004.cz

Témata 004

Abeceda homosexuality

Téma homosexuality je velmi široké a na těchto stránkách se pokoušíme dostat co nejblíže jádru věci. V osvětových pořadech a knihách bylo napsáno a řečeno spousta slov o tom, že homosexualita není nemoc, že je vrozená, neměnná a neléčitelná. Ale není-li to nemoc, co to tedy je? Kde se bere, čím je určená, kde je její centrum?

Bisexualita

Bisexualita - pro mnohé velmi kontroverzní téma. Jeho kontroverze začíná již v samotném složení slova, které jasně naznačuje orientaci na obě pohlaví. Mnozí se budou přít, je-li možné, aby něco tak neurčité existovalo, jiní napadají přísnou definici bisexuality a některým je představa sexuálního sblížení s osobou téhož pohlaví tak odpudivá, že bisexuály odmítnou stejně jako gaye a lesbičky. Téma „Bisexualita“ na serveru 004.cz nerozsoudí, jestli bisexualita existuje či ne. Nabízí vám však dostatek informací o tomto fenoménu a diskuzní fórum, kde můžete i vy napsat svůj názor.

Mohu být gay?

Mnoho kluků nám do Poradny 004 posílá dotazy typu: Zakoukal jsem se do spolužáka, ale holky se mi taky líbí, jsem na kluky? Abychom mohli se stoprocentní jistotou odpovědět, museli bychom být vědmy nebo Bůh. Než se ptát někoho jiného, je lepší zeptat se sám sebe. Abyste věděli jak, připravili jsme pro vás několik stránek nového tématu "Mohu být gay?"

Coming out

Na následujících www strákách najdete otázky a témata týkající se homosexuality. Kromě vlastní problematiky najdete u každého tématu i diskusní fórum s příspěvky a názory jednotlivých čtenářů. Pokud máte vlastní zkušenost nebo postřeh, můžete této možnosti využít a podělit se s ostatními. Najde-li zde někdo z vás odpověď na nekterou ze svých otázek, nebo pokud někomu tyto stránky v něčem pomohou, budeme rádi, když se s námi o své dojmy podělíte právě tady.

S pravdou ven

Možná, podobně jako mnozí jiní, stojíte před jedním ze závažných rozhodnutí v životě, zda být konečně sami sebou, zda naplno prožívat a těšit se ze své lásky bez obav z reakcí okolí a především těch nejbližších, vlastních rodičů, na kterých každému tak hodně záleží. Čekáte na chvíli, kdy už nebude nutné se před nimi přetvařovat a hledat stále rafinovanější odpovědi na jejich stále dotíravější narážky na váš intimní život. Někdy míváte pocit, že už se to dál nedá nevydržet…

Můžeme porozumět?

Když rodiče zjistí, že jejich dítě je homosexuální, je to bezpochyby často šok, který otřese základy rodinné pohody. Pocity, které s vámi po zjištění odlišné sexuální orientace vašich děti otřesou, jsou skoro vždy velmi silné a mohou do života přinést stavy zmatenosti a zoufalství.

Kamarádství a přátelství gayů

Pokud umíme správně a rovnoprávně jednat s kamarády a přáteli, umíme se spolu dohodnout a zvládneme-li hádku, jsme pak dobře připraveni na partnerský vztah mnohem lépe, než ten, kdo se neumí dohodnout ani s kamarádem jestli půjde do klubu A nebo klubu B, natožpak vést rozumný partnerský dialog a koneckonců i uspokojující partnerský život. Osvojíme-li si následující zákonitosti rozhodování, bude náš první krok s partnerem mnohem pevnější a riziko, že se nám zvrkne partnerský kotník je o něco menší.

Abeceda gay sexu

Již mnohokráte jsem se v různých tématech zmínil o tom, že dva kluci nejsou evolučně fyziologicky přizpůsobeni pohlavnímu styku. Veškeré jejich intimní styky jsou v podstatě biologickou improvizací, kterak dosáhnout maximálního požitku z milování i s ne zcela fyziologicky kompatibilním jedincem. K tomu, aby byl sex opravdu kvalitním požitkem je nutné se mu naučit...

Balírna 004

Seznamovaní gayů je ve svých možnostech zcela odlišné od seznamování heterosexuálů. Vzhledem k tomu, že gay hledá partnera v relativně malé skupině lidí, zdají se být jeho šance velmi malé na to, aby našel někoho, s kým by dokázal žít až do konce života. Délka vztahu není však závislá na kompatibilitě páru a výběru samotném, ale také na tom, jak jsme především my sami schopni vzdorovat krizi. V Balírně se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste nejen někoho našli, ale abyste dokázali včas poznat, je-li to opravdu ten pravý. Hodně štěstí a lásky.

Homosexuální partnerství

Partnerství dvou lidí stejného pohlaví je na první pohled jiné od partnerského vzoru heterosexuálních rodičů. Lidé stejnopohlavně orientovaní nemají během svého dospívání v heterosexuální rodině patřičný partnerský vzor, který by jim pomohl při vytváření jejich vlastního vztahu. Každému takto zaměřenému jedinci se v tuto chvíli evokují vzpomínky na své dospívání u rodičů. Základní principy hodnot takového vzorového partnerství není možné přenášet do vztahu dvou chlapců(mužů), či dvou dívek(žen). Následující kapitoly se pokusí přiblížit základní kroky a zároveň i chyby, které gay prožívá, při prvních pokusech vytvořit šťastný partnerský vztah.

Krize ve vztahu

Jak jsme si již řekli, gayové mohou po léta žít společně, ale protože nemají děti, prožívají svůj život jinak než heterosexuální dvojice, nejsou dětmi poutáni jeden k druhému a pokud nemají společně vybudované jediné domácí zázemí, jsou v podstatě v rozhodování o svém osudu absolutně svobodní. Proto když takové partnerství zevšední, nebo se objeví partnerská neshoda, či jiný z kritický prvků, které se zde pokusím popsat, nastává chvíle, kdy řešení nevyhovující situace lze řešit absolutně nejsnazším, avšak nejsmutnějším způsobem – rozchodem. Obvykle je na začátku jakékoliv krize neshoda.

Kolize

Některé studie ukazují, že příslušníci menšinových společenských skupin se setkávají se sexuálním zneužíváním a násilím častěji, zejména homosexuální muži představují sociální minoritu, která je vystavena zvýšenému riziku diskriminace a odmítnutí. Program kolize se zabývá problematikou násilí, legislativními normami, pohlavním zneužíváním a homosexuální pedofílií. Součástí projektu je poradna tématu kolize.

Náboženství, homosexualita & společnost

Zde bychom se chtěli scházet a hledat prostor pro všechny ty, kteří nejsou nevnímaví právě k tomu elementárnímu, co nás přesahuje.

Průvodce pro homofoby

Někteří lidé ani při dostatečném vzdělání nemají ani základní informace o lidské sexualitě a jejich variantách, vše cizí považují za zvrhlost a nerozlišují deviace od přirozených lidských potřeb, mají problémy v otevřené komunikaci o sexualitě anebo nemohou pro své předsudky či hluboce zakořeněné postoje přijmout jiné alternativy sexuálního chování a porozumět cítění a potřebám ostatních.

Průvodce pro pedagogy

Učitel by měl být především otevřený všemu, co s člověkem a jeho vývojem souvisí. Je pravděpodobné, že tuto otevřenost nezíská v pár seminářích psychologie a didaktiky, souvisí s jeho vlastní osobností. Nelze mu ji tedy naočkovat. Průvodce pro pedagogy je příručkou pro ty otevřené z vás, kteří jste se rozhodli o homosexualitě, stejně jako o spoustě jiných problémech, s dětmi hovořit, objasňovat ji a rozvíjet v nich tolerantnější pojetí světa. Možná budete právě vy první, kterému se student svěří se svou homosexualitou a bude od vás očekávat pomoc. Víte, jak na to?

Témata 004 - komentáře

Komentář ze dne: 24. 01. 2017 11:38:12     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: nový román
Ahoj,

nedávno vyšel nový gay román "Česká čtyřka aneb Všechno mělo být jinak"

http://www.xyz.cz/ceska-ctyrka-aneb-vsechno-melo-byt-jinak-2/

Komentář ze dne: 14. 07. 2016 19:19:31     Reagovat
Autor: David Muntág (email)
Titulek: délka penisu
Ahoj jsem 13 letý kluk a chci se zeptat jestli je normalni kdyz muj penis má délku 17,5 cm když se postaví. Budu rád když mi někdo podrobně řekne nějaké informace. Děkuju

Komentář ze dne: 26. 05. 2008 22:14:21     Reagovat
Autor: Roman (email) - neregistrovaný
Titulek: gay
dobry večer chcu skusit s jednim chlapem sex ale jen vzajemne kouřeni.A chci se zeptat kdyby byl nakažen on hiv nemoci a spolknu jeho semeno mužu me nakazit hiv pohlavni nemoci.

Komentář ze dne: 29. 08. 2006 09:33:29     Reagovat
Autor: lappin (email) - neregistrovaný
Titulek: lappin hledá Tomáška
Krásný den alespoň Vám, milí čtenáři, když můj tak krásný být nemůže. Vzhledem ke všem okolnostem jsem se rozhodl napsat zde můj příběh. Vezmu to hezky od začátku, a pak se teprve dostanu k tomu, proč tento příběh vůbec píši. Když jsem si začal uvědomovat, že jsem jinak orientován, nevadilo mi to a neměl jsem s tím problém. Ani dnes mi to nevadí, jsem za to rád a neměnil bych. Ovšem pravda je, že o tom nikde nemluvím. Když se mi na střední škole naskytla možnost hojně využívat internet ve volných chvílích, dodal jsem si odvahu na podání prvního inzerátu na seznamce v rubrice „on hledá jeho“. První dvě odpovědi bohužel nevyšly a byly vyřízeny pouhým jedním odepsáním. Nyní se dostávám k tomu, proč tento článek píši. Třetí odpověď byla krátká, ale zaujala mě. Ano, vyšlo to. Tomášek, jak jsem se později dověděl, byl super kluk a skvěle jsme si rozuměli. Osobně jsme se bohužel nikdy nesetkali a mě to moc a moc bolí a trápí! Prožil jsem s ním nejkrásnější tři měsíce svého života. Ano, nejkrásnější a to i přesto, že jsme komunikovali pouze prostřednictvím e-mailu. Nejhorší okamžik mého života však přišel poté, co jsme Tomáškovi neposlal fotky, neboť jsem mu slíbil, že až on pošle své, já mu pošlu mé. Jak stále opakuji, byla to moje osudová chyba životní.

Teď bych rád mluvil chvíli k Tomáškovi. Tomášku, chtěl bych se ti za vše osobně omluvit, bohužel tvá e-mailová adresa nefunguje a jiný kontakt na tebe nemám. Asi si ji nechal zrušit hned po našem rozchodu, ale přišel jsem na to až v okamžik, kdy jsem si dodal odvahu poslat ti e-mail s omluvou a on nedošel. O to větší bylo mé překvapení, když mi na Velikonoce cosi říkalo ať ti zkusím ještě nějaký e-mail poslat a e-mail jako zázrakem došel. Byl jsem šťastný ze vteřiny na vteřinu. Ovšem nyní mi dochází, že sis e-mail nezaložil znovu, ale souviselo to pouze s odkoupením tvého poskytovatele jiným, tím došlo k obnovení i dříve zrušených e-mailových adres. Hledám tě tak dlouho, že si to ani nedovedeš představit. Nenajdeš den,

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |