004.cz

Jsem gay, ale nechci být. Je mi 14.

Je mi 14 a vím o sobě, že jsem gay. Dokonce to o sobě vím už pěknou dobu a jsem z toho úplně na dně. Pořád si říkám, proč zrovna já jsem ten ze 4%? Já nechci být na kluky.
Často masturbuji při klučičím pornu z internetu, ale mám strašný strach, že na to někdo přijde (v rodině máme jeden společnej počítač). Moc rád bych to už někomu chtěl říct, kdo by mě pochopil, ale nevím komu. Líbí se mi strašně jeden kluk taky z 9. třídy, který po mě dřív koukal a mě se začal líbit, ale vidina toho, jak si na mě celá škola a učitelé budou ukazovat, že to je ten, co chtěl chodit s klukem, mě odrazuje. Nevím, jestli mu to mám říct nebo ne. Myslel jsem už i na sebevraždu :(( Chce se mi ze sebe zvracet, už nevím, jak dál. Kamarády nemám žádný, abych se svěřil (i když by to šlo těžko) a k psychologovi bych nešel. Už jen tohle napsat mi dalo dost rozhodování a navíc kdybych to musel někomu říkat, tak bych se asi zbláznil. Co mám dělat?

Pepa


Milý Pepo!

Dokážu si představit, jak ti teď je. Rozumím zmatku a nepohodě, kterou prožíváš. Ale vím také, že podobné pocity prožívala řada těch, kteří  dnes čtou tyhle stránky. Není to jednoduché období a také ti není jednoduché radit na dálku! Platí ale to, že na starosti bys neměl být sám. Chápu, že na základní škole dát průchod svým citům (a třeba se spolužákům svěřit) může pro tebe být nebezpečné. Stejně jako přiznat klukovi ze školy, že se ti moc líbí… Přesto si myslím, že je dobré si o těch věcech popovídat. S někým komu věříš, s někým, kdo ti rozumí.

Možná ti připadá těžké najít někoho blízkého, kdo by byl důvěryhodný, možná teď nikoho takového v okolí ani nevidíš! A pokud to není psycholog, ke kterému bys mohl či chtěl zajít, pak doporučuji anonymní poradenství některé z telefonických linek. Sám jsem kdysi školil dobrovolníky z Linky bezpečí a vím, že by tě uměli pochopit. Pokud bys chtěl, můžeš se písemně obrátit i na můj mail (ale pozor, jsem psycholog:-).

Závěrem ti chci říct, že jakkoliv ošklivé je tohle období, je vždy naděje to měnit, máš na to, stejně jako to zvládly tisíce těch před tebou. Má naděje vyplývá i z toho, žes nakonec přeci jen našel sílu a na tuhle poradnu jsi  napsal!

Zdraví Richard Braun
psycholog

Jsem gay, ale nechci být. Je mi 14. - komentáře

Komentář ze dne: 18. 01. 2015 20:20:34     Reagovat
Autor: Domiš (email)
Titulek:
Taky mi je 14 a jsem gay.. vim to uz celkem dlouho.. a jedina ma rada? Bud svuj ..kdo te ma rad ten to pochopi.. taky se bojim toho priznani.. ale na sebevrazdu kasli.. to bys to tem homofobum moc usnadnil.. klidne si s tebou rad promluvim.. napis fb nebo neco :)

Komentář ze dne: 13. 11. 2014 16:48:37     Reagovat
Autor: mayas (email) - neregistrovaný
Titulek: jsem gay asi
Myslim si ze jsem gay ale nachci jim byt a je mi 12let co mam delat. Jsem na dne.

Komentář ze dne: 15. 06. 2014 20:54:29     Reagovat
Autor: Zetto - neregistrovaný
Titulek: Vše bude v pořádku.
Já jsem svůj vnitřní konflikt přijal, jsem gay, líbí se mi muži homosexuálně orientovaní, ale jsem víc muž než žena, to je zvláštní, protože jsem čekal, že budu lítat po obchodech, dělat ty divný holčičí věci a nevím co ještě, ale jsem pořád stejný a dokonce, když vidím gaye z naší školy, který je taková pipka, tak mám chuť mu dát přes hubu (Je to takový Zelenka), protože pak si lidé myslí, že jsme jeden jak druhý, a o tom to je. ;) ale on za to nemůže, to nikdo. S někým jsem se seznámil, je pohledný, hodný, rozumný, v pohodě a vypadá to slibně,počkej, až ho taky najdeš, pak budeš litovat, že to nepřišlo dřív. Takže ty se sobě nehnus, jsi normální a tvé činy taky. Máš více možností než hetero, využí to jako přednost. Na sebevraždu nemysli, to je kravina, víš kolika gayům se musíš líbit- já to vím, pracuju v obchodě a poznám z pohledů mužů, že jsou do mě zahleděni xD Víš ty dokonce, kolik hetero mužů chce "mít něco" s gayi... hodně, nejspíš si chtějí splnit sen nebo experimentovat, a ty kvůli tomu pláčeš a chceš se zprovodit ze světa. Nic unáhlené nepodnikej, pomalu si ujasni sám sebe a své priority, seznam okolí s tvým novým já a těš se z úlevy a svobody, kterou pocítíš. Až dospěješ, vše ti dojde, byl jsem na tom podobně, ale já se prostě vzal takovým, jakým jsem a jsem OK.

Komentář ze dne: 23. 04. 2014 13:21:59     Reagovat
Autor: Bůh - neregistrovaný
Titulek:
A co úplně nejvíc miluju sou demagogický keci, jsem gay = nikdy nebudu mít děti/rodinu. Jsme teplí, né neplodní!!! Napadli mě rovnou 4 modely rodiny a všechny jsou lepší, než hetero model rodiny. A model 2 tátové a dítě je až na konci ve future možnosti genetickýho inženýrství. Hetero rodiny se v drtivě rozpadaj a když sou rodiče spolu dýl, tak jenom kvůli dětem a né z lásky. Takže je logičtější si najít lesbu, se kterou budeme plodit děti a budeme přátelé - to vydrží napořád, narozdíl od hetero manželství! ;) Pak je tu eště trochu kontroverzní se sestrou partnera (75% shoda DNA) a v nejhoršim případě adopce kukaččích mláďat pochybnýho genofondu z děcáků.

Komentář ze dne: 23. 04. 2014 13:26:59     Reagovat
Autor: Bůh - neregistrovaný
Titulek: Re:
Takže,když budeš mít stálýho partnera a tvoje žena naplození taky, tak vaše děti budou moct naopak machrovat na ty z heteráckejch rodin, že maj rovnou 2 maminky a 2 tatínky! ;-)

Komentář ze dne: 23. 04. 2014 12:52:49     Reagovat
Autor: Bůh - neregistrovaný
Titulek:
A 4% jsou ti, co se měli odvahu přiznat, pak je tu ještě 6%, co se nepřiznalo, pak tu máme 3% asexuálů co se přiznalo a k tomu 7% co se nepřiznalo a to nemluvím o 35% bisexuálů.

Takže heteráků je veskutečnosti cca 45%... :D

Komentář ze dne: 23. 04. 2014 12:50:49     Reagovat
Autor: Bůh - neregistrovaný
Titulek:
To je ale vypatlanej Pepíček De-Bílek co?! :D Vole, řešíš kraviny, asi jako, když má černoch mezi bělochama mindrák z toho, že je černej!!!
Homofobii rozšiřujou závistiví pedofilové a útočí na nás, protože 2 lidi stejnýho pohlaví si rozumí daleko víc, než opačnýho, takže partnerský vztahy homosexuálů, tak mohou být, daleko lepší, než heteráků. A vůbec podívej se na film Kladivo na čarodějnice, jak tam mluví o ženách a sexualitě obecně - prostě dílo závistivejch pedofilů!!!

Komentář ze dne: 07. 10. 2013 06:52:20     Reagovat
Autor: Kuka (email) - neregistrovaný
Titulek: já taky :(
já se dokážu do tebe vcítit... taky si představuji život z ňejakou peknou holkou a 2 deti ale holki mne nevzrušují spíše kluci a to se mi hnusí :( nwm co dělat ale takovej je život.. drž se :)

Komentář ze dne: 09. 09. 2009 21:42:15     Reagovat
Autor: Karolína (email) - neregistrovaný
Titulek:
Pepo,fandím ti.Věřím,že to chce hodně odvahy,naučit se žít s tím,že patříš k menšině,ale určitě to dáš!Někteří lidi budou stále proti homosexuálům,to se asi nezmění,ale je hodně těch,co jim lásku přejí a ví,že si ji zaslouží stejně,jako heterosexuálové.

Komentář ze dne: 22. 03. 2011 21:42:49     Reagovat
Autor: ootaaa (email) - neregistrovaný
Titulek: : Jsem gay, ale nechci být. Je mi 14.
Ahoj mám podobný problém kdyš budeš chtít můžem o tom popovídat vím taky sem to měl ale ne asi že bych hend myslel na sebevraždu...napiš mi na email třeba.nebo tak..neboj zachvíli to bude lepší budeš věší a budeš se na to dívat taky jinak..

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |