004.cz

Rozhodování podle indicií

Už delší dobu přemýšlím o své sexuální orientaci, pořád si nejsem jistá. Myslím, že mě kluci přitahují, ale nechci s nimi mít pohlavní styk. Měla jsem už partnera, se kterým mě mazlení velice vzrušovalo, ale styk mi nevyhovoval, ale přesto mne dovedl k vyvrcholení. Zkusila jsem mít styk s dívkou, který mi celkem vyhovoval, ale k vyvrcholení nedošlo. Od malička se chovám spíše jako kluk, neztotožňuji se s ženskou rolí. Byla jsem zamilovaná 1x doopravdy do kluka, a asi taky 1x do dívky. Mám tak v hlavě zmatek, nevím jestli jsem hetero nebo homo, poradíte mi? Je mi skoro 21 let.. Erotické sny mívám o holkách, i o klucích (zde spíše jen mazlení).

Lucka


Milá Lucko,
 
děkuji za důvěru, se kterou ses na nás obrátila. Bohužel vím příliš málo na to, abych tě mohl navést na další indicie či za tebe jakkoliv rozhodnout. Otázka uvědomování si vlastní sexuální orientace a identity bývá u mnohých dívek i chlapců velmi komplikovaná a mnohdy nelze ani s určitostí říci, že patříš do té či oné skupiny, přesto bych se každopádně vyhnul pojmu bisexualita. Sexuální vzrušivost není u většiny populace striktně vyhraněná, obvykle některá ze složek přitahuje více, některá méně. Podle toho by ses měla v budoucnu zařadit a zvolit životního partnera - partnerku. Přelétat z chlapců na dívky a zpět není nejvhodnější řešení.
Rozhodovat podle toho, zda-li jsi dospěla k orgasmu s mužem či dívkou je zcela nesmyslné a může být zkreslující. Záleží na tom, jak jsi sexuálně vzrušivá i na šikovnosti a fantazii tvého protějšku. Ono první zklamání ze styku se ženou by tě tak mohlo zbytečně zavést do slepé uličky, kdybys podle něj chtěla rozhodovat.
V současné chvíli cítím, že jsi se svým problémem sama a tak si myslím, že je na čase vyhledat vhodného odborníka, který k tvému problému bude citlivě přistupovat a pomůže ti zorientovat se v sobě. Napiš mi odkud jsi a já ti nabídnu nějakého svého kolegu ve tvém okolí.

Rozhodování podle indicií - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |