004.cz

První vztahy

Kdysi dávno se obecně říkalo, že není "mravné a slušné" zamilovat se víckrát. Dnes naopak není příliš žádoucí, aby první láska byla i tou poslední. Proč?

Jestliže prožiji jednotlivá uvedená stadia velkého milování a pak mě najednou můj nejdražší opustí, protože mě postihlo to neštěstí, že mě vyhodil ze sedla někdo jiný, pak ať chci nebo nechci, jsem prožil první mileneckou, byť bolestnou zkušenost. Zjistil jsem, jak láska dokáže bolet, a že moje zbytečně velká závislost, dávaná najevo, vypudila mého partnera do jiného objetí. To je důvod, proč na každém kroku opakuji, že člověk si má před tím než se usadí prožít alespoň jednu či dvě nevydařené lásku. Aby věděl, oč jde.

Když spolu dva mladí lidé začnou chodit a prožívat stadia velkého milování, doporučuji nemluvit o tom, co bude dál, protože - a to si, prosím, důkladně zapište za uši - v sedmnácti se milujeme ne proto, abychom spolu žili nadosmrti v pevném svazku, ale abychom poznávali rub i líc milenecké lásky a dopracovali se k její skutečné mravnosti. Jelikož u gayů je první milenecký vztah posunut z věku náctiletého do věku často ..letého je vše mnohem komplikovanější. Dochází ke střetu vyzrálosti osobní a milenecké či řekněme partnerské. Jsme již o něco zkušenější, což je dobře, ale co se týče vytváření nových zkušeností partnerských nás to oslabuje. Jsme méně důvěřiví a věci chceme řešit jinak, než bychom měli.

Prožívejme první vztah(y) co nejintenzivněji a nekažme si vzácné měsíce velkého milování. Chápejme, že musíme milenecky uzrát, že milenecký vztah je neúprosně načasovaný a jedině s partnerem, s nímž dokážeme oslabit sexuální vazbu ve prospěch vazby jiné, smíme uvažovat o možnosti trvalého svazku.

Tím vás rozhodně nechci navádět k nějakým prostopášnostem a promiskuitě a ani netvrdím, že si máte nestřídmě užívat sexu, ale vyzkoušet si více možností. Přehršlé množství sexuálních zkušeností je k ničemu a erotično se pak stane drogou. Prožijte-li si ale dvě nebo tři velké lásky se všemi těmi stadii, která jsem vám tady do omrzení opakoval, prožijte si je jen proto, abyste pochopili, že milenectví je vztah načasovaný, nedá se prodloužit, ale nemá se ani zkracovat.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

První vztahy - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |