004.cz

Depresivní izolace

Milá poradno!
Předem bych vám chtěl poděkovat, že jste tu pro nás, kteří mají tolik problémů v životě.
Je mi skoro 22 let a vystudoval jsem gymnázium. Trpím paranoidní schizofrenií, těžkými depresemi, průduškovým astmatem a srdeční arytmií. Byl jsem už několikrát hospitalizován. Můj problém spočívá v tom, že jsem asi homosexuál. Bojím se prozrazení, a tak vám raději nenapíši ani svůj email, ale byl bych rád, kdybyste mi mohli na této veřejné stránce poradny odpovědět. Se svým problémem jsem se svěřil jedné hluboce věřící paní, která mě však odkázala na modlitby za uzdravení z homosexuality. Naštěstí mi slíbila ,že to nikomu neprozradí. Zkoušel jsem se modlit, ale nijak mi to nepomohlo. Kvůli své homosexuální orientaci jsem se pokusil spáchat i sebevraždu. Ale nepovedlo se mi to. Ještě k tomu jsem se před třemi roky zamiloval do jednoho kluka z Německa. Trápím se tím,  že ho nemohu ani vidět ani slyšet, a proto nespím, nejím, nepiji a jen na něj vzpomínám. Chtěl jsem mu vyznat svoji lásku, ale myslím že je heterosexuál. Na závěr vám upřímně řeknu, že mě v životě už nic netěší, jsem sociálně izolovaný a chtěl bych co nejdříve zemřít.

S pozdravem váš Mirek 


Milý Mirku,

zdravotní problémy, které popisuješ jsou závažné. Paranoidní schizofrenie je onemocnění, které je náročné nejen pro Tebe, ale i pro Tvé okolí. Depresivní stavy jej bohužel provázejí. S Tvou sexuální orientací samozřejmě nijak nesouvisejí. Nevím přesně, zda je to Tvá sexuální orientace či samo onemocnění, co Tě opravdu trápí.
Existují pokusy překonávat homosexuální orientaci pomocí víry (např. Daniel Ange v polovině 90.let), ale sám nikoho „vyléčeného“ neznám a ani bych v heterosexuální prognózu moc nedoufal. Propojenost víry a homosexuality je naopak zajímavě popsána v knize Johna R.W. Stotta „Homosexuální partnerství“.

Sám víš nejlépe, že vyrovnání se s orientací může být obtížné a často i bolestivé. Člověk by na všechny ty problémy neměl zůstávat sám. Ačkoliv je Tvoje důvěra v ostatní lidi a okolí otřesena, přesto by ses měl pokusit najít někoho, komu opravdu můžeš věřit a probrat to s ním. Třeba i svou zamilovanost do kamaráda z Německa, třeba Tvé myšlenky na sebevraždu či problémy s tím, jak někomu vyznat svou lásku. Nezůstávej sám! Popisovaná sociální izolovanost bývá častým, avšak zbytečným stavem.

Pokud by bylo obtížné najít někoho důvěryhodného, pak doporučuji obrátit se na někoho z odborníků, kterému věříš!

PhDr. Richard Braun

Depresivní izolace - komentáře

Komentář ze dne: 24. 10. 2005 21:00:06     Reagovat
Autor: MMM (email) - neregistrovaný
Titulek: pokracovani..
...se trochu vypsal, potreboval jsem to. Měj se, a zkus prosím myslet alespon obcas na to hezké, jde to. A nedšlej nic, ceho bys potom moc litoval..M.

Komentář ze dne: 24. 10. 2005 20:56:57     Reagovat
Autor: MMM (email) - neregistrovaný
Titulek: =(
Ahoj Mirku. Taky trpím strašnými depresemi ( a nahodou mam take průduškové astma =( Ale neni to az moc hrozny)...trpím velkými depresemi, a vsechno pro me davno stratilo smysl, i kdyz te vubec neznam, tvuj dopis me rozbrecel. Nekolikrat jsem se chtel zabit, ale nikdy jsem nemel tu odvahu to dotahnout az do konce, vzdy jsem si az uz skoro bylo po vsem uvedomil,co vlastne delam. Prosim , zamysli se nad tim, potkal jsem na netu kamose, a byl sice o neco starsi nez ja, ale zamiloval jsem se do nej a on do mne, sice byl z jineho mesta, ale nikdy pred tim jsem nebyl tak stastny jako kdyz jsme byli spolu. Bouzel jsem ho potreboval tolik, ze jsem se s nim musel rozejit, neslo to bez nej vydrzet, bydleli jsme moc daleko od sebe. Porad sme ale dobrymi kamarady. Ver mi, ze i ty jednou nekoho pokas a uplne ti to zmeni zivot, ani nebudes vedet jak, a i kdyz to ani nebudes cekat. Trpim ale dep. stale, jsem sam a prisel jsem o spoustu kamaradu, vlastne o vsechny,a bydlim v malym meste , tak to jse

Komentář ze dne: 04. 10. 2005 13:36:34     Reagovat
Autor: Prazak (email) - neregistrovaný
Titulek:
Cus.Bud v poho.Taky mi to bylo ze zacatku blby,ale zvyk sem si.Prestehuj se do vetsiho mesta,nejlip do Prahy a tam to lidem vubec nevadi.Spousta mejch kamosu to vi a je jim to jedno.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |