004.cz

Je to jako akné, ale na penisu!

Na penisu  se mi objevily bílé uhříky jako třeba na obličeji, tři nebo tak v řadě, tyto se normálně vstřebaly za cca. týden, nebo jsem je vymáčkl, což se určitě nemá. Protože trpívám alergickými reakcemi např. na prací prášky, přičítám to něčemu takovému. Také jsem začal intenzivně sexuálně žít s novou partnerkou, tato změna se na tom  mohla také podepsat. Někdy před pěti týdny jsem měl sexuální kontakt s dívkou, kterou tak úplně neznám, ale k souloži nedošlo, spíš se jednalo o mazlení. Mohl by to být syfilis? Protože jsem tak trochu hypochondr, rád bych si test nechal udělat na (i na vlastní náklady). V opačném případě bych uvítal sdělení, kde je možné si test nechat udělat. Žádné jiné příznaky popisované v literatuře nemám.

Karel


Milý Karle,

bílé pupínky na koruně žaludu jsou zcela přirozené lipoidní uzlíky zvané papile corone glandis, jejich průměrná velikost je 1-1,5 mm. Jsou na penisu stabilně a nemění se. Těch si nevšímejte. Pokud jsou vaše pupínky na těle pyje a větší okolo 3mm a více, je to něco jiného. Samozřejmě nelze provést diagnostiku z mailu. Nejpravděpodobnější se jeví infekce virem herpes simplex - tedy jedná se o genitální opar. Pupínky v žádném případě nemačkejte, obsahují aktivní virus.

Běžte na dermatovenerologii na polikliniku a pupínky ukažte lékaři. Pokud to budou syfilitické vředy, udělají vám testy, dostanete léky a bude to v pořádku. Herpetické vřídky se léčí pouze v raném stádiu. Další podání virostatik nemá na léčbu vliv. Vřídky se sami odhojují. Více o herpes infekci na http://zdravi.004.cz/z-herpes.

Testy na syfilis se vám lékař jen tak na požádání udělat nemusí. Asymptomatický průběh syfilis by byla extrémně vzácná záležitost, proto kdybyste syfilis měl, měl byste určité zdravotní komplikace - vyrážky atd. Jen tak se testovat tedy ani nemá příliš smysl. Více o této chorobě na http://zdravi.004.cz/z-syfilis.

Je to jako akné, ale na penisu! - komentáře

Komentář ze dne: 17. 07. 2006 17:07:57     Reagovat
Autor: huhu - neregistrovaný
Titulek: strakat ocásky do hovínek není nejlepší
pak z toho jsou pupííínky

Komentář ze dne: 16. 07. 2006 11:18:41     Reagovat
Autor: Roman (email)
Titulek: Škvrny na penise
Mám také biele malé škvrny na penise ,väčšinou v koreni penisu(tam sú také väčšie),ale mám ich aj po celom tele penisu(menšie a ďalej od seba) a z niektorých rastú aj chlpy.Nevyyzerá to dosť pekne tak by som to chcel odstrániť,niektoré som si aj vytlačil,ale asi to sa práve nemá.(dá sa to odstrániť aj nejakými mastičkami voľne predajnými v lekárni, alebo musím ísť k lekárovi na nejaký chirurgický zákrok?)Môžete mi poraďiť?Hľadal som už aj niekde inde na nete niečo takéto, ale vy ste zatiaľ najlepšia poradňa.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |