004.cz

Uniká mi samovolně sperma

Zdravím! Mám takový problém. Poslední dobou mi  při defekaci samovolně uniká sperma. Bývá to jen několik kapek, ale je to velmi nepříjmné a domnívám se, že  i patologické. Třeba to sperma ani není, ale má to takovou barvu. Je však řidší než čerstvě vyroněný ejakulát. Před časem mě při orgasmu  jakoby bodlo do orificia(= ústí pozn. redakce) a po souloži mě bolely pohlavní kanálky. Souvisí to se současným problémem? Jsem nemocný?

Tom


Ahoj Tome,

problém, který tě nejspíš trápí se nazývá spermatorrhea (tedy samovolný odtok spermatu bez vzrušení a erekce) a může se objevit docela fyziologicky, zpravidla po delší pohlavní abstinenci a námaze, kterou samozřejmě může být i defekace.
Souvisí s určitou předrážděností vegetativního aparátu, ale nemusí se jednat vůbec o nic patologického. Na druhou stranu k té zvýšené dráždivosti mohou přispět i některé infekce, takže pokud by se to opakovalo, bylo by asi vhodné urolog- či sexuologické vyšetření. Podobně pokud by se to spojilo s jinými příznaky /bolest u ústí moč. trubice atd/.
Podobný výtok je příznakem kapavky, která se projevuje se akutním hnisavým zánětem močové trubice. Objevuje se bolest a pálení při močení a hlenohnisavý až hnisavý zelenožlutý výtok. Otvor močové trubice je zduřelý a zarudlý. Tento neléčený akutní průběh postupně slábne a přechází ve vleklý se slabým výtokem, či ranní kapkou v močové trubici nebo je i bezpříznakový. Kapavka je léčitelná antibiotiky. Léčení je povinné, provádí se ambulantně, pouze v případě komplikovaného průběhu a u osob nezaručující spolupráci s možností infikování dalších osob za pobytu v nemocnici.

Tedy, co mě trochu zaráží, je ta definice bolesti v pohl. kanálkách. Neumím si představit, že by ji někdo uměl odlišit od bolesti v tříslech, chámovodu, prostatě či dokonce močového měchýře. Vždycky je lepší, když laik/pacient řekne či ukáže, kde ho to bolí než aby se pokoušel sám definovat orgán.

Každopádně tedy doporučujeme obrátit se na urologickou ambulanci, kde provedou vyšetření a odběr na laboratorní testy, pokud by se jednalo o nějakou infekci.

MUDr. Ivo Procházka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Uniká mi samovolně sperma - komentáře

Komentář ze dne: 09. 12. 2005 18:27:09     Reagovat
Autor: tom (jinej) (email) - neregistrovaný
Titulek: vytékání spermatu
No já si myslím, že řidší tekutina, jak ji Tom popisuje, pocohází z prostaty a je mechanicky vytlačenáz prostaty při defekaci zejména při zácpě a při objemnější stolici Stejná tekutina vyjde při masáži prostaty, ale i při análním sexu.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |