004.cz

Jsem transvestita a toužím po vztahu

Dobrý den.

Mam 16 a problém so svojou orientáciou. Od malička ma pritahuje prezliekanie sa do ženských šiat a rovnako líčenie atd. Všetko to má sexuálný podtext, čiže asi trpím fetišistickým transvestitismem.
Najhoršie na tom je to, že asi nie som ani heterosexuál a nevzrušujů ma baby, no napriek tomu ma ženy akosi pritahujů a lákajů predstavy milovania sa so ženou, ale bez sexuálného styku. Už si s tým neviem rady. Začal som si to uvědomovat asi v 13 rokoch a odvtedy trpím depresiami, hlavně keď sa prizeram tolkým zdravým a šťastným ľudom užívajucím si krásných partnerských radovánok bez seuxalných bariér a uvědomujůc si predovšetkým fakt, že nikdy nebudem vediet uspokojit svoju partnerku.

Viem, ze sa tato deviacia asi nedá liečit, ale strašně by som chcel být heterosexuálom a žít normalný život tak ako každý moj vrstevník a donekonečna sa len nepřetvařovat.

Kazda rada bude dobrá. Všetkým srdečňa vďaka

Petr


Váš otevřený dopis začíná významným údajem. Je Vám 16 let.

Člověk se rodí s určitými předpoklady. Jedním z nich je i sexualita. Během dospívání (za podpory zvýšené produkce hormonů) dochází k rozvoji sexuálních potřeb a mladý člověk hledá různé způsoby, jak tyto potřeby uspokojovat. Zároveň se rozvíjí potřeba blízkosti jiného člověka, kterou realizujeme v také partnerství.

Psychosexuální vývoj je cesta a to ne zrovna jednoduchá. Vy se nacházíte na této cestě. V době dospívání není rozumné vyvozovat rychlé závěry, natož diagnózu, používat termíny jako deviace. Podívejme se spíše na vodítka, která Vám mohou pomoci porozumět vašim potřebám.

Lidé mívají různé myšlenky a fantazie s erotickými náměty. Právě v době dospívání se svět fantazií stává velmi bohatým. Zkuste se zaměřit na obsahy těchto fantazií př. Ve chvílích sexuálního vzrušení. Za zdroj sebepoznání se považují př. fantazie při masturbaci.

Z Vašeho dopisu je cítit touha po blízkosti druhého, litujete, že ,,nikdy nebudete moct uspokojit ženu“. Taká získávání prvních zkušeností ve vztazích k jiným lidem patří do dovedností, které se v dospívání rozvíjí. Můžete se věnovat setkávání s různými lidmi bez sexuálního motivu, učit se naslouchat sobě (a to duši i tělu). Časem zjistíte, s kým se cítíte dobře. Uspokojit ženu není nutnou podmínkou spokojeného života.

Na závěr bych Vám doporučila osobní setkání s lidmi, kteří mají podobné otázky okolo své sexuality, např. je vhodná psychoterapeutická skupina. Dále nabízím možnost navštívit sexuologickou poradnu a probrat vše (třeba při více návštěvách) osobně s odborníkem.

S pozdravem a přáním trpělivosti

 PhDr. Martina Venglářová


Milý Petře,

o fetišistickém transvetitismu toho doposud nebylo příliš napsáno, proto se pokusím shrnout i některé věci z pohledu psychiatrie.

 Fetišistický transvestitismus nemusí být v 16 letech konečným pojmenováním toho, co je pro tebe v tuto chvíli charakteristické. Velmi podobný je tzv. transvestitismus dvojí role. Tato porucha je řazena k poruchám sexuální identity. Pro transvestitu dvojí role je příznačné, že účel převlékání do ženských šatů je především pro přechodný zážitek příslušnosti k opačnému pohlaví a to bez silnějšího sexuálního vzrušení. Na rozdíl od transsexualismu se zde nevyskytuje touha po trvalé změně pohlaví. V 16 letech je známo, že spousta dospívajících či malých dětí rádo experimentuje a převléká se do šatů svých sourozenců, či rodičů. Jedná se však spíše o jednorázové zkušenosti, které nemají smysl sexuální uspokojení.
Je známo, že období transvetitismu fetišistického nebo dvojí role bývá přechodným obdobím před plným rozvinutím poruchy identity ve smyslu male to female transsexuality. Touto možností bych se ale ještě nezabýval, neboť nic tomu prozatím nenasvědčuje. Pro transsexuály MtF je totiž typické, že šaty a dámské prádlo nosí i na veřejnosti, chovají se jako ženy, jsou přesvědčeni o tom, že jsou ženami jsou. Mají homosexuální zkušenosti s heterosexuály. Transvestité se chovají naopak méně feminně. Na záchodě močí ve stoje a při falopletyzmografickém vyšetření(PPG) vykazují reakce na heterosexuální podněty.
Co je však třeba zdůraznit je to, že pro transvestitu je potřeba typické soulože muže i ženy velmi nízká a k sexuálnímu uspokojení preferují právě cross dressing, což se mi zdá, že je právě tvůj případ. Ničím se netrap a jak napsala Martina, hodně trpělivosti.

Mgr. Petr Kaňka

Jsem transvestita a toužím po vztahu - komentáře

Komentář ze dne: 09. 01. 2018 12:19:43     Reagovat
Autor: barb20 - neregistrovaný
Titulek: reakce
já miluju transsexuála co mám dělat? jsem divná?

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |