004.cz

Je mi 14, jsem gay a co dál...

Ahoj. V červnu mi bude 15. Mám takový problém. Líbí se mi jeden kluk. Je to bratranec mého kamaráda a podle mě je moc hezký. Problém je v tom, že nevím jestli je gay jako já.
Chtěl jsem tedy poprosit o radu jak poznám, jestli je gay? Měl by jsem mu říct, že se mi líbí? Co by jsem měl vůbec dělat?

FildaAhoj Fildo,
 
Není neobvyklé, že už ve 14ti letech člověk ví o své sexuální homosexuální orientaci a znamená to pro tebe velké ulehčení celého procesu dospívání. Vyhneš se tak mnohým pocitům zmatenosti a zbytečným experimentům. V tomto období je ale mnohem obtížnější vyjít s pravdou ven. Rodiče nemusí akceptovat tuto informaci a budou ji přičítat tvému nízkému věku a pokud ti není ještě ani 15 je obtížné se bavit o sexu normálně, na tož, že tě sexuálně přitahují muži. Rodiče by to mohlo značně vyděsit a způsobit podezření o sexuálním zneužití nezletilého syna.

 Spolužáci a vrstevníci ještě nemusí tuto problematiku správně vnímat vzhledem k jejich věku a nedostatečnému množství informací a zkušeností, což by mohlo způsobit, že by to nemuseli správně akceptovat a mohli by tě odvrhnout, nebo se ti posmívat a ubližovat. Doporučoval bych velmi dobře zvážit to, jestli to někomu řekneš.

Znám několik případů, kdy si byl kluk již ve 14ti jistý tím, kým je. V 15ti si našel prvního kluka a fotku ukázal všem spolužačkám, aby mu ho ohodnotili… Dal jasně najevo, že je gay. Řekl to před celou třídou a i rodičům. Ukázal, že se nestydí za to, že je na kluky a narážky vtipně dokázal smést do outu. Dokázal, že mu posmíváním nikdo nemůže ublížit a že ten, kdo se mu posmívá je omezený hlupák. Přesto se pár takových našlo a tak jen věděl, s kým nemá cenu se bavit a netrápil se posměšky.

Existují podle mne v tvém věku jen 2 extrémy. Buď to nikomu neříkej, buď svůj, netrap se tím a pozoruj okolí, nenajde-li se v něm někdo, kdo je buď stejný jako ty, nebo tě 100% přesvědčí o tom, že to vezme OK. Pokud si věříš a máš sílu, zkus to nekomu říct. a pokud to praskne, nic nepopírej, nezatajuj a s pravdou ven. Dokaž, že nejsi zranitelný posměšky a máš vyhráno.

Pokud to budeš říkat onomu kamarádovi, ujisti se, že je již na takové úrovni, že ačkoli by byl heterosexuál, dokáže udržet tuto informaci v tajnosti, pokud si to budeš přát.  

Je mi 14, jsem gay a co dál... - komentáře

Komentář ze dne: 12. 09. 2010 22:31:24     Reagovat
Autor: Honza - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj jsem Honza tvuj problem jsem v tvem veku resil taky! Jeden kluk me s tim naucil zit... Nelam si s tim hlavu, cas udela sve! Jeste mas cas... Uzivej si, a byt na kluky neni nic spatneho ja si to uzivam :) je to jen problem heteraku >maji strach z neznama a tak nas odsuzuji... Preju ti do zivota jen to nejlepsi :))) a nelam si s tim hlavu :)

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |