004.cz

Chci najít sám sebe

Dobrý den. Dlouho jsem se odhodlával, jestli mám tento příspěvek napsat. Nejdříve bych se asi měl trochu představit. Je mi jednadvacet let a už zhruba tři čtvrtě roku se zabývám svou sexuální orientací. Navštívil jsem již několikrát sexuologa, ale odpověď jsem stejně nenašel. Zkusím popsat vše, co se týká mého bádání. Nečekám na nějakou jednoznačnou odpověď. Jen mě zajímá Váš názor a také sháním nějakého průvodce do gay komunity. Zkoušel jsem zajít na veřejný xchat, ale tam mi přijde, že ti kluci prahnou pouze po sexu a o to mi vůbec nejde. Nechám plkání a začnu mluvit k věci. Začnu už obdobím základní školy, kdy po mě toužila jedna dívčina, která se mi líbila. Několikrát se mnou zkoušela navázat bližší kontakt, chtěla se mnou začít chodit a já v té době necítil vůbec potřebu něco s ní mít. Musím ještě říci, že jsem dost uzavřený člověk a spíše samotář. Nepotřebuji kolem sebe moc lidí, vystačím si s hrstkou přátel. Tu holku jsem několikrát odmítl s tím, že na nějaký vztah je!
ště nejsem připravený a přitom se mi opravdu líbila. Pak jsem nastoupil na střední školu, na obchodní akademii. Takže tam bylo holek spousty a nemůžu říct, že by se mi ve třídě nějaké nelíbily, ale prostě jsem po žádné nevystartoval. Musím ještě uvést něco ke své povaze. Jsem hrozně nesmělý a z holek jsem vždy měl trochu respekt a bál se, že se před nimi ztrapním. Takže uběhly čtyři roky, kdy jsem zase s žádnou holkou nic neměl. Pak jsem nastoupil na vyšší odbornou školu, kde také je převaha holek.A zhruba se začátkem školního roku jsem začal už trochu uvažovat nad sebou samým. Protože mi přišlo, že se mi nějak čím dál více začínají líbit kluci. Nebo spíš takhle, že se začínám trochu lišit od ostatních kluků, kteří neustále pokukují po holkách a hodnotí. Já mám u holek hrozně vytříbený vkus a líbí se mi jich opravdu málo. Bud mám na ně velké nároky nebo mě přirozeně nepřitahují. Zato u kluků takový tvrdý metr nemám a prostě se mi jich líbí mnohem víc. V průběhu zkouškového období jsem navázal bližší kontakt s jednou holkou, které jsem si doposud vůbec nevšímal. Přišlo pár textovek, pár setkání a začali jsme spolu chodit.Toto období jsem pokládal za velice pozitivní, protože mě její přítomnost vzrušovala. Stačilo vedle ní sedět a už jsem byl vzrušený. (ještě uvedu,že v té době jsem vůbec neonanoval). Při líbání s ní jsem se taky vzrušoval. Jenže to už jsem měl tyto stránky důvěrně pročtené a věděl jsem, že nezáleží jenom na sexuální přitažlivosti, ale také na citové náklonnosti. A v tom jsem začal vidět veliký problém, protože na té holce bylo vidět, že se do mě opravdu zamilovala a já jsem tento cit necítil. Měl jsem ji rád, ale takovéto mrazení v zádech jsem necítil. Dokonce to došlo tak daleko, že jak mi na ni záleželo a cítil jsem, že z mé strany ji neposkytuji to co ona mě, že jsem se s ní chtěl rozejít.Nakonec to dopadlo tak,že jsem se z celé té zamotané situace psychicky zhroutil a byl jsem hospitalizován.V průběhu hospitalizace jsme se vlastně tak nějak rozešli a po propuštění jsem chtěl s ní navá!
zat kontakt, ale ona už neměla zájem. Celé to mé chození byl jenom takový pokus, o kterém se píše na této stránce a nedal mi žádnou odpověď. Fyzicky mě vzrušovala, ale nezamiloval jsem se do ní.Možná bych k zamilování potřeboval více času, ale tím svým bádáním jsem se dostal do strašně špatného psychického stavu, kdy snad ani nebylo možné se zamilovat. Jinak se teda dostanu ke svým erotickým fantaziím a snům. Při onanii jsem používal většinou nějakého porna nebo erotických obrázků. A to vždy žen. Nikdy mě předtím nenapadlo, otevřít si třeba stránky s gay tématikou a vzrušovat se při tom. V porno filmech jsem preferoval scény, kdy byly vidět ženské pohlavní orgány a scény, kdy žena orálně stimulovala muže, mě vůbec nepřitahovaly a dokonce jsem je přetáčel. A své erotické sny nedokáži přesně identifikovat. Pamatuji si, že se mi zdálo o lesbách a pak také, že se mi zdálo o mě samém, jak onanuji. Ted k nočním polucím téměř nedochází a když jo, tak stejně nedokáži určit, kdo v ni!
ch hrál prim, prostě si sny nepamatuji. Byl jsem na falometrickém vyšetření, kde byl výsledek takový, že jsem reagoval více na muže, ale bylo to v průběhu mé hospitalizace a byl jsem dost naládovaný tlumivými prášky. Sexuolog mi na to řekl, ať se zatím pokládám za bisexuála. Ještě se dostanu k tomu, že se mi hrozně protiví představa sexu s jiným klukem (možná podvědomá obrana proti přiznání své orientace). Prostě mi tam nesedí ten penis, ale zase na druhou stranu nemohu říci, že bych byl "nadržený" na ženy. Když pozoruji své kamarády a jejich náhled na holky a také jejich touhu po nich, kterou tak velkou nemám, tak si říkám, že se tímto liším. Nedávno jsem byl na diskotéce, něco jsem vypil a šel si stoupnout na parket a pozorovat ty mladé tančící lidi a snažit se určit, kdo se mi líbí více. A musím opět konstatovat, že se mi líbilo mnohem víc kluků, ale jak jsem již psal, sex s nimi si nedokáži představit v růžovém světle. Prostě se mi to nezamlouvá. Asi v sobě nemám ten dostatečný sexuální pud, který by mě hnal poznat něco nevyzkoušeného. Byl jsem ještě navštívit veřejný dům, abych si vyzkoušel sex se ženou, který jsem tak chtěl poznat a mé pocity byly rozporuplné. Byl jsem více nervózní (až jsem se třásl)než natěšený a spontánně při pohledu na tu nahatou slečnu jsem se nevzrušil a samotný sex se od mých představ taky lišil. Nakonec jsem došel k uspokojení, ale nedokáži říci, jestli to bylo to pravé ořechové. Na tom sebepoznání je hrozně těžká ta citová náklonnost. Já si nejsem vědom toho, že bych se byl někdy do někoho zamiloval. Kamarádím převážně s kluky a do žádného jsem se nezamiloval. Kamarádky téměř nemám, ale v současné době se je snažím skrz chat najít. Sexuolog mi radil, ať vyzkouším vztah a je jedno s jakým pohlavím a já se teď snažím najít dívku, protože mi to přijde přirozenější, ale zároveň bych si rád našel kamaráda-gaye, abych nakoukl do homosexuální komunity. A hlavně proto Vám píši. Nejenom, že bych rád znal Váš názor na mě, ale také bych od Vás chtěl nějaké doporučení na nějakého průvodce nebo na nějakou akci, kde se schází lidé v podobném stavu. Zjistil jsem, že na veřejném chatu asi těžko někoho takového najdu. A mně nejde vůbec o sex. Hrozně rád bych se zamiloval a byl šťastný. Už jsem sám dost dlouho a cítím, že mi něco schází. Jak jsem již zmiňoval, tak nejsem typ, který by lehce navazoval kontakty. Jsem spíše tišší a ostýchavý typ člověka a proto je pro mě seznamování velice těžké.

Ještě dodám, že jsem se o svém problému svěřil už několika kamarádům a kamarádkám a i rodiče to vědí. U všech mám podporu, ať je to se mnou tak i tak. Takže zázemí mám velice příznivé. Sice mám spousty kamarádů, kteří mají na věc velice odmítavé názory, ale je to tím, že nikoho takového pořádně ani neznají, ale já vím, že tito lidé by se to o mě dozvěděli až v případě, že bych už někoho měl a to už by mi bylo trochu jedno, co si o mě myslí. Vždyť je to můj život a je jen na mě, jak si s ním naložím. Měl jsem z toho hrozné obavy, ale nyní shledávám, že bych se s tím dokázal vyrovnal, jen tak se dá asi žít spokojený život. Ale jak jsem již psal jednoduše je pro mě má sexuální orientace velký otazník. Mám pár důvodů, proč si myslet, že jsem gay, ale zároveň pár proti, proto, prosím, o jakýkoli názor na mou osobu. Chytám se nyní každého stébla. Už bych rád věděl, jak to se mnou je. Prosím, poraďte, co bych měl ještě zkusit. Nevím pořádně, co bych měl dělat. Předem děkuji z!
a každé slovo a přeji příjemný den.

S pozdravem

Vláďa 


Ahoj kluku,

velmi podrobně jsi popsal svůj životní příběh. Již jsem četl zodpovídal nespočet takových a tak není pochyb o tom, že vlastní sebepoznání je mnohdy velmi obtížné. V současné chvíli, stejně jako tvůj sexuolog, musím říci, že není tak důležité zabývat se definováním vlastní sexuální orientace, ale soustředit se především na to, abys nebyl sám. Na rozdíl od předchozích zkušeností by se mi jevilo jako nadějnější hledat kluka, se kterým ti bude fine a budeš si s ním mít co říct. Nemusíš se zamilovat na první pohled, to nebude rozhodující, ale měl by to být jistě gay. Měl by ses pokusit naučit se se svým novým kamarádem sdílet radosti, těšit se na to, až se uvidíte a cítit se příjemně, když budete spolu. Jistě by nebylo vhodné pokoušet se o sex. Jako žádoucí se mi v tvém případě jeví jít na to pomalu a postupně. Když ti bude dobře, chytnout ho za ruku, dát ji kolem ramen, svou hlavu opřít o jeho, dát mu pusu na tvář, na pusu atd. přesně v této posloupnosti rozdělené na několik časových etap, které budou den po dni následovat. Pokud by ses styděl, zkus to překousnout a chytit ho za ruku. Jistě to bude zajímavá zkušenost a prozradí mnohé o tobě samém.

 O tom, jak se seznámit a jak při seznamování postupovat píšeme v odborném tématu s neodborně znějícím názvem Balírna 004. Měl by ti pomoci. Jinak doporučuji zkusit navštívit setkání skupiny 3 – http://skupina3.kluci.cz. Myslím, že je to přesně pro tebe.
Hodně štěstí.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Chci najít sám sebe - komentáře

Komentář ze dne: 12. 07. 2008 18:45:30     Reagovat
Autor: Martin (email) - neregistrovaný
Titulek: Mám stejný problém
Ahoj Lado, tvuj pribeh se velice podoba tomu memu, spis bych rekl ze je skoro stejny jak ten muj. Taky mam problem s hledanim sama sebe a s orientaci... Vim ze ten tvuj clanek je jiz 3 roky satry ale pokud mas stale tento problem nebo jsi ho jiz nejak vyresil byl bych rad kdyby ses mi ozval na muj mailik a mohli bychom o tom popovidat... muj mail davie@email.cz byl bych moc rad... ahoj Martin

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |