004.cz

Kamarádství

Pokud umíme správně a rovnoprávně jednat s kamarády a přáteli, umíme se spolu dohodnout a zvládneme-li hádku, jsme pak dobře připraveni na partnerský vztah mnohem lépe, než ten, kdo se neumí dohodnout ani s kamarádem jestli půjde do klubu A nebo klubu B, natožpak vést rozumný partnerský dialog a koneckonců i uspokojující partnerský život. Osvojíme-li si následující zákonitosti rozhodování, bude náš první krok s partnerem mnohem pevnější a riziko, že se nám zvrkne partnerský kotník je o něco menší.

Přátelství je vztah rovnoprávný, a proto se v něm nemám co povyšovat, vytahovat či tomu druhému rozkazovat, neboť v takovém případě hrozí, že svého kamaráda otrávím a on mě takříkaje zazdí. Každý potřebujeme blízkého přítele, jemuž se lze s mnohým svěřit, protože milovaný protějšek kamaráda nahradit nemůže. Názor, že mi mé sladké zbožňované srdéčko bude nejlepším přítelem, pochází tak leda ze špatného dívčího románku.

Život mladého kluka, který cítí, že je na kluky, se někdy pěkně zamotává a takový člověk potřebuje mít někoho, komu se může svěřit se svými specifickými problémy. Chce to dávku odvahy a někdy i štěstí, aby ten kamarád, který bude obeznámen se stavem věci, byl do budoucna i tím pravým, který dokáže naslouchat a i poradit. O něco lepší je, když ten, komu své trápení sdělujete, sám dobře ví, o čem mluví, neb je stejně orientován jako vy. V takovém případě to přináší svá pozitiva, ale i rizika.

Řekněme si zde, jaký je rozdíl mezi partnerstvím a kamarádstvím. Partnera máme zpravidla jen jednoho, nicméně přátel máme někdy i více. Partner je někdo, s kým dříve či později sdílete společnou domácnost. Jste spolu většinu času, který vám dává velký prostor k poznání toho druhého. Musíte být mnohem tolerantnější vůči jeho chování a specifikám. Partner je proto někdo mnohem dokonalejší než přítel.

Mám-li jak v letech svého dospívání, tak i později, jednoho jediného důvěrného kamaráda, přináší to řadu výhod. Kamarád mi v případě milenecké nouze zmírňuje bolest, zabubnuje k boji, když je potřeba. A co hlavně, je možné si s ním nádherně, volně, mile a příjemně, přímo slastně pokecat.

Současným trendem je, že opouštíme důvěrné přátele, jakmile se zamilujeme, a pak na to tvrdě doplácíme. Z hloupých a nedomyšlených důvodů nemá někdy chlapec rád nejlepší kamarádku nebo kamaráda svého partnera. Vynucuje si to nuzná, ubohá a nedůstojná myšlenečka, že můj partner se svou přítelkyní nebo přítelem proti mně kuje pikle nebo že vůbec provádějí něco zapovězeného, protože proč bych jinak nemohl být u jejich důvěrných debat? Imponujícím dojmem naopak působí, když řeknu svému partnerovi, aby si laskavě našel nějakého kamaráda, protože jsou dny, kdy musím třeba déle zůstat v práci, nebo trénovat třeba házenou a jednoduše nemám na svého milého čas.

Uložme si nyní do hlavy poznatek vskutku zapamatováníhodný: když nemáme kamaráda nebo kamarádku, tak to o něčem významném vypovídá. Buď se jedná o zakomplexovaného melancholika, který není schopen vykročit za práh domu a zkusit žít, nebo že v duši toho člověka je cosi shnilého, protože se nedokáže chovat snášenlivě. Nafrněný kluk se pokouší povyšovat nad ostatní, získávat převahu a rozmanité výhody a ještě navíc chce vidět svého chlapce ztuhlého obdivem k němu a jeho dokonalosti.

Nesnášenliví lidé chtějí být obdivováni, vynášeni až do nebes a posloucháni. O všem chtějí rozhodovat a za všech okolností potřebují hrát první housle. Jejich přátelé to ovšem vytuší -jestli ne hned, tak za pár týdnů určitě. Rozpoznají to a náfuky odmrští. Odmrštění náfukové potom vytrubují do blízkého i vzdálenějšího okolí, že je kamarád zradil, nechal je napospas jejich neštěstí, a vůbec že lidé jsou falešní, k nikomu nelze mít důvěru a s nikým se nedá kamarádit.

Jestli vám něco podobného v šeru diskotéky vemlouvavě vnucuje jinak pohledný kluk, vyhlaste si v duchu mobilizaci a zatrubte na poplach. Nejspíš bude nesnášenlivý a nedokáže se chovat rovnoprávně. A on se to nenaučí, ani když s ním začnete chodit. V přátelství se mám učit principům rovnoprávného chování, kterých pak později využiji v lásce ke svému partnerovi.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Kamarádství - komentáře

Komentář ze dne: 12. 11. 2007 21:40:50     Reagovat
Autor: hosan (email) - neregistrovaný
Titulek: Nutně potřebuji pomoc.
Je mi 17 a už jsem spal s několika kluky. Vždy dosáhlo k orgasmu. Moje otázka spočívá v tom jestli může mít homosexuál pohlavní styk s holkou/ženou??? Napište mi prosím sem zoufalý mám přítelkyni a co nejdříve bude chtít sex!!!Bojím se že jí ho nemůžu splnit, ale moc toužím po dětech a rodině.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |