004.cz

Mám zmatek v sexuální orientaci

Dobrý den, nedávno jsem si všimnul příspěvku na 004.cz ohledně bisexuality. Je mi 18 a mám stejný problém - já prostě nevím, co jsem. Na jedné straně na mě příjemně působí randění s holkou, na straně druhé, se mi občas zalíbí i nějaký kluk. Když pominu to, že se mi ale vztah s klukem hnusí, přitahují mě obě pohlaví zhruba tak stejně - vždycky záleží na konkrétním člověku... Bomba holka mě vzruší víc, než průměrnej kluk a naopak. Mám v tom strašnej bordel a navíc cítím strach, že bych nemusel být normální, nebo v budoucnu nemohl vést normální život a to mě děsí :-((
Prosím Vás o radu, co mám udělat, abych si v sobe udělal jednou pro vždycky pořádek.

Filip


Ahoj Filipe,

ano, v nedávné době jsme na 004.cz otevřeli kratší téma bisexualita.004.cz. Hned na první stránce se dozvídáš, že spousta kluků se do něj dívá proto, že tápe. Neví kam se zařadit a bojí se zařadit právě proto, aby nevybočili z role, kterou mají danou rodiči, výchovou a v neposlední řadě také společností, ve které žijí. Být na kluky nebude ještě dlouhou dobu zcela naprosto přirozenou alternativou. Nicméně ta tendence taková skutečně je.
Situace, v které se nacházíš, rozhodně není jednoduchá. Pro kohokoli je obtížné přijmout fakt, že se v nějakém ohledu vymyká stereotypu většiny. A pokud se jedná o sexuální orientaci, o to je to těžší, neboť téma sexu je pro mnoho lidí stále tabu. Pro tebe je však důležité si uvědomit základní věc. To, že se odlišuješ, neznamená, že jsi špatný, nemocný, podivný či co jiného. Jsi prostě jiný, ale nemáš menší hodnotu než heterosexuál.
Je jedno jak se rozhodneš, jestli budeš žít s klukem, kterého budeš mít rád, nebo s holkou. Hlavní bude, abys ses rozhodl podle vlastního upřímného citu k druhému člověku. Není nic horšího než si život zkazit tím, že budeš žít s manželkou, kterou budeš mít rád jako člověka, ale budeš v sobě nosit tajemství, že jsi ji skutečně nikdy nemiloval, že s ní žiješ jen proto, abys žil normální život. Nebude to však normální, bude to život v každodenní vlastní lži. Z pohledu okolí normální, leč možná trochu marný. Jeden gay říká, že je to skvělé být na kluky. Víš proč? Protože se nemusíš smířit s průměrností.
Nicméně rozhodnout se musíš sám. Pro takové případy jsme připravili projekt „Mohu být gay?“ na adrese http://sebepoznani.004.cz. Chceš to rozseknout teď hned a už se tím nezabývat viď? To ale nejde. Proces sebepoznání a sebepřijetí je pozvolný jako když se člověk učí číst. Nebraň se pocitům, které jsou spojeny se společenským odporem a nevnucuj si lásku k dívkám, jen proto, abys splnil to, co se od tebe očekává. Je ti 18. Jsi svéprávný a je jen na tobě, jaký budeš.
I kdybys nebyl na kluky, je jen málo zcela vyhraněných mužů či žen. I když se domnívám, že neexistuje přesná polovina mezi homo a hetero – bi, můžeš se nalézat někde mezi tím. Zvol si proto tak, abys sis nelhal a byl šťastný jako gay či heterosexuál. Obojí je možné.

Chceš-li se na něco zeptat, ozvi se. Pomoci by ti mohlo i setkání s gayem. Uvidíš-li, že je to úplně normální kluk jako ty, spadne s tebe určité napětí. Pokud chceš domluvit sezení u sexuologa a udělat třeba PPG vyšetření orientace, napiš odkud jsi a někoho spolu vybereme. Doporučuji se podívat na stránky http://skupina3.kluci.cz

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Mám zmatek v sexuální orientaci - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |