004.cz

Možná jsem HIV+

Ahoj jmenuji se Honza a je mi 20. Nevím jestli jsem hiv pozitivní. Jdu proto v březnu na testy. Je možné, že jsem. Tak jsem se chtěl zeptat jestli náhodou neexistuje nějaká gay hiv seznamka, abych posledních asi 10 let svého života prožil s někým, s kým by mi bylo dobře a neumřel opuštěný lítostí už za 5 let.

Honzík


Ahoj Honzíku,
dokud neznáš výsledek svého testu, není rozumné se trápit tím, že jsem pozitivní. Pravděpodobnost, že budeš HIV+ je druhá nejmenší v Evropě. Méně je už jen na Slovensku. Ten březen jistě počítáš dobu, kdy se doporučuje jít na test od rizikového styku. Akutní infekce se projevuje v 70% případů, po 1-4 týdnech. Protilátky souvisí s akutní infekcí a objevují se už kolem 3-4 týdnů – tedy méně než měsíc. Ty 2-3 měsíce jsou důležité k potvrzení negativity, je dobré mít určitou rezervu. Toto čekání je velmi nepříjemné, proto bych ti doporučil jít na test případně i 2x. Poprvé po měsíci, aby ses přestal trápit a po druhé po 3 měsících, aby se negativita potvrdila.
 
Pokud chceš otestovat anonymně zároveň zdarma a co nejdříve, doporučuji již tento čtvrtek navštívit Sexuologický ústav, Apolinářská 4, Praha 2 a to v době od 8 do 11 hodin. Odběry provádí MUDr. Ivo Procházka ve své ordinaci. Výsledky testů jsou známy po 7 dnech a vyzvednout si je můžete po této době v jakýkoliv den. Ivo pracuje i v Domě světla Malého 8, Praha Karlín, kde testují každé pondělí od 16 do 19 hodin v vpravo v přízemí. Testování je možné provést opět i anonymně. Pro výsledek testů si přijdeš za 7 dní, či později, ale opět pouze v pondělí. Dům světla Česká společnost AIDS pomoc provozuje i linku důvěry: 224810702, kde si o svém problému můžeš promluvit s některým se sociálních pracovníků. V případě pozitivního testu nabízí Dům světla okamžitou psychoterapeutickou pomoc, kontakt s HIV pozitivním.
 Pokud chceš informace o diagnostice a léčbě HIV pozitivity připravili jsme nový projekt http://hiv-aids.004.cz. Vřele doporučuji.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Možná jsem HIV+ - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |