004.cz

Anální polyp

Dobrý den, můj partner byl před nedávnem na operaci análního polypu. Ten mu chirurgicky odstranili, avšak po týdnu, při kontrole, mu zjistili další - vyvinul se za onen týden - ale jiné barvy. Lékař mu řekl, že jde o cosi přenosného, ale že se to nemusí přenášet pouze análním stykem (je zajímavé, že ho neposlal na vyšetření do laboratoře). Víc se s ním nebavil, jen mu sdělil, že se to může opakovat a v případě častých chirurgických zákroků by to mohlo být nebezpečné.   
Se svým partnerem dodržujeme monogamní vztah, aktivně análně jsem ho souložil jen jednou, a to asi před měsícem. Se svými předchozími partnery jsem žádné podobné problémy neměl, sám jsem v pořádku. 
Existuje tedy nějaká taková přenosná nemoc, vůči níž jsem imunní, ale u mého partnera způsobuje problémy v konečníku? Co se s tím dá dělat?

Marek


Ahoj Marku,

charakter tvého dotazu přesahuje naše kapacitní možnosti, doporučujeme se v první řadě obrátit na ošetřujícího lékaře, případně jej změnit, pokud nejste s jeho přístupem spokojeni. Přiznávám, že tuto problematiku znám pouze z učebnice.
Polyp je nutné diferenciálně diagnostikovat od kondylomat – ty jsou způsobeny HPV virem.

Polyp je označení obvykle pro benigní nádor, tedy nezhoubný. Známe několik druhů polypů – např. juvenilní polyp – ten vždy sám odezní a neléčí se. Ten to, zdá se, není. Ostatní typy polypů mohou být nebezpečné a některé typy jsou označovány jako prekarcenóza a postupují tedy v maligní nádor rekta. Ty jsou bohužel nejčastější a říká se jim adenomové polypy. Všechny polypy je nutné histologicky vyšetřit. Pokud tak lékař neučinil, podle mne zásadně pochybil. Pokud je polypů hodně a v celém střevě, je třeba uvažovat nad tím, nejedná-li se o tzv. Peutz-Jeghersův syndrom. Každopádně by to chtělo ještě endosonografické vyšetření, aby se tato možnost vyloučila. Lékaře navštivte znovu a nahlédněte do zprávy, jaký polyp přesněji diagnostikoval.

Hodně štěstí a brzké uzdravení

Anální polyp - komentáře

Komentář ze dne: 26. 03. 2012 09:03:21     Reagovat
Autor: tomáš - neregistrovaný
Titulek: analny polyp
zdravim, vo stvrtok ma operovali na analne polypy v konecniku, sobotu prepustili a dnes po 4. dnoch som mal stolicu, ale tak ma to zabolelo a troska to aj zakrvacalo, hned som si to s bolestou isiel vyumyvat a dal som si sedaci kupel s repikom, stale to stipe a boli, stredu mam ist na kontrolu, som bezradny

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |