004.cz

Partnerské nálady

Řekněme si hned na začátku, že nálada člověka je dána zevními podněty a biochemickou bilancí mozku a to především látek na bázi aminů, kterým říkáme euforigeny.

Třeba jste ve společnosti a skvěle se bavíte a pak najednou bác a je po náladě. Došly vám euforigeny a nastává období normální. Přestože se nestalo nic nového, co by vám náladu kazilo, přesto začínáte být mrzutí a protivní. Euforigeny mohou snadno dojít po milování, kdy jsme je do mrtě spotřebovali na milostnou slast, proto často právě po sexu máme tendenci odseknout aniž by k tomu byl zevní důvod. V milostném opojení není možné být déle než hodinu a čtyřicet minut a pokud to protáhnete, nejste jenom unavení, ale i vznětliví.

Pokud jdete třeba do kina na nějakou komedii, bude se vám líbit mnohem více, když do kina půjdete mlčky a své euforigeny si necháte právě na film.

Počítejte tedy s tím, že po hodině a čtyřiceti minutách dobré nálady se dostaví buď pokles nebo zvláštní zlobná popudlivost, takže pokud si do vás miláček rýpne, je buď nedisciplinovaný, nebo neví nic o euforigenech. Samozřejmě je ještě nutné podotknou, že při nějaké na smích intenzivní party se dokážete dobře bavit pouze oněch 1:40, ale třeba při procházení lesem nebo při čundru přírodou se budete cítit příjemně opojeně klidně 6 hodin.

A nyní si řekneme něco o tom, jak to je, když má každý jinou náladu.

Homosexuálové jsou mnohem citlivější a vnímavější a proto jsou náchylnější na konflikty v důsledku špatné párové emoční bilance.

Když se partneři svorně radují je emoční bilance maximální. Tento stav je rychle vyčerpatelný a nastává ono neutrálno, s nímž má být člověk spokojen, neboť reprezentuje snadnou a existenčně levnou pohodu. Být stále šťastný a radostný, to prostě nejde.

Stav vyrovnané neutrální bilance je ideálním stavem, kde se má pár nacházet. Tento stav není nudou, z důsledku malé citové vazby. Raduje-li se jeden z partnerů a druhý se nudí v jakémsi neutrálnu, platí zde obecná tendence, že hůře vyladěný partner napadá lepší náladu toho druhého. Což je pravidlo hodné zapamatování.

V páru nesmí panovat morálka vynuceného jednání, protože to zhoršuje emoční bilanci. Sladit naši emoční bilanci bychom měli jen tehdy, pokud to jde, a když to nejde, tak se o to násilím nepokoušet.

Partnerské nálady - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |