004.cz

Zarudnutí ústí močové trubice

Asi tři dny po společné masturbaci rukou mne začal mírně pálit konec penisu - ale bez výtoku. Je to už několik týdnů - asi měsíc a je to stejné.  Po močení se mi dlouho jako pořád ještě chce - pořád mi vychází jako pár kapek moči, je to kapavka?

Martin


Ahoj Martine,

Mechanické podráždění konce penisu – žaludu, může mít vliv na vznik a vývoj tzv. balanitidy – zánětu žaludu, který je zarudlý a pálí. Tyto povrchové eflorescence pokožky se léčí různými krémy a mastmi dle původce, způsobu vzniku, symptomů atd. Používá se salicylová mast, Canesten na mykotické infekce (kvasinky), mast Batrafen na bakteriální infekce. Při pouze mechanicky způsobeném zarudnutí (neinfekčním) je to možné řešit slabými kortikosteroidy – Prednisolon apod.

Vzhledem k tomu, že dále popisuješ obtíže s močením – nutkání apod., nebude to jen balanitis, ale nejspíše uretritida – zánět močové trubice. Jedním z projevů uretritidy je zarudlé ústí močové trubice. Uretritida je obecný název pro velké množství infekcí – i pro zmíněnou kapavku. Vyčleňujeme gonokokovou uretritidu (kapavka), chlamydiovou uretritidu a nespecifickou uretritidu – tu nejčastěji způsobují bakterie střev tzv. fuzobakterie např. Escherichia coli 85 % případů. Dále to mohou být viry, paraziti (bičenka p.) a již jednou zmíněné kvasinky. Uretritida často sama odeznívá, ale také nemusí a infekce se může rozšiřovat až na prostatu, semenné váčky a chámovody. Rozdělujeme pak uretritidu na u. horních a dolních močových cest.

V tuto chvíli není příliš podstatná tvá orientace ani způsob nákazy. Neprodleně bych zašel k lékaři a zahájil vyšetřování původce tvých potíží. Můžeš navštívit jak praktického lékaře, tak urologa. Bude provedeno vyšetření moči na přítomnost patogenů – např. bakterií, kultivace a zjištění jejich citlivosti na ATB apod. a pravděpodobně dostaneš vhodná (silnější) antibiotika (ATB).
Pro více informací doporučuji téma zdraví – http://zdravi.004.cz a přímo článek o uretritidě – http://zdravi.004.cz/z-uretritida.

Zarudnutí ústí močové trubice - komentáře

Komentář ze dne: 17. 01. 2013 11:58:46     Reagovat
Autor: kubic (email) - neregistrovaný
Titulek: zarudnití ústí močové trubice
Dobrý den
rád bych se zeptal..je možné při zánětu močové trubice, neboli jak sem se tady docetl v článku "uretritida", provozovat bez problému pohlavní styk? Aniž bych partnerku nějak nakazil??? děkuji za odpověd

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |