004.cz

Jak k urologovi na obřízku?

Je mi 20 a chtěl bych se nechat obřezat, ale jenom bez jakýhokoliv vědomí všech známých a mé osobní lékařky. Co pro to mám udělat? Představoval bych si to asi takhle: šel bych na urologické oddělení jakékoliv nemocnice, tam dohodl s místním urologem co a jak a obřízku podstoupil ambulantně. Má nějaké větší nevýhody zákrok ambulantní oproti zákroku v narkóze? Děkuji moc za zodpovězení mých otázek.

Vašek


K návštěvě urologa nepotřebuješ výměnný list od tvé praktické lékařky. Na urologii se můžeš objednat sám bez vědomí tvé lékařky. Ta by o tom věděla jen tehdy, kdybys chtěl svůj problém s předkožkou řešit s ní. Urologická ambulance nemá za povinnost a ani neinformuje o tomto zákroku osobního lékaře. Lékař je pod přísahou mlčenlivosti a nesmí podle zákona informovat o tomto zákroku a tvém zdravotním stavu příbuzné. O tvém zdravotním stavu by rodiče informoval lékař jen tehdy, byl-li bys v ohrožení života např. po autonehodě nebo komatu. Povinnost informovat rodiče má např. gynekolog při zjištění gravidity nezletilé dívky a v případech, kdy došlo k porušení zákona, což se tě též netýká.

Zákrok bude probíhat přesně tak jak jsi popsal. Obřízka se provádí nyní již jen ambulantně, tedy bez hospitalizace na nemocničním lůžku, nejčastěji v celkové narkóze, přičemž o způsobu anestesie se rozhoduje na základě tvého celkového zdravotního stavu. Lokální anestesie se volí pouze u osob, pro které by celková přinášela rizika např. u problémů se srdcem, silné obezitě apod. Rozdíl v anestesii není ani v tom, pokud se odstraňuje pouze fimóza nastřižením zúžené předkožky nebo když se předkožka bude odstraňovat celá např. v případě recidivy zánětlivých onemocnění předkožkového vaku. O přesném popisu zákroku tě bude informovat tvůj lékař.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Jak k urologovi na obřízku? - komentáře

Komentář ze dne: 28. 11. 2005 23:10:55     Reagovat
Autor: Semper Fi - neregistrovaný
Titulek: nejvetsi psycho
Cau, je mi take 20 a pred par dny se mi stal nejvetsi trapas v mem zivote..Pri pohlavnim styku jsem si prerusil uzdicku nacez ze me teklo krve jak z vola (z ni samozrejme take) Hruza lidi, hruza!!!

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |