004.cz

Riziko při polykání spermatu

Je z hlediska přenosu pohlavních nemocí nebezpečné polykat semeno?

Pavel


Ahoj Pavle,

polykání semene je velmi rizikové. Riziko spočívá především v kontaktu semene se sliznicí úst, než přímo s cestou do žaludku. Žaludeční šťávy obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která zabíjí většinu choroboplodných zárodků, které polkneme.

Ze spermatu v ústech se můžeme nakazit infekcí viru HIV.

Jiným virovým onemocněním, kterým se můžeme nakazit ústy je hepatitida B a A. Nepříjemný je i virus herpes simplex, který způsobuje opary – tzv. typ I, ale i velmi nepěkné genitální bradavice typ II. Virus herpes simplex způsobuje v ústech vysoce bolestivé stomatitidy.

Dalším onemocněním je kapavka, která může způsobit onemocnění zvané: Kapavková tonsilitida (zánět krčních mandlí) a vyskytuje se jako důsledek nechráněného orálně – genitálního sexu. Příznaky tohoto postižení krčních mandlí se vykytují u 5 až 25% nemocných kapavkou. Typické je zarudnutí a otok sliznice úst a hltanu. Možné jsou i lehké zažívací obtíže.

Tonzilitidu může způsobit i bakterie chlamydie.

Dalším velmi závažným onemocněním je syfilis. Ten je způsoben bakterií treponema pallidum. Vstupní branou treponemy od infikovaného člověka může být kůže a sliznice kdekoliv nejčasněji však oblast pohlaví a ústní dutiny. V závislosti od techniky intimního styku, tedy i orální sex do úst. Vzácně může dojít k přenosu infekce kontaminovanými předměty (např. jídelní příbory) neboť se vyskytuje i ve slinách.

Méně častý přenos orálněgenitální cestou je u špičatých kondylomat  - tzv fíčků (condylomata accuminata). Muži zejména gayové jsou nejčastější skupinou s tímto onemocněním. Nejdříve se tvoří malé bělavě až růžové výrůstky, které se časem zvětšují co do objemu i co do počtu. Mají bradavičnatý rozeklaný povrch a mění se v květákovité útvary.

Při polknutí semene se můžeš nakazit tzv. giardiázou, kterou způsobuje střevní parazit Giardia lamblia. Projevuje různými střevními příznaky, jako jsou průjmy, přítomnost tuku ve stolici, křeče břicha, plynatost, únava a hubnutí. Toto onemocnění je u nás spíše vzácné, ale vyskytnout se může.

Riziko při polykání spermatu - komentáře

Komentář ze dne: 28. 11. 2015 10:44:32     Reagovat
Autor: Andy - neregistrovaný
Titulek: Nebezpečnost orálního sexu
Dobrý den, píšete že HIV případně jiné pohl. nemoci se mohou přenést při styku spermatu se sliznicí v ústech. Plati to samé i když k ejakulaci dojde v jícnu? Běžně s s partnerem provádíme praktiku hlubokého oralu (deepthroat) a podle toho co píšete by tedy ejakulace do krku a následné polknutí spermatu mělo snižovat riziko přenosu HIV?

Komentář ze dne: 13. 01. 2015 22:18:05     Reagovat
Autor: Neklam Ma - neregistrovaný
Titulek:
Takmer všetko, čo ste napísali, môže žena dostať aj pri normálnom pohlavnom styku.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |