004.cz

Průvodce pro homofoby

Průvodce pro homofoby je určen všem, kteří mají k homosexualitě odpor, chápou a odsuzují ji jako zvrácenost lidské osobnosti a šíří nenávist k této menšině. Pokoušíme se zde poukázat na homofobii jako komplexní téma:

Nesnáším homosexuály je jedna z nejčastějších vět lidí, kteří nebyli zasaženi sexuální výchovou , kde by byli obeznámeni s tématem homosexuality jako s jednou z vývojových variant lidského potomka v prenatálním období. Poznali by tak především biologické příčiny homosexuality a pokud by nebyli ochotni přijmout tyto odborné poznatky, tak buď proto, že jsou hloupí, nebo zaslepení církevními dogmaty. Přístup různých náboženství k homosexualitě je velmi pestrý.

Průvodce pro homofoby - komentáře

Komentář ze dne: 12. 12. 2021 00:22:05     Reagovat
Autor: Laťka - neregistrovaný
Titulek: Seřezat latí!
Řezat, řezat a řezat!

Komentář ze dne: 03. 07. 2006 22:37:09     Reagovat
Autor: plch - neregistrovaný
Titulek: Homofobie ci heterofobie
jako soucast "argumentu&quo t; neexistuje, protoze homosexual se nerodi homosexualem, ale stava se jim svobodne.

Je pochopitelne, ze jsou urcite podminky (treba vztahy v rodinne), ktere vznik homosexuality podporuji.

Ovsem , z vedeckeho hlediska, neni zadny vyzkum, ktery by potvrdil, ze je homosexualita vrozena.

Pokud homosexualove osocuji heterosexualy s homofobie, heterosexualove proste mohou odpoveded stejnym zpusobe, coz je, narknout homosexualy z heterofobie.

Komentář ze dne: 27. 08. 2006 15:03:51     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Re: Homofobie ci heterofobie
Hmmmm. Jak se projevuje heterofobie?

Komentář ze dne: 01. 09. 2011 12:50:36     Reagovat
Autor: Standa (email)
Titulek: Re: Homofobie ci heterofobie
1) Každý rozumný člověk má respekt k druhým a proto nechápu, proč některým vadí, kdo jsem. Asi je to jejich hloupostí...
2) Nelze si vybrat mezi homosexualitou a heterosexualitou a to z několik důvodů - např.
- homosexualita může být způsobena dědičností nebo napadením plodu estrogeny
- mohu také uvést, že mnoho mých gay kamarádů včetně mě, by byli radši heterosexuály, ale ono to jaksi nejde...co mám udělat pro to, aby se mi líbili ženy? Poraďte mi...tohle se prostě nedá ovlivnit, nejde to změnit...

Ano, občas je to způsobeno jen dočasně - ale když se s tím člověk už narodí a odmala pozoruje určité odlišnosti od kamarádů, tak je asi jasné, že to je vrozené, ale rozhodně to není moje volba - a kdyby se našel způsob, jak změnit orientaci z homosexuála na heterosexuála, rozhodně bych to uvítal a šel se změnit, ale ono to zatím ještě asi moc nejde...nicméně si myslím, že během 50 let bude medicína už na úplně jiné úrovni, takže doufám, že si to jednou změním (snad už nebudu starej dědek :D)...

Komentář ze dne: 27. 04. 2006 17:08:32     Reagovat
Autor: Ludanek - neregistrovaný
Titulek: Hmmm
agilni kurburti, to je humac

Komentář ze dne: 27. 04. 2006 17:21:40     Reagovat
Autor: Kača - neregistrovaný
Titulek: Re: Hmmm
Tady nejsou boží mlýny ani potřeba, lidi s Tvojí "mozkovou" ; kapacitou se vytrestali sami už jen tím, že se narodili.

Komentář ze dne: 27. 04. 2006 23:45:48     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Hmmm
Počkej, ona je i záporná mozková kapacita? Tak to je Ludanek (božínku, takové přibuznělé jméno) unikát. :)

Komentář ze dne: 27. 04. 2006 23:49:41     Reagovat
Autor: Kača - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: Hmmm
:-) OK, pravda, na jeho místě bych se teda mozkové mrtvice nebála :-)

Komentář ze dne: 09. 05. 2006 22:41:05     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: Re: Hmmm
To je fakt, nelze mít mrtvici něčeho, co nemám. :))

Komentář ze dne: 18. 04. 2006 10:09:05     Reagovat
Autor: olda (email) - neregistrovaný
Titulek: homofobní = normální
Normálnímu muži přidají homosexuální hrátky odporné. Strkat cokoli do análu za účelem sexu, i když toto musí být bolestivé je zrůdnost. Pokud je někdo homosexuál, tak je v jeho těle nebo v jeho mozku něco špatně, je to buďto blázen nebo degenerát. Registrované partnerství ruku k ruce s antikocepcí časem způsobí úbytek a postupné vymizení homosexuálních genů. Je však velmi nepřijatelné, aby někdo tvrdil o někom že je homofobní. Takovýto homofobní jedinec má takovou genetickou výbavu a morální vlastnosti, že přirozeně a nezávisle na nároru okolí a to je dáno genetickou výbavou zděděnou od dávných předků, má snahu pozabíjet pohlavně, či jinak zvrhlé jedince ve svém okolí, aby tito zvrhlíci neubližovali dětem, slabým a nemocným. Je to přirozený pud ochrany vlastního kmene a rodiny. Normální jedinec cítící vůči homosexuálům silnou zášť a musí projevovat velkou dávku tolerance a pozitivního přístupu k věci. To je dáno "výchovou". Existují zde proto obavy, aby právě onen "normální" jdeinec nebyl sprostě ušlapán zástupy posvátných menšin a zvrhlíků. Aby se naše civilizace budovaná na zákonech a zákonitostech jednou nezanikla pod nájezdy barbarů a vlastní zvrhlostí.

Komentář ze dne: 18. 04. 2006 11:04:36     Reagovat
Autor: Azarael - neregistrovaný
Titulek: Re: homofobní = normální
Tendence pozabíjet se týká právě nemocných a slabých nikoli jiných, dějiny prokazují, že zvrhlíci byli naopak vždy následováni (viz WW2 a vlastně všechny diktátorské režimy)
Co se strkání do zadku týká, tak heteráci provozují anální sex se svými partnerkami poměrně běžně a nikomu to bolestivé ani zrůdné nepřipadá.
Homofobní genetická dispozice narozdíl od homosexuální neexistuje. Homofobnost je dána pouze výchovou a přejímáním názorů, ne tím že se někdo jako homofob narodil.
Umlácení klackem nějakého barbara je osudem všech vyspělých civolizací. V dějinách je o tom nespočet důkazů (pád Egipta, Indie, Řecka, Říma....) toto je ale zapříčiněno ne ani tak morální zvrhlostí, jako spíš tím, že vyspělé společnosti nemají tendenci válčit do posledního muže a udržení složité infrastuktury narozdíl od smečky není hračka, jedná se o křehkou konstrukci, proto jde každá civilizace poměrně snadno umlátit klackem.

Komentář ze dne: 19. 04. 2006 18:37:40     Reagovat
Autor: olda (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: homofobní = normální
Pedofílie, zoofíli a nekrofíle. I tohle je podle vás genetiká dispozice, která existuje. Tak jako existuje homosexualita, podle vás jako geneticky vrozená, přirozená vlastnost. Pud ocharňovat si zase vykládáte jako produkt zlovolné výchovy. Podívejte se dejmetomu na chování šimpanzů v přírodě. V tlupě dominuje zákon silnějšího. Vztahy se řeší násilím, slabší může být i zabit. Má li tlupa slabého vůdce, tak vyhyne. V přírodě neexistuje homosexualita, je to proti přírodě a tlupa by vyhynula. Nebo může přijí silnější tlupa a vyhnat starousedlíky. Zamyslete se prosím nad sebou. Propagace sobomie ve všech vrstvách společnosti je morálním úpadkem. Navíc sodomie je zvrhlostí mužů, né žen, kterým to přináší jen bolest. Co se týče WW2, nezbývá jen konstatovat, abychom tlačili káru uprostřed cesty, né do příkopy a ta je vpravo, nebo vlevo. Pokud Vám to ještě nedošlo, tak odpor si vůči sobě homosexuální komunita pěstuje sama. Homosexualita není a nebyla zakázána a každý Vám upřimně řekne, že je mu to srdečně jedno, když se "jim" to líbí. Bohužel za současné situace vznikají mladí nýmandi, neschopní, na práci leví, co se nechají vydržovat v registrovaném svazku postaršími plešatými zvrhlíky. Raději přetrpí potupu análního styku a budou se posírat, sic mají roztažený konečník, hlavně že nemusejí nic dělat a mají se dobře.

Komentář ze dne: 19. 04. 2006 19:22:12     Reagovat
Autor: Azarael - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: homofobní = normální
Pedofilie, zoofilie i nekrofilie má také genetické dispozice, ale od homosexuality se liší zásadním aspektem a to je jednostrannost vztahu - pedofil to dělá možná z lásky, ale jeho oběť těžko a navíc ji tím těžce poškozuje, dva gayové si navzájem vyhovují neubližují si a milují se VZÁJEMĚ.
Homosexualita je v přírodě stejně běžná jako u lidí -šimpanzi, delfíni, lvi a mnoho dalších druhů disponuje homosexuální minoritou a ta není nijak potlačována ani zavrhována. K vašemu argmentu vyhynutí - je to totální blbost, nikdo přece nechce aby byli heteráci na kluky, heteráci si můžou dál dělat děti a nikdo jim v tom bránit nebude i kdyby byl prezident zeměkoule ten nejteplejší člověk na světě:). K nýmandům - stejně jako sňatkoví podvodníci nebo naopak páry na hromádce, každý zákon je zneužitelný ale zneužití není jeho hlavní účel.

Komentář ze dne: 19. 04. 2006 19:38:42     Reagovat
Autor: Azarael - neregistrovaný
Titulek: sodomie
Použitím tohohle slova se opravdu řadíte mezi homofobní ignoranty. To že se kdysi používalo není dostatečná omluva a argumentace jeho biblickým základem je naprosto smyšlená, protože homosexualita jak ji chápeme dnes (vzteh dvou lidí kteří se milují) a jak byla vyobrazena v Sodomě je tak diametrálně odlišná, že byste se měl stydět, že jste tu hnusnou nadávku vůbec vyťukal do klávesnice!!

Komentář ze dne: 01. 09. 2011 15:49:25     Reagovat
Autor: Standa (email)
Titulek: Re: sodomie
Výraz "sodomie": víte jsou tu i tací, kteří mají rádi křesťanský fundamentalismus či tací, kteří mají vůbec vztah ke křesťanství a tak berou homosexualitu poněkud archaicky...nechme je při tom, protože nemá smysl hádat se s lidmi dogmatickými, kteří mají blíž k víře a pudům než k logice, rozumu a toleranci...

Komentář ze dne: 27. 08. 2006 15:02:17     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: homofobní = nenormální
Za 1. v přírodě existuje homosexualita.

Za 2. v tlupě šimpanzů bonobo, se spory řeší sexem....:(

Za 3. homosexualita byla trestná a v mnoha zemích ještě je.

Za 4. Není mi jasný, jestli žárlíš na ty prostituty co "nemusejí pracovat", nebo na ty "postarší plešatý zvrhlíky", co maji na to aby si je zaplatili. Jednak prostituce vždycky byla, je a vždycky bude. Nevzniká.

Za 5. Ted mi došlo, že vlastně dáváš rovnítko sodomie = anální styk = homosexualita. To je ale uplná pitomost. Anální styk provozuje i obrovské množství HETEROsexuálů, ale třeba já vůbec ne (je mě to nepříjemný).

Za 6. "Propagace homosexuality" je morálním úpadkem z jakého důvodu?

Komentář ze dne: 01. 09. 2011 15:44:45     Reagovat
Autor: Standa (email)
Titulek: Re: Re: Re: homofobní = normální
Popravdě řečeno - homosexuál je normální jedinec, ač se mu líbí stejné pohlaví. Takže ano, pokud by byla "smečka" či "tlupa" složena výhradně z homosexuálů, pak by vyhynula, ale k tomu je třeba znát Gausovu křivku, která jasně udává podíl nenormálnosti k normálnosti (tedy 96:4 a tudíž se dostáváme ke známému procentu 4). Takže nedá se říct, že by se homosexualita rozšiřovala jako "nemoc", jelikož heterosexuál se dobrovolně nebude přizpůsobovat homosexualitě a pokud se dá homosexualitě jistá míra tolerance a respektu, pak nemůže být pro společnost nebezpečná - to jsem již popisoval...
Není dobré dával (nelogicky udělovat) homosexuálům privilegia, aby tak degenerovali společnost. Něco jiného je pak trocha úcty k lidskosti a to tím, že se budeme k sobě chovat s respektem - ano, "heterákům" není nic do našeho života, ale stejně tak není nic "heterákům" do života "gayů" - je třeba udržovat si respekt, úctu, nadhled a profesionalitu - pokud někdo vsadí na své pudy a zabije (zavraždí) člověka bet ohledu na jeho sexuální orientaci či zvrhlost, bude za to spravedlivě potrestán. Já tady neprezentuji práva úchylek, ale práva člověka - a to zvlášť práva člověka, který nijak nepoškozuje společnost.

Komentář ze dne: 27. 08. 2006 14:54:36     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Re: homofobní = normální
Homofobie zahnaná až k zabíjení, je projevem vlastní potlačené homosexuality, "pane".

PS: Nic jako homosexuální gen neexistuje.

Komentář ze dne: 01. 09. 2011 15:30:17     Reagovat
Autor: Standa (email)
Titulek: Re: homofobní = normální
Tak tady je trochu víc podnětů na které je třeba odpovědět:
1) Ano, může to být bolestivé, nicméně pokud se podíváte do: TÉMATA - gay sex - anální sex, možná pochopíte proč někteří podstupují tu bolest - navíc, pokud se daný člověk správně připraví, pak je bolest minimalizována.
2) Homosexuál není blázen, jeho chování je víceméně normální (až na sexuální potřeby - ovšem "homosexualita" se dá najít i u jiných živočichů než už člověka, takže ono se to vyskytuje všude, že ano...). Co se týče degenerace - určitá mutace genů, si myslím, může být příčinou homosexuality...
3) Prezervativ nemůže způsobit vymizení homosexuálních "genů" či jiných příčin k homosexualitě - ale nevím, jestli existuje i nějaká "hormonální" antikoncepce :) - to je trochu nesmysl, ne? Muži nepotřebují hormonální antikoncepci - pokud tedy nemyslíte, že to má být lék na homosexualitu - to si myslím, že nezle potvrdit ani vyvrátit...
4) No vidíte - někdo je zase xenofobní a opět to může být spojeno s oním, jak bych tak řekl, prehistorickým přístupem...
5) Homosexuál neublíží dětem, slabým ani nemocným - víte jde o to, že homosexualita není zvrhlost, protože člověk tím neohrožuje většinovou společnost - samozřejmě je třeba nastavit meze, kam až může homosexualita zasahovat (třeba "gayové" nemohou vychovávat děti - myslím tím v rodině)...myslím si, že ohrozit společnost může kdokoli nezávisle na sexuální orientaci - i heterosexuál může znásilnit ženu nebo i dítě a stejně tak i homosexuál - u sexualitě orientované na děti se spíše hovoří o pedofilii...
6) Víte, lidstvo má určitý přirozený (evoluční) vývoj, ale určitě i civilizační nebo společenská vývoj a ten se nedá zastavit - ano, jde tento vývoj vrátit zpět, díky tomu, že se civilizace zhroutí - tak tomu bylo již v době pádu Říma - dá se říci, že v jistých ohledech byl tento pád odstartován nástupem křesťanství, ale rozhodně na to měl vliv i jakýsi "geopolitický" aspekt - a to hlavně situací na severu Říše Římské, kde byli císařové málo razantní a nechali si zbarbarizovat armádu, ale také už jen "stěhování" barbarů sem a tam dělalo velké problémy...nicméně to se dostáváme jinam...

Jde o to, že jsme se společensky dostali na takovou úroveň, že život je (nebo by měl) být cennější než cokoli jiného - tento "trend" určuje vývoj historie v podstatě už od renezance i když nějaké praktické kroky byli učiněny a byly zahajovány až v době osvícenství a hlavně v revoluční době (po roce 1789, Velké francouzské revoluci). Od té doby, se lidské myšlení a lidská společnost ubírá jistým směrem, kdy dochází k větší toleranci (až respektu) a dochází též k suverenitě rozumu, vědy, ale i citu a porozumění...čili to, co vy zde prezentujete, je v podstatě záležitost, která sice v našich genech stále přetrvává, ale postupem tisíciletí bude tato pudová nesnášenlivost odcházet a evolučně se dostaneme trochu jinam - pokud by se však civilizace opět rozpadla, pak bychom se opravdu vrátili do doby předhistorické až do té doby okolo 15. století - to byla doba pudů - nyní je doba už trochu jiná (tu jsem již nastiňoval výše)...
Co se týče tohoto historického trendu, jsem spíše znepokojen jinou záležitostí než fabulacemi a šíření homosexuality - spíše se obávám, že bude postupně docházet k tomu, že lidstvo ztratí na své různorodosti - jde hlavně o mísení ras a národů (teď si nemohu vybavit to slůvko cizího původu :D), takže tímto vlastně bude docházet k úbytku "ekotypů" a nakonec zůstane jeden ekotyp člověka...to by byl vážná problém (velmi rychle by se rozšiřovali nemoci a lidstvo by bylo zranitelnější) - bohužel, prostor se stále "zmenšuje" (díky rychlosti přepravy) a lidí (dá se říci hyperbolicky) přibývá - a někde musí být ta kapacita prostředí a naše planeta se nás začne tak trochu zbavovat, aby si tady udělala lepší prostředí vhodné pro život (tedy aby lidé neničili přírodu...)
Ono opravdu všechno souvisí se vším a nelze říci, že zde nedochází k vývoji - takže ano, genetika přináší nesnášenlivost, ale vývoj určuje evoluční změny v rámci těchto genů a to bude mít dlouhodobé následky...jaké? Nejsem prognostik, jen uvažuji logicky a používám mozek - pokud toto někdo nedokáže (používat mozek), pak se vytváří různé názory (ovšem mnohdy i mylné názory - někdo někde pochytá moudra a pak se z něj stane dogmatik, ale o tom není život ani věda a nedá se na tom stavět argumenty pro vývoj člověka - na to je třeba větší rozhled a objektivita).

Takže prosím, příště pište trochu více otevřeně, rozumně a objektivně, děkuji.


Omlouvám se za délku textu :D

Komentář ze dne: 03. 03. 2013 10:17:30     Reagovat
Autor: Jan (email) - neregistrovaný
Titulek: Utkvělé představy
Cituji: "Normálnímu muži přidají homosexuální hrátky odporné. Strkat cokoli do análu za účelem sexu, i když toto musí být bolestivé je zrůdnost. Pokud je někdo homosexuál, tak je v jeho těle nebo v jeho mozku něco špatně, je to buďto blázen nebo degenerát."

Tak především normální člověk si nepředstavuje sexuální praktiky cizích párů. Nikdy nemůže vědět, jakým praktikám zrovna tito dávají přednost a zda vůbec nějaké provádějí. Je to každého soukromá věc, ať se jedná o hetero páry nebo homo páry. Pokud se bavím s nějakou dvojicí, tak se s nimi bavím jako se dvěma lidmi a jak si projevují vzájemnou náklonnost - je čistě jejich věc, do které ostatním opravdu vůbec ni není. Dokonce je nestydaté o tom psát. Podle mě jste nemocný vy, že se tím zaobíráte. Jste posedlý svými představami. Trpíte obsesí. Dokonce si ji záměrně pěstujete.

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 17:16:54     Reagovat
Autor: MedaBeda - neregistrovaný
Titulek: nepoužívej cizí slova kterým pořádně nerozumíš
V téměř každém slovníku cizích slov najdeš co je to homofobie, tak se tam napřed podívej a pak zkus něco napsat, i když to asi bude zase blbost, ale třeba ti pak aspoň ti hloupější uvěří.

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 22:21:01     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: Re: nepoužívej cizí slova kterým pořádně nerozumíš
Sakryš, v tom mém (Slovník cizích slov, Nakladatelství Dialog, Litvínov 2004) je jen homofonie. ;)

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 22:28:03     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: nepoužívej cizí slova kterým pořádně nerozumíš
Ale teď vážně. Homo- má dva významy: 1. člověk, 2. shodný. Takže homofobie může být nenávist k lidem (i když bych zvolil spíše antropofobie nebo demofobie), nebo taky k homosexuálům (byť tady by asi mělo být správně homosexualofobie(?) nebo třeba uranisofobie). :)

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 22:49:45     Reagovat
Autor: Petr - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: nepoužívej cizí slova kterým pořádně nerozumíš
Už to mám, mizuranie. :)) Jako je mizandrie apod.

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 07:04:59     Reagovat
Autor: Eva - neregistrovaný
Titulek: Jsem homofobní?
Jsem homofobní, když přijímám homosexualitu jako součást společnosti, sexuální život homosexuálů pokládám za jejich soukromí a nikdy bych nesouhlasila s tím, aby v něm byli jakkoli omezovaní. A na mé sympatie k člověku homosexualita nemá vliv.

Ale nesouhlasím s registrovaným partnerstvím natož s adopcemi. Nevidím žádný důvod, aby dva muži nebo dvě ženy, kteří spolu žijí měli mít výhody. Ve stejné situaci jsou i nesezdané heterosexuální páry a s dědictvm nebo inforováním u lékaře nemají problém. Nesouhlasím s tím, aby byla dětem v sexuální výchově homosexualita prezentovaná jako rovnocenná s heterosexualitou. Vrozenost homosexulity nebyla ani přesvědčivě prokázaná, postupně selhávají všechny "objevy", od gay genu přes zmanipulované výzkumy. Co se vastně v roce 1971, když byla homosexualita vyškrtnutá z deviaí, převratného ve vědě salo? Nic tlak gay lobby. Co mi vadí nejvíc je právě ta manipulace spoelčnost gay lobby - ale to je fóbie z vymývání hlav a ne z homosexuálů.

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 21:00:36     Reagovat
Autor: Jakub T. - neregistrovaný
Titulek: Re: Jsem homofobní?
Souhlasím s tebou Evo!
Znám asi 3 homosexuály, které mohu nazývat svými životními přáteli, s kterými bych šel až na konec světa. Co je na nich zvláštního? Vůbec nic. Nemluví divně, nevypadají divně. Svou orientaci nepoužívají jako štít.
A protože jsou to moji kamarádi, jsem rád, že mají právo na štěstí. Že je nikdo nebude zplynovat, zavírat, kleštit, sterilyzovat a vůbec perzekuovat za něco, za co prostě nemohou. Mají právo na své štěstí. Třeba mít vedle sebe životního partnera stejného pohlaví. Do toho, jestli někdo jiný má rád příslušníka stejného pohlaví, co s ním dělá, co k němu cítí, je zcela jeho věc. Shodneme se na tom? Evropská společnost toto přeci tolerovala (s přestávkami už od starého Řecka), toleruje a nejspíš bude tolerovat bez ohledu na existenci nějaké nové legislativy.
Zákon o registrovaném partnerství byl podle mého názoru vytvořen díky lobby. Vysvětlení , že má pomoci při boji proti diskriminaci a zrovnoprávnění s "ostatními" spoluobčany, je liché! Homosexuálové měli (s přestávkami už od starého Řecka) přeci stejná práva jako heterosexuálové - všichni přeci jsou občany ČR. Měli. Použil jsem minulý čas prostý, který vyjadřuje završení děje. Homosexuálové mají nyní práva navíc (viz. nový zákon). Možná, že o nic nejde. Nakonec logicky jde přeci pochopit pohnutky homosexuálů bojovat za svá práva - děláme to všichni. Jsem nakonec rád, že moji kamarádi mají radost, protože jim přibyly práva (opravdu mám, bez ironie). Ale pokud jde o princip demokracie a rovné společnosti, jde to k šípku vážení. A z toho radost nemám.

Komentář ze dne: 17. 04. 2006 22:01:33     Reagovat
Autor: llukynek (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Jsem homofobní?
Vážený pane, například takové právo uzavřít manželství je homosexuálovi úplně k hovnu!!!!, když je homosexuální, tak jak můžete hovořit o tom, že uzákoněním registrovaného partnerství získávají homosexuálové práva navíc? Jistě, že tímto mají více práv, ale nikoli více, než jaké má heterosexuální část společnosti! A navíc s právy jsou spojeny také povinnosti, na které jaksi mnoho lidí zapomíná (možná záměrně)!

Komentář ze dne: 19. 04. 2006 13:35:33     Reagovat
Autor: nick is not important - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: Jsem homofobní?
Homosexuál měl před pregistrovaným partnerstvím naprosto stejná práva jako heterosexuál, tj. možnost uzavřít manželství s osobou opačného pohlaví. Každý z nás má spousty práv, které nevyužívá a jsou mu, jak Vy říkáte k hovnu.

Lidem nevadí homosexuálové samotní, a myslím, že pochopit, že prostě někdo to má v sexu trochu jinak spoustu lidem nedělá potíže. Ovšem homosexuálové začínají se svého stavu dělat přednost a začínají jí stavět na odiv. Tvrdě řečeno, homosexualita se stává předmětem politikaření, lobbování.

Komentář ze dne: 27. 08. 2006 03:33:59     Reagovat
Autor: camille - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Re: Re: Jsem homofobní?
Ale ty máš teď taky právo uzavřít rp s osobou stejného pohlaví:)

Komentář ze dne: 01. 09. 2011 16:09:56     Reagovat
Autor: Standa (email) - Stastys
Titulek: Re: Jsem homofobní?
Víte, ono se těžko něco hodnotí, když s tím nemáte zkušenost - vy jste pravděpodobně heterosexuál-ní žena, takže si pravděpodobně nedokážete představit, jak si připadáte mnohdy odlišně, třeba už v 8 letech - a to v různých ohledech (u mě bylo několik ohledů: např. výše položený hlas než u ostatních malých kluků a také nezájem o "první lásky" - ano, tohle není důkaz a může se toto odehrát třeba i u heterosexuála, ovšem je to něco, co podporuje myšlenku, že jsem v jistých ohledech jiný už od dětství, kdy jsem neměl o sexualitě ani páru - tehdy jsem si nemohl vybrat nějaký "sexuální objekt", vůbec sem netišil co to je a spíš sem přemýšlel o tom, kam půjdu odpoledne s kamarády vyjet na kole nebo s kým jsme vytvořili tzv. "party"...) Takže ono se to nedá prokázat (i když kdo ví, co je příčinou homosexuality), ale člověk který to prožije, tak už trochu víc ví, o čem to vlastně je...

A dá se to říci asi takto: nikdo netvrdí, že homosexualita je 100% způsobena geny (i když náznaky k tomu jsou), ale stejně tak nikdo nemůže tvrdit, že v tom genetika "nemá prsty"...ještě je mnoho k objevení v lidské biologii - v medicíně - a nelze tedy říci, kdy bude co potvrzeno a vyvráceno...

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |