004.cz

Specifika přátelství gayů

Někteří homosexuální jedinci mohou vyspět do stavu, kdy sexuální sblížení s přítelem (nemyslím s partnerem) je jakousi nadstavbou k běžnému přátelství. Podmínkou je, že oba přátelé se znají delší dobu, dobře si rozumí, ale vytvářet spolu partnerský vztah nechtějí. Je jim spolu dobře a pokud nastane vhodná chvíle a okolnosti, nebrání se dotyku svého přítele. Takové pohlazení a polibek jsou pro ně vzájemným důkazem loajality a náklonnosti. Případné sexuální sblížení berou jen jako další příjemnou chvíli s někým, kdo je jim duchem blízký a fyzicky přitažlivým, nikoliv jako selhání osobní morálky. Takový sexuální akt není honbou po orgasmu, ale spíše akt bližšího poznání a spojení. Samozřejmě k takovému aktu nedochází běžně a není podmínkou ani ničitelem jejich vztahu, ale pokud k němu dojde, je to příjemná, nikoliv zásadní událost, o které se mluví. Pokud takového sblížení není řekněme častější než 2-4 krát za rok, není ničím, co by bylo nutné charakterizovat vztahem a řešit to nějak dále. Samozřejmě je nutné připomenout, že pokud má někdo takovýto otevřený vztah, je nutné, aby vždy dodržel zásady bezpečného sexu.

GAY KOMUNITA
Když nás opustí kamarád, rozejdeme se s partnerem, nebo je nám smutno ze samoty, která na nás padla, vydáváme se do gay komunity, do klubů. Máme nenahraditelný pocit sounáležitosti. Pocit samoty, nebo ztráty se tak lépe snáší.

Nicméně je nutné na tomto místě varovat před iluzí, že být v gay komunitě znamená, že máme najednou spoustu přátel. Ve skutečnosti se jedná jen o plytké známosti s lidmy, které ani dobře neznáme. To že jsme stejně orientovaní z nás přátele nedělá, může to jen způsobit, že jsme prostřednictvím své menšinové orientace poznali nové známé.

Na druhou stranu to dává třeba dvěma zcela odlišným charakterům lidí společně téma, o kterém si mohou kdykoliv pokecat. Ujistí se, že ten kdo má takové problémy, není jen o sám, ale i někdo jiný. Jakási vnitřní solidarita, která mezi gayi existuje, způsobuje, že pokud je člo v ěku smutno, najde spřízněné duše či řekněme skupinu lidí, které ho přijmou mezi sebe a tím povzbudí a pomohou v boji se samotou. V současné době organizují různá zájmová či občanská sdružení denní, víkendové, či týdenní akce pro gaye a lesbičky, kde mohou poznat nové kamarády a otevřeně s někým promluvit. Aktuální kalendář akcí, kde se můžete seznámit a pobavit i vy najdete zde.

FAGHAG
Tohle slovo vzniklo od anglických slova faggot – teplouš a hag – čarodejnice. Odvážní by mohli vznést otázku, takže Faghag je teplá čarodejnice nebo teploušská čarodejnice? Kdybychom se drželi tohoto extrémního překladu, tak blíže by byla varianta druhá. Faghag je prostě heteroholka, která se kamarádí s gayem, sdílí s ním jeho problémy s klukama a třeba mu občas kreje záda před těmi, kteří by se mohli divit, že takový pěkný kluk nemá ještě v 25 letech holku.

České FagHag stránky .

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Specifika přátelství gayů - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |