004.cz

Polykání partnerova spermatu

Chtěl bych se zeptat jestli mohu v klidu polykat semeno svého partnera? Své při masturbaci polykám, jaká je pravděpodobnost, že bych třeba dostal aids pokud ho samozřejmě nemá. Taky se chci zeptat, jestli se dají udělat testy, aby mohl daný pár souložit spolu bez kondomu. Děkuji mnohokrát za odpověď.

 David, 17 let


Ahoj Davide,

pokud jsi ty i partner zdravý, můžete semeno polykat bez obav. Semeno i močová trubice jsou za normálních okolností bez patogenních bakterií, tudíž žádné riziko nehrozí. Asi 3 % mužů má v uretře streptokoky, které jim samotným nevadí, ale u partnera by vadit mohly – zánět krčních mandlí (angína) apod. Mužské sperma je velmi dobrým transportním médiem pro velké množství pohlavních chorob. – Můžeme se nakazit např. kapavkou, syfilis, chlamydiemi…

Pokud partner není HIV pozitivní – tedy nemá v krvi přítomný virus HIV, nemůžeš se jím nakazit. Některé děti a mladí lidé slýchávají věty o hrozbě AIDS versus nechráněný sex. Pokud jim problematiku podrobně nevysvětlíme, mohou si i myslet, že AIDS sedne jako moucha na toho, kdo nepoužije kondom. Tak to samozřejmě není. Virus HIV se nešíří jako chřipka, ale pouze prostřednictvím specifického kontaktu s infikovaným člověkem – krví, spermatem, poševním sekretem.

Pokud jste si s partnerem věrní, můžete zajít na testy HIV (http://poradny.004.cz) a budete-li vědět, že jste oba negativní, můžete spolu vyvádět jak chcete a HIV – AIDS se bát nemusíte. Je však třeba upozornit na to, že test pozná nákazu až po třech měsících po nakažení. Pokud tedy měl jeden z dvojice v posledních 3 měsících rizikový intimní kontakt (nepoužil kondom apod.), je třeba s testy počkat min. 3 měsíce. Nesmíte zapomínat, že sexuální věrnost je jediným předpokladem k tomu, že sex bude stále bezpečný.

Po análním styku bez kondomu však doporučujeme dodržovat dobrou hygienu genitálu, aby nedošlo k podráždění a zánětům žaludu a předkožky kvůli střevním bakteriím. Ty mohou být v některých případech i původcem zánětu močové trubice – uretritidy.

Polykání partnerova spermatu - komentáře

Komentář ze dne: 19. 07. 2006 12:52:31     Reagovat
Autor: V.... (email) - neregistrovaný
Titulek: Pojídání spermatu a A.sliznice není přizpůsobena pro sex
No já když sem byl v době ještě s holkou v kině na Holky to chtěj taky,
tak tam bylo, že sperma obsahuje i vitamín C.
Nevím, zda je to pravda, nebo ne.
Pojídání vlastního spermatu, to je naprosto užasny.
Tady čtu, že není dobré polykat sperma od jiného kluka, hm, tak nic.
To je škoda.

Střevní bakterie atd., no vidite, já říkám, že anální sliznice není přizpůsobena na tento druh sexu. I když bych byl radši, kdyby to tak bylo. I bez toho se dá být možná.


pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |