004.cz

Nemohu stáhnout předkožu a bolí to

Mám zúženou předkožku a je mi již 18 let a nevím co s tím, někdo s tím žije a předkožka sama poleví, co mám dělat, když jsem navíc gay ??

Patrik S.


Patrikovi: Zúžení předkožky se nazývá fimóza a může být úplná, kdy nejde přetáhnout ani v normálním stavu, nebo lehčí forma, kdy je obtížné nebo nelze přetáhnout předkožku pouze při ztopoření penisu. Při lehčí formě se fimóza odstraňuje jednoduchým chirurgickým zákrokem prováděným v lokální anestezii. Konkrétně dojde k drobnému nastřižení předkožky. Zhruba 14 po zákroku se doporučuje sexuální zdrženlivost a bezprostředně po zákroku je nutné se vyvarovat erekci za každou cenu.

Pokud nejde vůbec přetáhnout předkožka, je obtížná hygiena a může dojít k zánětu, který stav ještě zhorši. Pak je třeba provést kompletní obřízku. Pokud jen částečně nelze přetáhnout předkožku, je určitá šance, že se uvolní, avšak chce to postupně trénovat přetahování. Doporučuji poradit se u urologa. To že jste gay by nemělo hrát roli, takže bych mu to ani nezdůrazňoval.

MUDr. Ivo Procházka


Predkožka sa mi dá stiahnut normálně, ale keď ju držím stiahnutu mám pocit, že uzdička keby tam nebola tak by to bolo lepšie. Je možné uzdičku přeřezat, aby mi tak netahala předkozku ked je stiahnuta? Ako vyzera ten zakrok? Je to iba precvaknutie uzdicky ci sa odstranuje cela?

Mato


Matovi: Přetětí uzdičky se na urologii provádí, je to jednoduchý operační zákrok.

MUDr. Ivo Procházka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Nemohu stáhnout předkožu a bolí to - komentáře

Komentář ze dne: 21. 06. 2009 12:51:33     Reagovat
Autor: Michal - neregistrovaný
Titulek:
dobrý den,
je mi 15 let. Mám taky problem se stáhnutí předkožky, ale jen ve ztopořeném stavu, ale nejsem si jistý, jestli je to tak uplně problem toho že předkožka je mala. Zkusim to popsat, protože nevim jak se podrobnější casti penisu nazívají. Je normalní, když se stahne předkožka přes žalud, že na zadní časti penisu se zastaví a nejde dál, ale na vrchní, ještě není uplně stahnutá? (tim myslim že žalud je z vrchní časti vedší než ze spodní) Ono to jde stahnout až uplně na konec, ale lehce to bolí, a pak vlastně se i penis vytvaruje, že je tou deformací křivej(lehce).
Je to nejaký vedší problem, nebo je to v pořádku? Ještě jsem neměl sex, tak ani nevim, jestli to, že nejde stahnout úplně nejak při něm vadí. děkuji za váš čas a odpovedi.
Michal

Komentář ze dne: 06. 02. 2008 16:22:19     Reagovat
Autor: fyzik - neregistrovaný
Titulek: Chirurgie je poslední možnost
Již 15 let se to v civilizovaných krajinách léčí lokálními kortikosteroidy. Já ve svých 23 letech měl úplnou fimozu, nedala se mi stáhnout předkožka ani v neerektilním stavu. Šlo o ťěžkou sekundární fimozu z výrazním fimotickým prstencem, která zřejmě byla jako následek neodborného zásahu mé dětské lékařky velice dávno, která nesprávně ohodnotila konglutinaci jako fimozu a násilí dopomohlo ke vzniku jízev na sliznici prepucia. Všichni lékaři doporučovali chirurgický zákrok, co jsem nechtěl. Pak jsem se dostal k databázi mezinárodních vědeckých článků a začal číst, všechno v angličtině a s nadšením jsem zjistil, že již 15 let se to léčí kortikosteroidy. Šel jsem do experimentu, sehnal jsem mast obsahující betamethasone dipropionát 0,05%, je sice na předpis, ale jsem chemik a mám přístup k téměř všemu, zakoupil jsem to z vlastních peněz a za 8 dní se dala ztáhnout bez erekce a za 27 dní s erekcí !!! 23 let strachu z obřízky a nakonec jsem to vyřešil sám za 27 dní !!! Kombinoval sem dvakrát deně mast a stretching - natahování. Predpokladme této metody je, že se vyznáte v chemii líp než lékař. Pokud ne, zkuste si najít takového lékaře, který vám to předepíše.

Pak jsem znenáviděl lékaře jako inkvizítory, protože brání lidem vpřístupu k informacím.
Chystám webstránku proti obřízce, konkrétně na tema fimoza.

Moje tvrzení se opírá o vysoce citované články v časopisech s vysokým impact factorem světových odborníků a ne nějakých vesnických felčarů. Vše je na www.sciencedirect.com heslo betamethasone phimosis. Angličtina je podmínkou. Autoři uvádějí úspěšnost až 94%. Shodují se na to, že fimoza není indikací k obřízce a měla by být indikována teprve po selhání všeho ostatního. Náprava by byla komplikovaná a drahá.

Komentář ze dne: 18. 11. 2007 17:37:17     Reagovat
Autor: Thom - neregistrovaný
Titulek: Odpověď
Ahoj, rada je: bez ostychu navštívit urologickou ambulanci nebo raději přímo do urol. ambulance v nemocnici. Urolog tě vyšetří a určí, jakým způsobem se to má vyřešit. Pokud je to jen mírná fáze zúžení předkožky, předepíše mast Beloderm, který by měl kůži rozvolnit, maže se asi 2 měsíce. Pokud to nepomůže, nastoupí buď úplná nebo částečná obřízka. Drbů o tom, jak je to strašné, se neboj - v nemocnici budeš buď jednu noc anebo vůbec, pokud budeš mít jen lokální anestezii (ta však bolí více díky jehlám kolem penisu než celkové uspání). Poté budeš koupat v heřmánkovém roztoku, mazat ránu Ophthalmo-Framykoinem, stehy vypadnou po několika dnech samy (nevytahují se pinzetou apod) no a a asi za měsíc už bude vše "funkční". Pro návštěvu urologa nepotřebuješ doporučení obˇvodního lékaře, přijď a na rovinu vše lékaři řekni, nestyď se, je to úplně normální věc. Představ si tisíce ženských, které chodí úplně normálně ke gynekologovi, tak proč by se měl chlap stydět zajít za svým "pánským gindařem" ?:-) Ber to s nadhledem, nejsi sám, takových jako ty jsou ročně na operačních sálech stovky. PS: Mast Beloderm je jen na lék. předpis! Hodně štěstí a v případě dalších dotazů klidně napiš.

Komentář ze dne: 20. 09. 2007 09:06:24     Reagovat
Autor: JOZEF (email) - neregistrovaný
Titulek:
AHOJ,MAM 19 ROKOV A MAM PROBLEM S PRETAHOVANIM PREDKOZKY CEZ ZALUD.PO MASTURBACII KED PENIS OCHABNE TAK SA MI TO DARI TAK NA KONIEC ZALUDU,ALE KED JE STOPORENY TAK TO IDE IBA TROCHA.NEVIEM CI TO MAM DALEJ TRENOVAT,LEBO SOM CITAL V JEDNEJ PORADNI
ZE MOZE DOJST K UDUSENIU PENISU.OBRIEZKU NECHCEM,
JE NEJAKA MASTICKA NA UVOLNENIE PREDKOZKY CO NIE
JE NA PREDPIS?POCUL SOM O NASTRIHNUTI PREDKOZKY,
MOZNO ZE BY TO STACILO,ALE AKO SA TO BUDE HOJIT.UZ SOM ZUFALY PROSIM ODPISTE.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |