004.cz

Ohrožení rekta při fistingu

Díky za velmi seriózní informace na vašem serveru. Rád bych ale požádal o jednoznačnou, třeba i tvrdou odpověď: oblíbil jsem si pasivně anální sex natolik, že toužím po fistu. Obdivuji borce, co to zvládnou a silně mě vzrušuje festovní roztahování díry. Nejméně 5x, jsem tam měl všech 5 prstů a už stojím těsně před plným zavedením. Mám ale obavy, že se budu, jak jsi naznačil, posrávat...  Dá se i z těchto praktik vyjít bez následků a nebo mě natvrdo stopni. Dám na vás !!

Helmut


Ahoj Helmute,

anální styk je už sám od sebe pro konečník velmi namáhavý. Konstituce sliznice, svalové tkáně a vazů rektální oblasti není stavěná na zvýšenou námahu, roztahování a dokonce ani na pohyb směrem dovnitř. Věřím, že existují lidé, které bych označil za anální fakíry či jogíny, co dovedou tuto techniku zvládnout bez újmy, ale pro běžného člověka je nemožné dosáhnout takového roztažení bez tréninku.

Sliznice rekta je o více než 60% tenčí a slabší než ženské vaginy. Při vysokém napnutí třeba právě při zavádění více prstů dochází k jejímu poškozování, zejména oděrkám, které můžeme vnímat jako pálení. Tyto oděrky jsou vstupní branou množství infekcí a i viru HIV.

Největším rizikem je však právě ruptura rekta, tedy roztržení doprovázené silným krvácením. Krvácení se zde velmi špatně zastavuje a je to samozřejmě velmi bolestivé. Hojení je stížené každodenním namáháním při defekaci a rána se hojí ve velmi bakteriálně aktivním prostředí, což proces zahojení velmi stěžuje.

Pokud by jsi tedy šel až do konce a došlo ke krvácení, je dobré mít připravené nějaké hemostyptikum. Jedná se o látky, které aktivují okamžité srážení krve. Při menších krvácejících ránách doporučuji mast Danium composytum, kterou vetřete do konečníku, nebo čípek Spofax (5 čípků cca 30,-Kč).

Při extrémním krvácení z konečníku lze lokálně aplikovat želatinové houby, které se vedle této indikace používají k zastavování žilného nebo kapilárního krvácení v chirurgii. Želatina je plně vstřebatelná a sterilní. Preparát pro použití v konečníku se jmenuje Spongostan Anal a balení po 5ks stojí kolem 600,- Kč. Aplikuje se při krvácejících hemorhoidech a při předpisu od lékaře jej částečně hradí pojišťovna.

Z lékařského hlediska bych vám tuto rizikovou praktiku nedoporučoval. Nejde jen o riziko okamžitého poranění, ale především o trvalé problémy se zadržením stolice, které by poškozený svěrač nemusel zvládat.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Ohrožení rekta při fistingu - komentáře

Komentář ze dne: 25. 07. 2006 18:40:28     Reagovat
Autor: khaan (email) - neregistrovaný
Titulek: Roztahování
Psal mi jeden starší chlapík, roztahuje konečník od 16-ti a je mu 60 a nepokakává se...
Ale každý jsme jiný. Spoléhat na to nejde.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |