004.cz

Jsem asi gay, ale je mi odporný sex

Já mám taky problém v určení mě sexuální orientace.Vždycky jsem si myslel,že jsem heterosexuál,jenže poslední dobou zjištuju, že mě vzrušují kluci, možná i víc než holky. S klukem jsem ještě nic neměl, nepočítám-li takové ty sexuální hrátky v pubertě. Je mi 18. S holkama jsem toho zažil už celkem dost. Momentálně ale prožívám vztah s jedním klukem, nikdy jsme se neviděli a jenom si píšem SMS a občas sednem na chat, ale takovej vztah jsem s holkou nikdy neměl, je to nádherný, možná víc než "jenom" láska. A další věcí je i to, že si absolutně nedovedu představit soužití s mužem, chci mít rodinu a děti a spokojenej život, představa sexu s mužem nad 25 se mi hnusí, ale s klukem jako já bych to chtěl hrozně zkusit. Nevím jak jsem na tom a občas mě to moje zalíbení v klucích deptá, ale nemůžu si pomoct, je to prostě ve mně a vlastně ani nevím, jestli bych se toho chtěl zbavit. Prosím,budu vděčný za jakýkoliv názor nebo radu.

Lukáš


Ahoj Lukáši,

O tvé homosexualitě není pochyb. Jsi ryzí gay a potřebuješ se v tom jen ujistit. Doporučuji k přečtení projekt comingout.004.cz, kde najdeš všechny informace o procesu sebeřijetí jakožto gaye. O dětech jsme v poradně psali již na stránce ( http://poradna.004.cz/pc-kluciadeti/ ).


Tvůj problém sebepřijetí komplikuje představa homosexuálního sexu, která je u dospívajících gayů poměrně častá.
Dospívající gay slýchává výrazy jako buzerant, teplouš nebo homouš ještě dříve, než vůbec zná jejich význam. Postupně přichází na to, že tyto hanlivé výrazy se váží k jeho pocitům přitažlivosti k jiným mužům. Uvědoměním si toho vzniká vnitřní konflikt –zatímco chová milostné city a sexuální touhy ke svým přátelům, naučil se tyto pocity spojovat s nemocí, hříchem a odporem. Odpor, vůči homosexualitě, se přesouvá i do oblasti představy sexuálního styku. Gay, který vyrůstá v homofobní kultuře, si začne brzy uvědomovat, že jeho skutečné pocity pravděpodobně nebudou okolím přijaty. Vzhledem k tomu, že je tlačen ke konformitě a izolován od ostatních, kteří by mohli mít podobné pocity, začne si vytvářet falešné já, které prezentuje okolí. Vytvoří si masku, za kterou schovává své skutečné pocity i sám před sebou, a ta mu pomáhá na úkor přirozeného osobního růstu přežívat v heterosexuálním prostředí. Falešné já může být okolí prezentováno několika způsoby:

  1.  gay se identifikuje s agresorem,
  2.  upozorňuje na sebe výstředností a opozicí,
  3.  v přehnané míře se snaží adaptovat,
  4.  ustoupí do izolace,
  5.  zaujme opovržlivý a grandiozní postoj k okolí.

Následující vývoj je tedy různý. Dokonce je možné, že svou homosexualitu popře a pokusí se o heterosexuální adaptaci, založí rodinu a má děti a leckdy se sám stává silným homofobem. Jedinec tedy začne s ostatními zacházet tím způsobem, kterého se bojí, že by se dostalo jemu. Začne urážet gaye a ostentatvině dávat najevo svůj odpor k homosexualitě. I o tomto problému píšememe na http://homofobie.004.cz .

Sex s klukem se ti ve skutečnosti nebude hnusit až potkáš někoho skutečného, koho budeš milovat i v reálu. Je ale možné, že k tomu, abys tento odpor ztratil bude potřebovat terapeutickou pomoc.

Hodně štěstí.

Jsem asi gay, ale je mi odporný sex - komentáře

Komentář ze dne: 14. 09. 2009 20:20:15     Reagovat
Autor: xoxo - neregistrovaný
Titulek:
myslím že autor tohoto článku má pravdu . Pokud by některý ze spolužáků či spolužaček byl homosexuálně zaměřený a přiznal by to , měl by ve třídě hodně velké problémy .Každý den se setkávám s tím že si kluci navzájem nebo jim dokonce holky říkají buzno,homouš atd...
Výrazně k tomu asi přispívá i fakt že poprvé jsme dostali informace k homosexualitě až na konci 8 třídy a to od pracovníků zdravotního centra při přednášce AIDS / HIV . Otevřeně si s náma promluvila až (překvapivě)matikářka , a ot za pochechtávání spolužáků .
Snažila se jim vysvětlit že je to normální jenže se to asi minulo učinkem .

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |