004.cz

Vytrvale odmítající rodiče

Velmi jsem se těšil až budu mít svůj rodinný coming out za sebou, ale stav po coming outu je ještě horší než byl před, nevím jestli jsem udělal nějakou chybu. Mamka šíleně přehlíží jakékoli náznaky mého já, cokoli co by se dalo dat do souvislosti s gay světem. Trvá to již dva roky, co to ví a mé návštěvy paní psycholožky, která měla za úkol mě to rozmluvit:o)) Nyní jsem objevil svoji velkou lásku a již mne nebaví lhát s kým a kde jsem, ale mé pokusy říkat věci na rovinu jsem s tím a tím končily tak, že se mi maminka snažila dávat program, či příkazy tak, abych neměl čas na své kamarády a svého minulého kluka. Vím, že má mamka těžký život a to nejen diky mému postiženému sourozenci a děsnými problémy s otcem, který o mě nic neví, abych měl kde bydlet, ale již nechci ustupovat z vlastních tužeb a potřeb zvlášť, když mám kluka, kterého moc miluji. Může mi prosím někdo pomoci, poradit, dát nějaký kontakt na pomoc?? Nechci ubližovat své mamce, která místo smířeni s tím, že jsem gay předstírá, že gay nejsem, ale já již nechci ustupovat a hlavně mám strach, že když přestanu lhát tak opět mě začne hlídat jako hlídací pes a já ztratím svou lásku, co mám dělat??

Kája


Ahoj Kájo,

Existuje určité spektrum typických reakcí rodičů na homosexualitu svých dětí.

Sexuologie někdy vyčleňuje rodiče gayů a lesbiček do skupin podle jejich reakcí a chování na odmítající a vydírající, smlouvající, věcně vyčkávající a hyperprotektivní(ochranný typ).

Tvá maminka patří do skupiny odmítajíjící a částečně hyperprotektivní. Myslí si, že když tě ochrání před jinými homosexuály, potlačí tvé homosexuální tendence a jednou přivedeš domů dívku.

 Tyto tendence obvykle netrvají dlouho, obvykle je to v řádu měsíců. 2 roky jsou už dostatečně dlouhá doba, aby tvou orientaci přijala. Pokud tak sama spontánně neučinila, čeká tě nelehký úkol. Zajímal by mne i tvůj věk, abych mohl posoudit, jak moc musíš maminku poslouchat v oněch úkolech, které Ti zadává.

Téma homosexuality zkus opět veřejně otevřít. Nezačínej tím, co děláš, ale co je homosexualita, zeptej se, co si o tom myslí, proč tě ochraňuje apod. Přinuť ji hovořit nahlas. Zvaž znovu coming out i před svým otcem. Možná se zdá, že je homofobní, ale matka již situaci jakžtakž zvládla a měla by být schopna tě podpořit. Určitě ji ale případně připrav na to, že to řekneš otci. Z domu vyhodí rodiče jen skutečně malé procento svých dětí(okolo 5%), přestože to určitým způsobem očekává více než 90% všech dětí před svým coming outem. Otec může reagovat agresivně, ale je zde pravděpodobnost, že se s tvou homosexualitou vyrovná dřív než mamka a pak jí samotné pomůže s překonáním jejího stavu.

Nejdříve než půjdeš k odborníkovi, zkus jim podat všechny informace tak jak radíme v projektech – S pravdou ven. Zkus jim předložit či doporučit Průvodce pro rodiče.

Poslední možností je „rodinná konzultace“ u sexuologa. Vezmeš rodiče a požádáš je, aby s tebou šli na sexuologii. Na otázku: „Proč?“ Řekni, že je to v tvém i jejich zájmu, že tě to trápí a že by ti to pomohlo. Samozřejmě že ne od homosexuality ale od jejich špatného přijímání, což nezmiňuj. Osobně bych Ti v Praze doporučil MUDr. Ivo Procházku obj. na tel. 02/2496 6610 Nebo MUDr. Fifkovou na tel. 02/ 2480 2328. V Brně např. MUDr. Bártovou na tel. 05/47193716.

Hodně úspěchů.

Vytrvale odmítající rodiče - komentáře

Komentář ze dne: 05. 08. 2014 11:41:31     Reagovat
Autor: homofobobijec - neregistrovaný
Titulek: Šílenství
Když nepomůže ani film Modlitby za Bobbyho, tak bych nechal rodiče zavřít na psychitrii s odůvodněním, že jsou šílení a žijí v nějakém (patrně katolickém) bludu.Homosexualita tu vždycky byla, je to jen projev závisti a zamindrákovanosti. Stejně jako černochům rasisti závidí velikost jejich genitálií, nebo xenobobové u jiných kultur jejich už jen domělé přednosti, a z toho vyplívající strach, že jsou před těmito lidmi znevíhodněni a že je tedy nahradí v onom "přírodním výběru" ;-)

Komentář ze dne: 05. 10. 2016 19:37:28     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Re: Šílenství
Mít takové rodiče je smutné. Doporučuji intenzivní léčbu na psychiatrii, pokud nepomůže domluva a zřeknutí se fanatického bludu.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |