004.cz

Sex mezi přáteli

Patří přátelství a sex dohromady?

Večer při filmu. Tvůj kamarád u tebe bude zase jednou nocovat. Ležíš s ním na posteli, díváte se na film a dobře se bavíte. Ale dnes je něco jinak. Něco se vznáší ve vzduchu. Náhle si všimneš, že už ležíte dost blízko u sebe. Dokonce se k sobě už trochu tulíte. Pak to na vás přijde, chcete se důvěrného přítele dotknout, pohladit ho, cítit u sebe. Ale vaše touha říká, že chcete víc. Chcete sex! Může se to seběhnout velmi rychle. Ten pocit tě přímo povalí a ty se ocitneš v situaci, která ti je neznámá. Rychle a bez výstrahy. Ale co teď? Máš potlačit své pocity? Mít sex s někým, koho znáš už léta? Může to fungovat? Bude vaše přátelství stejné jako předtím? Nebo se všechno změní? Vyvstane mnoho otázek, když nastane taková situace – sex s nejlepším kamarádem?

Výhody:

Samozřejmě bys mohl říct: Co může být lepší než obejmout oblíbeného kamaráda, políbit ho a možná s ním dělat také něco víc? Dobře se znáte, jeden pro druhého byste dali ruku do ohně. Není to takový pocit jako se jednou vyspat s někým neznámým. Můžeš svému kamarádovi bezmezně důvěřovat. Vlastně ho ani nemiluješ. Máš ho jen rád. Takže co stojí v cestě? Mohli byste si někam vyjít, pak se doma podívat na nějaký film, strávit vášnivou noc a další den se pohodlně rozejít. Do doby, dokud oba k sobě cítíte „jen“ přátelství a nemáte problém si občas vyjít s jiným, mohlo by to celé docela dobře fungovat.
Ale existuje i druhá strana mince…

Nevýhody

Tak rychle, jak mohlo dojít k sexu, stejně tak rychle nemusí být nic jako předtím. Stává se, že vaše přátelství se zredukuje už jen na sex, vlastně se už kvůli ničemu jinému nesetkáváte, protože je to přece tak jednoduché. A přátelství přijde zkrátka. Zbudou vám už jen stále se opakující schůzky kvůli sexu. Běžné styky trpí. K druhému cítíte už jen určité závazky kvůli sexu, protože nakonec je to váš kamarád a chcete, aby byl šťastný. Mít všechny tyto emoce a dojmy pod kontrolou připadá většině neuvěřitelně těžké. Jasný rozkol mezi přátelstvím a sexem nepřichází v úvahu. A postavit mezi vás úsloví „Vlastně se nic nestalo“, také není zrovna lehké.

Co teď?

Podle toho, jak na věc došlo, jestli spontánně nebo plánovaně, i to může přinést určitý výsledek. Všechno jste si dobře rozmysleli a můžete vyloučit, že s tím jeden z vás dvou nemá problém? Pak samozřejmě nikdo a nic nestojí v cestě. Nebo máte pochybnosti, jak všechno bude a jak budete dále reagovat? Pak od sebe dejte ruce pryč a buďte rádi za vaše dobře fungující přátelství. Protože to je stokrát cennější než jediný sex.

Pokud jste to však přehnali a teď se trápíte a nevíte jak dál, zkuste si situaci mezi sebou vyjasnit. Promluvte si o tom, co pro vás sex mezi vámi znamenal a co pro vás znamená vaše přátelství. Možná vám to pomůže k tomu, jak spolu zase co nejlépe vycházet. Přátelství znamená minimálně to, že se objetí a pomazlení zřeknete. Ale pokud je přátelství tak těsné a dobré, pak to možná uděláte rádi. Sex s kamarádem je přece jenom více než běžná schůzka na jednu noc, protože je v něm nesmírně mnoho důvěry. Pro někoho může platit: sex a přátelství dobře zvládáme, takže proč ne? A pro ostatní: přátelství je přátelství a sex je sex!

překlad z: http://www.dbna.de/

Sex mezi přáteli - komentáře

Komentář ze dne: 21. 05. 2008 15:32:38     Reagovat
Autor: gibbering.folk (email) - neregistrovaný
Titulek: Řešící
Nedá se říct neřešící, spíš zvažuje až natolik obecně různé úhly pohledu, že si asi běžně uvažující člověk nevybere :) Ale člověka, který měl chuť na sex s kamarádem/kamarádkou, to aspoň donutí přemýšlet...

Komentář ze dne: 18. 05. 2008 20:05:51     Reagovat
Autor: kutsua - neregistrovaný
Titulek: argumentace multi-kulti
Tohle je jeden z řady geniálních článků, jejichž argumentace je předem vystavěna tak, aby nikam nedospěla. Jenom mě zaráží, že to překladatele netrklo.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |