004.cz

Chlamydie a menstruace

Před pěti měsíci u mne byla zjištěna chlamydie. U své obvodní doktorky jsem prodělala několik vyšetření a na základě těchto vyšetření u mne bylo provedeno vyjmutí krčních mandlí tím byla celá věc vyřešena. Nicméně, už asi rok mám problémy s menstruací. V posledních měsících mi úplně vynechala, i když mi gynekoložka dala několikrát podpůrnou injekci. Navíc mám v poslední době problémy s dýcháním a nevím, zda to mohu dávat do spojitosti s chlamydií či nikoliv. Ráda bych o chlamydiích věděla víc, co od nich očekávat a jak proti nim bojovat. 

Martina


Ahoj Martino,

to je velmi komplikovaná otázka a bojím se, že ti nemohu takhle na dálku zcela fundovaně odpovědět. Pokud chceš vědět více o chlamydii, doporučuji buď část našeho projektu http://zdravi.004.cz/z-chlamydie nebo se podívej do odborných publikací venerologie v knihovně. Chlamydie tvoří velmi velkou skupina bakterií rozličných serotypů a jejich diagnostika je velmi komplikovaná, neboť se nedají dobře kultivovat na agaru a musí se tedy určovat sérologicky. Bylo by dobré udělat znovu serologické testy na chlamydie. Recidivy onemocnění jsou časté. Nicméně jejich spojitost s menstruací bych vyloučil. Shodl jsme se na tom s několika venerology.

Problémy s dýcháním by bylo potřeba blíže specifikovat. Když vyběhnu schody, taky nemohu popadnout dech a neměl jsem chlamydii. Nech si udělat dechovou spirometrii a doplnit ji alergologickým vyšetřením - problémy s dýcháním může být příznakem pollinosis s postižením DCD - příčinou je tedy nějaký alergen(domácí zvíře, prach, roztoči).

Gynekoložka by měla zajistit, ultrazvuk i endokrinologické testy, jak vypadají vaječníky, či kde je chyba v menstruačním cyklu. Doporučuji tedy začít na alergologii, pak ultrazvuk, vyloučit cystické onemocnění, dále endokrinologii.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Chlamydie a menstruace - komentáře

Komentář ze dne: 03. 09. 2011 21:22:03     Reagovat
Autor: Dr.Jiří Holečko (email) - neregistrovaný
Titulek: k chlamydiím
Dobrý den.
Rozum zůstává stát, co Vám poradili lékaři i "léčitel", který se pro jistotu nepodepsal. Snad má pravdu v tom, že je třeba vědět, že infekci má také partner. I když odpovídám na zprávu několik let starou, chtěl bych říci, že se tímto problémem komplexně zabývám. Máme dobré výsledky bez antibiotik, které samozřejmě v dlouhodobých dávkách a kombinacích více škodí, než prospívají. Dr.Holečko, holeckoj@seznam.cz

Komentář ze dne: 02. 08. 2006 14:36:38     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Chlamydie
Léčba, kterou jsi podstoupila byla hrubě nedostačující, měla jsi dostat několik balení antibiotik, nejlépe dva druhy kombinovaně. Problémy s dýcháním se dají zcela jistě chlamydii připsat, jednalo by se v tom případě o chlamydii pneumoniae, zasahující plíce a cesty dýchací. Menstruaci může taky ovlivnit, protože chlamýdie, pokud jsou neléčené vedou k neplodnosti. Doporučuji vyhledat neprodleně infekční oddělení, je to běh na dlouhou trať, je vysoce nakažlivá, takže nech testovat i přítele.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |