Ahoj Vláďo, důkladně jsem si pročetl Tvůj dopis a přeji Ti, aby ses brzy našel. U mě to také nebylo jednoduché. V celku jsem dlouho nevěděl, kdo vlastně jsem. Pak jsem se v 18 letech zamiloval do heterosexuála, a tak jsem zjistil, že jsem gay. Pak už se mi líbili jen kluci. Dodnes se s tím nemohu vyrovnat, ale rád bych Ti nějak pomohl, protože mně bylo také v době krize pomoženo. Souhlasím s Tebou, že klukům na chatu jde pravděpodobně pouze o sex. Také jsem zkoušel se na něj podívat, ale těm klukům šlo skutečně většinou o sex.
Mirek 28.12. 2003 - 19:12 << RE

Nejsem sice žádný studovaný psycholog, ale myslím že Vláďa je prostě heterosexuál co o sobě pouze pochybuje. Myslím že každý moderní psycholog se v každém snaží najít nějakou "úchylku" a pak mívá tendence nevědomky překrucovat skutečnost, prostě si nevšimne že před ním stojí obyčejný kluk co má problémy s holkama. Vláďa to už sám řekl a instinkty jsou při přiznávání vlastní sexuality nejdůležitější - sexuálně ho vzrušují holky a né kluci. Aby se ujistil že to tak je, měl by se seznámit s nějakým spokojeným dlouholetým Gay-párem. Tam bude mít jistotu že se mu jen někdo nepokouší dostat do kalhot a přitom pozná jeké to je když kluk miluje kluka. Samozřejmě teď jen takový pár najít ... takové hledání je na draka. A až takový pár najdeš, nemusíš se zdráhat je oslovit a vysvětlit jim svůj problém.
Oposun 29.12. 2003 - 11:07 << RE

ahoj Vláďo hledání sebe same je dlouhé a bolavé. Ale právě ta bolest je klíčem k poznání, které by bez ní nebylo. a bez poznání by nebylo štěstí. Každý prožívá hledání sebe sama někde jinde. Někdo má v srdci zmatek, jestli kluk nebo holka, dokáží dát životní štěstí. Někdo jako já v tom má jsno, ale sebepoznání se odbývá spíše v úrovni, smířit se s tím jaké mám vlastnosti, dovolit si být takový jaký jsem. A to myslým citově. Ale ono je jedno jestli cítíš otazníky a trápení kolem kluků a holek, nebo kolem toho, že obchoduješ s city a uměle a falešně si manipulacemi zvyšuješ svou sebehodnotu tak jako já. Ale to není podstatné. důležité je chvilku vypnout svůj mozek, nemysle tmeditovat a užívat si své vnitřní pocity a poslouchat. JA se to naučil, al estále mě to jde jen se střídavými výsledky na jedné akci a věřím, že právě to by Ti mohlo přinést alespoň chvilku uvolnění od napětí. Přeji hodně opravdové vnitřní síli a Tvému okolí lásku bez podmínek k Tvému jedinečnému já. Teď si hraju svýma cancama na pseudoodborníka to snad neee,. ale vím co při sebepoznávání ikdyž trošku v jiné rovině( vztah ke klukům má vyjasněný od školyky) pomáhá mě
letadelko-kane 01.01. 2004 - 16:00 << RE

Ahoj, Vláďo.
Docela obdivuji tvoje pokusy o poznání sebe sama typu - zajít na chat nebo do bordelu. Jsem rád, že mám v hlavě jasno (relativně) a nemusím nic takového podstupovat.
Taky jsem byl jednu dobu zmatený. Máš pravdu, že na chatu je to síla - já tomu říkám burza. Vypadá to tam spíš jako na tržnici než jako na pokecu. Chodím se tam zasmát a pro srandu to ukazuju heterosexuálním kamarádům. S tím gay-párem to taky tak slavné nebude. Znám páry, které pro zpestření tahají kluky do postele.
Ať se dostanu k tomu, co chci. Drž se toho, co sám chceš. A dělej to, co považuješ za vhodné. Jestli chceš jenom tak nahlédnout mezi gaye, tak si zkus najít nějakého kamaráda, který ti to ukáže a nebude chtít sex. Může to být rozhodně zajímavé, ať už dopadneš jakkoli. Já bych do toho klidně šel. Ale nějak nevím, odkud jsi. Tak nevím, co kde jak. Sebepoznání je potvora. A když už člověk myslí, že se našel, tak se objeví něco, co by člověk od sebe nečekal. Je fajn, když člověka někdo dokáže překvapit. Ale nemusí být vždy příjemné, když člověk překvapí sám sebe. Ale když už se to stane, bývá to nakonec jen k lepšímu.
Martin 02.01. 2004 - 23:52 << RE

Ahoj Vláďo,
moc mě zaujal Tvůj příspěvek. Je velmi upřímný. Byl jsem v podobné situaci, ale díky dvěma super kamarádům-gayům jsem o krok dál. Proseděli a prokecali jsme spolu na tohle hodiny a dokonce celé noci. Začal jsem se v sobě orientovat a to, co mi ještě nedávno přišlo nemožné, je pro mě přijatelné. Držím moc palce.
kulich 04.01. 2004 - 11:55 << RE

Ahoj Vlado,
tvuj prispevek je velmi zajimavy. Taky jsem prochazel necim podobny, ale asi ne tak dramatickym. Byvaly casy, kdy jsem taky nevedel, co jsem. Myslim, ze by ti uircite pomohlo pretelske pokecani s nejaky normalnim gayem, nebo jeste lepe parem. Co se tyka chatu, tak tam je to hruza a najit tam normalniho cloveka na pokec je problem. Pokud chces tak se ozvi, muzeme treba pokecat pres mail.

Drzim Ti pesti.
TuX 05.01. 2004 - 23:26 << RE

Chci najít sám sebe
ahoj....ja si myslim ze jsi dey a ze to neni vubec nic spatnyho...ja bych to brala s ty stranky ze se s deyem lip povida a myslim si ze si fajn a preju hodne stestii
sabina 04.01. 2005 - 20:17 << RE