004.cz

Nikdy se mi ještě pořádně nepostavil

Jsem 20-letý muž. Při sexu u mne dojde ke vzrušení, ale penis nemám dostatečně tvrdý, aby došlo k souloži do konečníku mého partnera. Zkoušel jsem už více kluků, ale problém stejný.
Při masturbaci se mi penis nezdá tvrdší než při mazlení. Při orálním sexu a i přitom, kdy mi to partner dělá rukou dojde vždy k vyvrcholení. Můžete mi nějak poradit?

Petr


Ahoj Petře,

Nejsem si trochu jistý, zda-li jsem tvému popisu plně porozuměl, proto tvůj problém popíšu takto:

Nemohu dosáhnout tak kvalitní erekce, aby mohlo dojít k penetraci do rekta. Ani při masturbaci není penis o nic tvrdší než při pokusu o soulož. Nikdy můj penis nebyl dostatečně tvrdý. Orgasmu dosahuji vždy v onom poloztopořeném stavu.

Dle klasifikace poruch ztopoření se jedná o primární(vrozená nezískaná) kompletní(nezáleží na partnerce ani způsobu milování) dysfunkci erekce.

V tvém případě se na 99,999% nejedná o psychickou záležitost, ale o fyziologickou dysfunkci erekce. Není jiná rada, než zajít k lékaři a nechat vyšetřit příčinu tohoto stavu.

Příčiny nedokonalé erekce mohou být 4.

  1. Místní – problém je v konstituci pyje samotného. Např. špatně prorostlé kavernózní tělesa, která se plní krví.
  2. Cévní – problém může být tepenný, žilní i smíšený. Tepny krev přivádějí a pokud jsou zúžené, zhoršuje to ztopoření. Žíly musí být při erekci takřka uzavřené, aby krev neodcházela, ale hromadila se.
  3. Farmakologický – některé léky, mohou mít vedlejší účinky, které se projevují na kvalitě ztopoření
  4. Jsi diabetik – (máš cukrovku).

Pokud by erekce chyběla úplně, mohl by to být problém duševní a nervový, ale ty bych zatím vyloučil.

Doporučuji brzkou návštěvu urologa a vyšetření všech 4 možných příčin, o kterých jsem psal.

Řešení nejsnazší je použití vakuové pumpy. Pracuje na principu podtlaku, kdy je z duté trubice nasazené na penis vyčerpán vzduch, čímž dojde k nahrnutí krve do údu a tím i erekci. Pokud je nutné, erekce se fixuje specielním škrtícím kroužkem, je však nutné sledovat, zda-li nedochází k modrání pyje, neb nebude-li tkáň dostatečně okysličena po delší dobu, dojde k jejímu závažnému poškození. Maximální délka erekce je 4hodiny. O správném použití vakuové pumpy vás bude informovat váš urolog či sexuolog. Další řešení, je v některých případech pravděpodobně už jen chirurgický zákrok. Nejhorší variantou je, že se budeš muset smířit s nekoitálními aktivitami být uspokojen ústy či rukou.

Nikdy se mi ještě pořádně nepostavil - komentáře

Komentář ze dne: 13. 05. 2018 09:10:35     Reagovat
Autor: Pan Kapištník (email) - neregistrovaný
Titulek: Tak si zakapeme!
A kapity kapylilinky kapy kapičky kapinky kap!

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |