004.cz

Homosexuální partnerské vztahy

Partnerství dvou lidí stejného pohlaví je již na první pohled jiné od partnerského vzoru heterosexuálních rodičů. Lidé stejnopohlavně orientovaní nemají během svého dospívání v heterosexuální rodině patřičný partnerský vzor, který by jim pomohl při vytváření jejich vlastního vztahu.. Každému takto zaměřenému jedinci se v tuto chvíli evokují vzpomínky na své dospívání u rodičů. Základní principy hodnot takového vzorového partnerství není možné až na výjimky přenášet do vztahu dvou chlapců(mužů), či dvou dívek(žen). Následující kapitoly se pokusí přiblížit základní kroky a zároveň i chyby, které gay prožívá, při prvních pokusech vytvořit šťastný partnerský vztah.

Začněme však od začátku. Jako počátek si vezměme období coming outu. Je to období, kdy si člověk sám uvědomuje svou orientaci a připouští si existenci své specifické odlišnosti. Nezřídka v tomto období vychází celá skutečnost na povrch a se stavem věci je obeznámeno i rodinné okolí.

V tomto období má takový člověk spoustu představ, či spíše snů o tom, čeho by si přál dosáhnout. Takovým vzorovým snem je vztah s krásným a inteligentním klukem, k tomu zázemí bydlení a …. Zde se otevírá ona otázka, která by ve standardním heterosexuálním vzoru byla vyplněna slovy "a spoustu zdravých dětí." Tento vzor se začíná hroutit. Ti, kteří ho nezmění, mohou být v dalším dlouhém životním období určitým způsobem zmateni a stále budou hledat sami sebe. Když se člověk sžívá se svou orientací, je žádoucí, aby ji přijal jako absolutní. K tomu patří i to, že je oproštěn od biologické povinnosti rozmnožování a zachování genetické informace. Toto je první podmínka, se kterou je dobré se ztotožnit. Představte si situaci, kdy jste nalezli někoho, koho moc milujete, vytváříte vztah, v němž druhý chce zůstat nejlépe až do konce života, ale vy jednou přijdete za svým milovaným se slovy, že ho máte sice rádi, ale že je konec, neboť chcete mít děti a proto od této chvíle budete dělat heterosexuála a rozcházíte se. Kromě adopce tak neexistuje jiné přijatelné řešení problému výchovy vlastních dětí, které by bylo rozumné, stabilní a trvale uspokojivé pro všechny strany, myslím tím pokus o život s ženou v podobě standardní rodiny.

Tedy, pokud máte v hlavě pořádek, můžete vstoupit.

Homosexuální partnerské vztahy - komentáře

Komentář ze dne: 13. 01. 2015 22:36:12     Reagovat
Autor: homokluk (email) - neregistrovaný
Titulek: Re:homokluk
Mě je 14 let a mám 1 gay kluka na sex! Je mu také 14 let. Děláme to v parku, na wc, výtah, wc škola, les a pokoj. Jsem pro něj děvka.

Komentář ze dne: 29. 05. 2008 14:04:54     Reagovat
Autor: Hetreorádce - neregistrovaný
Titulek:
Milý Freehošane, to že jsi se párkrát vychrněl s kámošem není jistě nic neobvyklého. Ještě to nemusí znamenat že je nejhůř. Nenech si radit, příteli, od nějakého tuctového bukovjana, kterémuž nejde o Tvou duši, jak se tváří, ale jen a pouze o Tvůj sametový árschloch. Navíc věta o tom, že : homosexuálové budou vlastnit !!! děti vyvolává představu, že si dva růžochlapci koupěj novýho plyšáčka v lepším případě na hraní !!! Na tom, že je někdo homokláída jistě není nic odsouzeníhodného, ale ani to není důvod k obdivu a vynášení do oblak, není důvodu lézt bukvicím, cigánům a jiným minoritám do řiťůvky, je však možné si jich vážiát, nikoli však pro jejich barvu pleti či pro to, že se šustěj navzájem. Normálně, kámo, prubni tu svoji číču, uvidíš, že měkké šnečí masícko vagíny je jiné ikafe než smradlavý konečník kamaráda. Pavel Vytek

Komentář ze dne: 12. 11. 2007 21:42:31     Reagovat
Autor: Freehosan (email) - neregistrovaný
Titulek: Nutně potřebuji poradit!
Je mi 17 a už jsem spal s několika kluky. Vždy dosáhlo k orgasmu. Moje otázka spočívá v tom jestli může mít homosexuál pohlavní styk s holkou/ženou??? Napište mi prosím sem zoufalý mám přítelkyni a co nejdříve bude chtít sex!!!Bojím se že jí ho nemůžu splnit, ale moc toužím po dětech a rodině.

Komentář ze dne: 16. 11. 2007 20:38:18     Reagovat
Autor: Martin Vršecký (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Nutně potřebuji poradit!
Zdravím Tě,

těžko být rádcem, ale napíšu Ti, jak bych se zachoval já, pokud Ti to pomůže. Jestliže jsi homosexuál a toužíš po rodině, je nemožné, aby jsi vedl plnohodnotný manželský vztah se ženou. Tedy je to možné pouze v případě, že by jsi svou citovou orientaci změnil. A to, jak víš, je nemožné. Tvůj vztah se ženou by Ti akorát přinesl citové a sexuální strádání a nakonec by jsi stejně musel s pravdou ven, protože citově abstinovat celý život dokáže jen málokdo.

Skvělou rodinu můžeš mít i s přítelem, mužem. Jistě, bude bezdětná, ale Ty budeš cítit takové citové naplnění, které Ti ani děti ze vztahu bez skutečné lásky nemůžou poskytnout. A navíc, kdo říká, že vlastnit děti nebude homosexuálním párům umožněno?

Jestliže si nejsi své hom. orientace vědom nebo si nejsi jistý, sex s dívkou můžeš pochopitelně zkusit a poznat, jestli ho cítíš nejen tělem, ale i duší. Jestliže ne, a Ty víš, že jsi na kluky, nedělej si život těžký a prázdný jenom proto, aby jsi naplnil svoje euforické představ o něm.

Hodně zdaru a zdravého rozumu přeje

Martin V.

Komentář ze dne: 09. 12. 2023 15:08:08     Reagovat
Autor: Lerroy - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Nutně potřebuji poradit!
Jedině s klukem.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |