004.cz

Riziko přenosu HIV při orálním sexu

Docela by mne zajímalo jaké riziko je při náhodném orálním sexu, kdy jsem pasívní a nechávám se uspokojovat ústy toho druhého. Bohužel jsem takový druh nedávno provozoval a docela se bojím, zda nemohu být nakažen HIV či jinou nemocí.

Saša


Při pasivním orálním styku - felaci je pravděpodobnost nákazy HIV pro pasivního velmi malá - kolem 1% a méně. Pro aktivního asi 20-30% že se nakazí, pokud přijme sperma do úst. K tomu, aby jsi se nakazil by bylo nutné, aby na tvém genitálu byla přítomna oděrka tedy i okem neviditelné porušení sliznice. (K porušení sliznice stačí silnější nelubrikovaná masturbace). Přes sliny se virus HIV nepřenáší, přestože v nich byl dokázán malý obsah HIV. K přenosu by bylo potřeba i porušení sliznice úst aktivního partnera. Myslím tedy, že můžeš být vcelku klidný.

Jiná je situace s ostatními venerickými chorobami jako je např. syfilis, kapavka, chlamydie, kde je zdrojem infekce i slina nebo jiná tělní tekutina. Pokud budeš na sobě pozorovat příznaky nějakého onemocnění, navštiv co nejdříve svého lékaře.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Riziko přenosu HIV při orálním sexu - komentáře

Komentář ze dne: 12. 11. 2010 12:00:55     Reagovat
Autor: Nice1 (email) - neregistrovaný
Titulek: riziko přenosu
DObrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to pro aktivního člověka při orálním sexu, který ale NEpozřel ejakulát, Je zde nějaké riziko přenosu? Mám se touto situací nějak zabávat? děkuji

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |