004.cz

Toužím po kamarádovi (13let)

Vážená poradno, strašně se mi líbí jeden kluk, kterému je 13 let. Vidíme se skoro každý den. O sobě jsem si jistý, že jsem gay. Myslím, že jsem do něho zamilovaný. Má mě také hodně rád, ale asi ještě neví, jestli je na kluky nebo na holky. Má rád sport, chová se příjemně, zatím se mu nelíbí ani holky i ani  kluci po sexuální stránce. Nevím co mám dělat. Mě považuje za nejlepšího kamaráda. Je to možný, že ještě neví o svojí sexuální orientaci ve svých 13 letech? Prosím, odpovězte mi co nejdříve. Děkuji vám moc.

Míla 


Ahoj Mílo,

podle tvého emailu jsem odhadl, že ti je taky 13, že? V tomto věku nemusí být zcela každému hned jasné, kam se zařadit. Podle odborníků(Günther, 1998) dochází k rozpoznání homosexuální orientace u mužů následovně: Do 12ti let rozpozná homosexuální orientaci 11% gayů. V období 12-16 let 59% gayů, 16 – 18 let 15%, 18-24 let 12% a 3% gayů na to přijdou později v dospělosti. Jak je tedy vidět z těchto čísel, je pravděpodobnost, že tvůj kamarád ví o své případné homosexualitě velmi malá.

 V tomto pubertálním věku je zcela běžné, že spolu chlapci společně masturbují a mohou se chovat jakoby homosexuálně. Takové jednání však není spojeno se skutečnou orientací a nemá žádnou vypovídající hodnotu o orientaci. Někdy se však ukáže, že ten, který v dané skupině vyprovokoval tuto tzv. mutuelní onanii je gay.
 Tvůj kamarád - 13 let nemusí být vůbec ale ještě dostateční sexuálně zralý. Myslím tím jak fyzicky tak především psychicky. Mnoho chlapců okolo 13 let jsou ještě dětmi, kteří si rádi hrají, zatímco někteří vrstevníci jsou již mnohem dále – koukají po děvčatech a již masturbují. Je to velmi individuelní. Chápání lásky a citů bývá v tomto věku ještě značně zkreslené, ale to neznamená, že mít někoho rád a chodit s ním po parku za ruku je špatné a nevhodné. Ba naopak. Vypustíme-li pohlavní sblížení, nevidím důvod, proč by spolu nemohli chodit dva 13 letí chlapci. Proto, rozhodneš-li se svěřit se svým citem svému kamarádovi, počítej s tím, že ještě nemusí být schopen či zcela připraven opětovat cit a může mít i nejasný postoj k masturbaci či jiným nekoitálním aktivitám(líbání, hlazení druhého po těle atd.).

 Pokud je to tvůj nejlepší kamarád a důvěřuješ mu, můžeš se mu pokusit sdělit, že se ti líbí chlapci a vyjádřit mu i své sympatie. Pokud je rozumný a opravdový kamarád, dokáže udržet jazyk za zuby a nikomu jinému to neřekne. Pokud by jsi cítil, že tápe ve vlastních pocitech, připravili jsme brožurku s názvem Mohu být gay?, kterou si můžeš stáhnout na adrese http://sebepoznani.004.cz. Dále doporučuji i http://comingout.004.cz a jiná témata na serveru 004.cz

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Toužím po kamarádovi (13let) - komentáře

Komentář ze dne: 20. 09. 2012 00:57:31     Reagovat
Autor: Luxy98 (email)
Titulek: Nevím,co dělat
Ahoj, jmenuju se Martin a mám takový menší problém. Je mi 15 a ve třídě se mi líbí jeden kluk. Je stejně starý jako já, je vysoký, hezký, má pěknou postavu, krátké vlasy a hnědé oči. Jen jeho orientací si nejsem jistý. Vysvětlím vám situaci. Já ho "chci", mám ho prostě rád. Dalo by se i říct, že ho miluju. Jsme si docela blízcí a jsme kamarádí. Ale vůbec nevím, co si mám myslet o jeho chování ke mně. Někdy se ke mně chová jako k normálnímu kámošovi a někdy taky ne. Povím svůj příběh. Jednou jsem s ním jel do Karlových Varů na galavečer bojových sportů - pozval mě. Když měl po zápase, tak se šel na pokoj osprchovat, já šel samozřejmě s ním. Čekal jsem. Když se vrátil, tak já jsem seděl na posteli a on přišel jenom v trenkách - úplně mi začalo bušit srdce. Říkal mi něco ve smyslu "taky ukaž břišáky", ale já jsem se maximálně styděl a nebyl jsem schopný jakkoliv reagovat, pak čekal, co řeknu, koukal na mě a pak se začal oblíkat. - To byl první příběh. Má hodně kamarádů, ale já jsem jediný, koho asi už 5x pozval do kina! Vždycky, když jsme vedle sebe seděli, tak jsem se snažil nepatrně dotknout se jeho ruky svou a neměl jsem pocit, že by jakkoliv ucuknul nebo tak. - druhý příběh. Máme skoro společnou cestu domů, takže vždycky jdu s ním a povídáme si. Pak vždycky stojíme ve vchodě a rozloučíme se.
Nevím, co si o tom všem mám myslet, jestli je gay, nebo není. Už dlouho jsem přemýšlel, jak mu mám něco naznačit, ale pořád si ním nejsem jistý. Nevím, jak mám reagovat, když vydá další "signál". Potřeboval bych obrovskou radu.
Předem díky moc ;)

Komentář ze dne: 24. 09. 2012 19:08:56     Reagovat
Autor: houseboy - neregistrovaný
Titulek: Re: Nevím,co dělat
Tak ten podle mě bude gay skoro určitě.
Já být tebou bych do něj šel. Aspoň si teda myslím, že není moc velká pravděpodobnost, že by tě heterák pozval do kina 5x za sebou ( když nikoho jiného nepozval ) Zkus se k němu třeba nenápadně večer přitulit, když ti bude zima ;) nebo ho vzít na ulici za ruku a uvidíš, jak zareaguje...

Komentář ze dne: 07. 01. 2012 13:51:38     Reagovat
Autor: gabi (email) - neregistrovaný
Titulek:
je aspon hezkej

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |