004.cz

Pohyby šourku a varlat

Začal jsem si toho všímat až teď, protože to začalo nepříjemně bolet, proto nevím, jak dlouho se to již děje. Při sexu a především při orgasmu a ejakulaci se mi jedno (pravé) varle stáhne zpět do těla a mám v šourku jen to jedno levé. Sice stačí jen trochu zatlačit na místě u kořene penisu a ono zase vyjede ven, ale bojím se, aby nešlo o něco závažného. Trochu to bolí. U doktora jsem zatím nebyl. Víte, nejsem ten typ, který běží hned k doktorovi, když mě něco bolí a proto se nejdříve obracím na Vás. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Lukáš z Prahy. PS: Vaše stránka je fakt super a dík za ni.

Lukáš


Milý Lukáši,

Varlata se od narození přibližně do začátku puberty nacházejí částečně v břišní dutině, odkud právě na začátku puberty sestupují dolů do šourku. Tuto skutečnost by měl kontrolovat pediatr na preventivní prohlídce. Sestoupení či švěšení varlat způsobí, že varlata mají o několik stupňů nižší teplotu, než je teplota těla. Toto snížení teploty je nutné pro správný vývoj spermií a tedy funkce varlat.

Tato nižší teplota by měla být cca konstantní. Nesmí být zase příliš nízká, což zajišťuje hladké svalstvo šourku. Ochladí-li se, šourek přitáhne varlata blíže k tělu a naopak. Proto není vhodné těsné spodní prádlo – slipy, které tuto termoregulaci nepodporují.

Když jsme nazí, okolní teplota klesá a varlata proto budou přirozeně blíže k tělu.

Při sexuální aktivitě se mohou dostat zcela přirozeně i úplně celá do břišní dutiny, kde se před lety původně nacházela. Tam mohou být uvězněna a tlak stěn působí bolest. Ta v některých případech může být i sexuálně dráždivá. Po orgasmu a refrakci opět sestupují do šourku. Je to zcela přirozené. Varlata jsou velmi citlivý orgán, jestli si je stlačuješ sám, není divu, že je to bolestivé. Varlata mohou lehce bolet i po velkém a déletrvajícím sexuálním napětí a pokud třeba budeme mnohokrát oddalovat ejakulaci. Pokud je bolest opravdu vysoká, je na místě urologické vyšetření v této lokalizaci, které by mohlo odhalit možnou příčinu. Např. vyšetření žilní pleteně v okolí urogenitálního ústrojí.

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Pohyby šourku a varlat - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |