004.cz

Líbí se mi kluci, ale chci mít jednou děti

Píšem Vám, nakolko ma Vase stranky zaujaly. Mam 22 rokov a absolutne neviem ako pokracovat dalej. Je tomu asi 6 mesiacov, co som sa rozisiel s mojim byvalim chalanom. Musim podotknut,ze rozchod nastal mojou vinou. Nevedel som a asi ani nebudem vediet stravit fakt, ze takymto sposobom by som nikdy nemal rodinu a s tym spojene potomstvo. Celkovy moj homosexualny vztah ma uplne odratil od hladania nejakeho ineho chlapca. V sucasnosti mam uz sice jedno dievca, avsak musim sa priznat, ze pekni chalani dokazu prebudit moje hormony. Svedomie mi jednoducho nedovoli prevadzat vztah s muzom i so zenou. Nedokazal by som sa tak dotycnej/dotycnemu pozriet do oci.

BRUNOMEC


To, že člověk ve 22 letech neví přesně kam patří, není neobvyklé. Hlavně by ale neměl nic uspěchat a rozhodovat se definitivně teprve až bude vědět, jestli jsou pro něho důležitější a přitažlivější kluci nebo holky.
Zklamání z prvního vztahu je velmi bolestivou zkušeností, nicméně, kdyby byl prvním vztah i tím posledním až do konce života, je to krásné a romantické, ale pro vztah je to rizikové, protože každá ač bolestivá zkušenost nás obohacuje o zkušenosti a pomáhá nám vyhnout se opakování partnerských krizí, které pramení třeba z nerozvážné volby partnera. Partnerství homosexuálů je mnohem komplikovanější než heterosexuální v tom, že člověk první vztahy vytváří až po coming outu po dvacátém roku věku. Chybí zde fáze, která předchází heterosexuálnímu manželství a to především ono romantické pubertální a postpubertální randění a nezávazní zamilovávání, kde se bez rizik člověk učí zákonitostem partnerského vztahu. Nepřipravený a nevyzrálí se pokoušíme vytvořit hned od začátku pevný vztah, ale ve skutečnosti na to nejsme plně připraveni, ačkoliv věk a ostatní náležitosti akorát vyzrály. Neměli bychom se vzdávat po prvním neúspěchu a zkusit napravit to, co se nepovedlo tím, že začneme jinak a s někým jiným. Důrazně však varuji před promiskuitou, protože bezpočet sexuálních zkušeností je nám k ničemu, ba naopak deformuje osobnost a to co se doposud nepovedlo – pevný vztah se už nemusí povést nikdy!!! Důležitá je fáze poznávání, hledání společných zájmů, než testování zda-li bude dotyčný dobrej v posteli. Nezačínat vztahy anonymním sexem, ale romantickým oťukáváním a „očicháváním“.
Tvůj pokus zkusit vztah s dívkou bych v závislosti na tvém hodnocení, že jen kluci hýbou s tvými hormony, charakterizoval jako slepou cestu. Nedílnou součástí plného coming outu je nejen vyrovnání se s tím, že jsem gay a seznámit s tímto poznáním okolí, ale přijmout i to, co znamená být gay. Je to život stojící na jiných životních hodnotách než manželství a děti. Místo toho nalézáme leckdy krásnější a stejně hodnotné radosti života, které přinášejí více svobody a nezávislosti než děti. Pro mnohé může taková orientace znamenat dar životní svobody a možností, které by pro otce několika dětí byly jen plačtivou iluzí.

Tématem partnerství gayů se zabýváme v tématu krize a partnerství.
O tom, co přináší resp. bere a nedává gayům manželství se zabýváme v tématu homosexualita a manželství. Doporučuji se též přečíst autentické výpovědi gayů, kteří se snažili zamaskovat svou orientaci  svazkem se ženou a nyní po mnoha letech manželství prožívají těžké chvíle a pocity marnosti z životního omylu.

Alca – Poradna 004

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Líbí se mi kluci, ale chci mít jednou děti - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |