004.cz

Mám se s tím prý vyrovnat... Ale jak?

Milá poradno!
Mám deprese z toho, že jsem homosexuál. Jsem právě na léčení na psychiatrickém oddělení. Řekl jsem to svému ošetřujícímu lékaři. Řekl mi, že se svou orientací musím vyrovnat, jinak se nikdy nevyléčím. Mám už za sebou pokus o sebevraždu. Poraďte mi prosím, jak se mám vyrovnat s tím, že jsem homosexuál. Děkuji předem za odpověď.

Mirek 


Ahoj Míro,

jsem rád, že jsi napsal do naší poradny. V první řadě není třeba se označovat termínem „homosexuál.“ Jsi normální kluk, jmenuješ se Míra a když tě bude balit holka, tak jí řekneš sorry, já jsem na kluky. To je asi jediné, v čem se lišíš od většiny kluků v tvém věku. Pan doktor by ti měl pomoci naučit se mít rád takový jako jsi. Co na tom, že jsi na kluky? Možná to, že by sis nějakého hezkého a hodného kluka mohl zkusit najít. Nemusí to být hned partner, se kterým budeš žít, ale především by to měl být kamarád a kluk, který má již za sebou svůj coming out. Je všeobecně známo, že pokud kluk, který je na tom jako ty, pozná někoho ve svém věku a kterému bude moci všechno říct a slyšet to i z druhé strany, velmi to pomůže.

Člověk si uvědomí, že být gay není nic, co by stálo za depresi natož si ubližovat. Doporučuji projekt http://comingout.004.cz – Celý si jej přečti. Pro teenagery je tu celý projekt Gejt – www.gejt.cz.  Pomůže ti uvědomit si, že nejsi sám a že být gay není nic, co by bylo důvodem ke smutku. Koukni se do Poradny 004, kolik podobných dopisů jsme již zodpověděli. Pokud by ses bál s někým seznámit přes inzerát a jsi z Prahy, doporučuji podívat se na stránky skupiny 3 – http://skupina3.kluci.cz. O podrobnosti si napiš na Andree na .
Pokud bys chtěl změnit psychiatra a zaměnit jej za jiného, či sexuologa či psychoterapeuta, který by ti pomohl více s tvojí orientací, napiš odkud jsi a někoho super doporučíme.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Mám se s tím prý vyrovnat... Ale jak? - komentáře

Komentář ze dne: 10. 02. 2012 14:48:30     Reagovat
Autor: thcx - neregistrovaný
Titulek: Třeba tak:
Doporučoval bych si o tom dost přečíst (vč. výhod, být na kluky). Pro usměrnění citových fanazií je dobré se podívat na nejedn dobrý film o homosexualitě, intimních vztazích mezi klukama. Já bych třeba doporučoval Letní bouře, Beautiful Thing. Existuje samozřejmě mnoho dalších, které lze snadno dohledat.

Komentář ze dne: 10. 02. 2012 17:07:00     Reagovat
Autor: y - neregistrovaný
Titulek: Re: Třeba tak:
a hlavně se to chce vyrovnat s optimismem a humorem :D. pak to bude vždy lepší...

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |