004.cz

Víra mne vyléčila!

Nemôžem súhlasiť s tým, že homosexualita je vrodená. Pred časom som si urobil psychoanalytickú sondu do duše, ako dôsledok určitých sklamaní a dezilúzií z gay. Zistil som, že homosexualita je klam, ktorý vychádza zo zložitého súboru mylných predstáv a záverov a vedie do slepej uličky. Odmietol som ju, a práve vtedy som mal zážitok s Bohom, ktorého som dovtedy hľadal, ale nenachádzal kvôli prekážke, ktorou bolo moje homosexuálne cítenie, či lepšie povedané viera, že som homosexuál. Odvtedy som veriaci, uveril som v nášho Spasiteľa Ježiša Krista, taktiež som pochopil zákonitosti duchovného života človeka, ktoré sa týkajú aj homosexuality. Zmenil sa aj môj prístup k problémom, odvtedy som už neprepadol negatívnym myšlienkam, mám nádej a zmysel života v pomoci blížnym. Náklonnosť k rovnakému pohlaviu ustúpila a zároveň sa prebudil môj záujem o opačné pohlavie, ktoré nieje len po sexuálnej, ale hlavne psychickej stránke tou chýbajúcou polovičkou. Zistil som, že každý „homosexuál“ sa môže rozhodnúť svoje zameranie zmeniť (v skutočnosti ho už raz zmenil – či už vedome, alebo podvedome) a funguje to. Rozhodujú pritom veličiny ako viera (vo všeobecnom zmysle slova), vôľa, motivácia a túžba poznať pravdu. Pritom podotýkam, že mám 32 rokov a bol som „gay“ od svojich 13 rokov, nikdy som proti môjmu cíteniu nebojoval, akceptoval som to prirodzene, veril som tomu na 100%, podľa toho som sa aj správal a ani ma nenapadlo to meniť, v podstate som neveril v Boha, hľadal som si trvalého partnera.

Gustav


Myslím si, že jsme na 004 napsali dost, aby soudný člověk prozřel. Projekty homosexualita, coming out, Mohu být gay?

Zde je diagnóza jasná: egodystonní homosexualia, což je označováno za psychickou poruchu. Každý homosexuál by měl být se svou orientací smířen a vyrovnán tzv. egosyntonní homosexualita. Pokud to tak není, měl by vyhledat nějakého terapeuta(psycholog, sexuolog, terapeutická skupina apod.) Egodystonní homosexualita je přímo spojena s pojmem internalizovaná homofobie, nebo-li zkráceně člověk nechce být teplouš a ani spojován s těmito slovy, tak se snaží popřít to, co se váže k těmto pejorativním výrazům.

Nevím o nikom, kdo by dokázal silou vůle změnit konstituci svých hypotalamických center a cítit najednou heterosexuálně, takže abychom mohli Gustavovi uvěřit museli bychom vidět alespoň jeho falometrické vyšetření, tzv. penilní pletyzmografie. Je to záznam toho, na co muž (svým pyjem) reaguje při promítání sexuálních diapozitivů. Viz http://sebepoznani.004.cz/mg-pletyzmograf/. Je velmi špatně ovlivnitelný vůlí a reaguje na to, co člověk skutečně je. Jsem přesvědčen, že by jako normální heterosexuál Gustav nevyšel ani po letech po „uzdravení“.

Též by mne zajímalo, jak by se choval, kdybych mu nabídl svět, kde je heterosexualita trestána a odsuzována a homosexualita normální, stále by chtěl být hetero? Jeho snaha je jen přizpůsobit se a splnit např. vizi jeho rodiny, okolí či společnosti. Taky to může být v rozporu s plánovanou kariérou. Vybočuje z role, kterou mu dává společnost a okolí a on neví, co s tím má dělat, chce se adaptovat, než aby vyšel s pravdou ven. Kdyby se přiznal svému okolí, již by to třeba nechtěl možností je mnoho. Kdyby poznal nějakého krásného kluka, který by se do něj zamiloval a on též, už by to taky třeba nutně nechtěl.

Mnoho lidí má sklon k demagogii a generalizuje to, co si myslí oni sami. To je normální Na tomto příkladu jsem chtěl demonstrovat i sílu demagogie náboženství a síle, kterou mají, aby ovládly myšlení člověka

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Související články:

Víra mne vyléčila! - komentáře

Komentář ze dne: 24. 09. 2016 11:05:47     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Víra mne vyléčila!
TAK NA SEZNAMU VLÁDNE CENZURA, PROTOŽE KOMENTÁŘE JSOU PRYČ. ČTYŘKA NÁM BRZY BUDE RADIT, ŽE JE LEPŚÍ MODLENÍ! NA GOOGLE JEŠTĚ CENZURA NENÍ.

Komentář ze dne: 17. 09. 2016 13:39:26     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Víra mne vyléčila!
S homosexualitou se člověk narodí a na konci života zemře. Gustav především k sobě potřebuje krásného kluka, aby si ujasnil, co je v životě krásné a super.Ať se vykašle na to, co mu radí víra a společnost, protože to je jeho život.Ať si komentáře tady věří pohádkám, ale pravda je jenom jedna.

Komentář ze dne: 22. 02. 2014 10:08:03     Reagovat
Autor: Honza - neregistrovaný
Titulek: Pletyzmografie
Tak predevsim bych podotknul, ze falopletyzmograf se povazuje za pristroj s vypovidaci hodnotou jen v zemich ovlivnenych nemecky hovorici casti Evropy. V zamori ho neuzivaji vubec. Vysledky jsou take sporne, znam nejmene tri pripady, kdy pletyzmograf vypovidal o tom, ze subjekt je heterosexualni a nebyla to pravda.

Komentář ze dne: 05. 06. 2012 08:18:04     Reagovat
Autor: Vera - neregistrovaný
Titulek:
Pokud Gustav opravdu existuje a pokud se tady nepíší lži, potom bych se ráda s Gustavem osobně setkala. Slyšela jsem o vysvobozeních akorát v Americe. V ČR a na SR zatím ne ale věřím, že Gustav není jediný " vyléčený ". Ani bych to nenazývala vyléčením; spíše vysvobozením. Bůh ti žehnej Gustave

Komentář ze dne: 15. 09. 2016 20:41:18     Reagovat
Autor: bezvěrec - neregistrovaný
Titulek: Re:
Podobnou hovadinu jsem dlouho nečetl!

Komentář ze dne: 04. 06. 2012 22:07:40     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Proč ne
Tady se vedou silné komentáře. Proč ne. Literatura: " Láska zvítězila " - John a Anne Paulkovi; " Obnova lásky " - hledání sexuální identity - Mario Bergner; " Rozbitý obraz " - Leanne Payneová.

Komentář ze dne: 04. 06. 2012 00:24:34     Reagovat
Autor: jutkev - neregistrovaný
Titulek: Proč ne?
Trochu mě mrzí, jak byla formulovaná odpověď na Gustův prožitek. A to víc mě mrzí, jak interagují křesťané a gayové. Přijde mi, že jde o neustálý boj o hloupé obhájení vlastní idealizované myšlenky.
Použijeme-li otřepané fráze, že každý člověk je orginál, kterou víceméně všichni - bez rozdílu sexuální orientace a náboženského přesvědčení - přijímáme jako platnou, dojde nám, že nikdy nenajdeme univerzální metr, podle kterého můžeme určit naprostou a zcela objektivní správnost (ať už se jedná o cokoliv). K tomu, abychom na 100% o něčem říct, že je to tak, a ne jinak, musíme použít buď náboženství nebo vědeckého zhodnocení. A v otázkách homosexuality, řekl bych, je snad zbytečné pouštět se do vysvětlení na základě vědeckých poznatků, když samotná příčina homosexuality není známa. Ovšem neexistence důkazů příčiny není dokladem neexistence vyléčení homosexuality.
Jde především o osobní zkušenost. Jestli je homosexualita demonstrací odlišnosti, která je v gay-komunitě vnímaná jako věc veskrze pozitivní, proč by nemohl být tento pohled na věc aplikován i na změnu sex. orientace? Není dobře, že je Gustav spokojenější, než byl? Není dobře, že, zdá se, našel smysl života? A naopak. Je v nepořádku, že spousta gayů žije šťastně se svým partnerem? Problém je v tom, že (nasadíme-li si "náboženské brýle") křesťanství neumožňuje to druhé: žít šťastně bez Boha. Nicméně zároveň negarantuje život bez trápení. Všímáte si, jak je všechno relativní a neukotvené? Jenže to obvykle nemáme rádi, sáhneme proto po nějaké metodě, která přinese očividný výsledek - viz vyšetření homosexuality... To mi přijde trapné. Každý má právo vnímat sám sebe, žádné vyšetření nevystihne sofistikovanou celistvost našeho já.

Když jsem zjistil, že mě přitahují kluci, a ne holky, měl jsem neskutečný problém přijmout se jako gaye, teplouše, buzeranta atp... Časem mi došlo, že se tak vůbec označovat nemusím. Pochopil jsem, že se nemusím vůbec zjednodušovat. Nemusím chápat proč, stačí to přijmout. Nejsem špatný, protože jsem gay, nejsem dobrý, protože jsem gay. Jsem. Některé věci nelze pochopit, nejde je vysvětlit. Vezměme tenhle Gustův příběh stejně. Zažil někdo něco podobného? Ne? O to víc se mi příčí tvrdit, že je to nemožné. Neboť i mně přišlo ze začátku nemožné, že jsem gay..

Komentář ze dne: 09. 07. 2011 22:42:04     Reagovat
Autor: luno - neregistrovaný
Titulek: Shrnutí
A já bych na konec celé této diskuse chtěl dodat, že komentáře k danému článku jsou inteligentnější než samotná oficiální odpověď.

Přestože nejsem vyznavačem Boha, jistou víru mám, stejně tak jako každý z nás v něco věří. Já jen doufám, že se autor článku nad sebou trochu zamyslí a zváží svá slova - snad by je dnes změnil - leč každý má svůj názor, i když mi přišel poněkud šroubovaný.

Vědci by nejraději rozpitvali vše, v čem se jen trochu rýpati lze; nicméně si myslím, že určité věci ani věda či odborné termíny nedokážou popsat. A to, co se Gustavovi stalo skutečně může být "uzdravení". Pakliže se Gustav v tomto stavu cítí dobře a je mu to příjemné, pak se nejedná o psychickou poruchu či psychiatrický případ, pouze o uvědomění sebe samotného (o čemž tu už panovalo nesčetně článků).

Doufám, že můj komentář je dostačující k vyjádření toho, co jsem vyjádřiti chtěl.

Komentář ze dne: 24. 07. 2009 09:41:52     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Demagogie, tolerance, normální apod.
Chtěl bych se zeptat, co chtěl autor odpovědi svým textem říci. Je vidět zoufalá snaha uhájit neléčitelnost hms., protože jak se jisté kliky domnívají, co nejde léčit, není nemoc. Dále zde používá obvyklou námitku "co kdyby byla hms. považována za něco žádoucího a naproti tomu hts. za zvrhlost, toužil by i nadále dotyčný po "vyléčení"?" . Jenže takový stav očividně není v naší společnosti a těžko říci, že by kde do takové krajnosti docházel. Spousta nemocí je dána tím, že nejsou normální, jsou odlišné od ostatní společnosti. Proč po této změně postižený touží, je čistě jeho věc a nemyslím, že by bylo třeba z něj dělat na konci odpovědi v podstatě ubožáka, který neví, o co přichází, nebo který má určitými okolnostmi deformovaný život (nenašel žádného kluka, který by ho miloval, okolí by to těžce neslo... apod.). Svět je takový, jaký je, ne takový, jaký by ho hms. kliky chtěly mít. Taky by to měly vidět v tomto světle a reagovat na realitu a ne na své sny.
Člověk se holt musí přizpůsobit světu, v němž žije, i když ten svět není dokonalý, krade se v něm, vraždí, smilní, podplácí... a diskriminují homosexuálové.
K pletyzmografii: přijde mi takové vyšetření dost ponižující, ale pro potřeby vědy... co bychom neudělali, viďte. Jenom bych rád upozornil, že Gustav by třeba nemusel mít úplně "normální" hts. výsledky, ani jiné léčení totiž nebývá stoprocentní a následky přestálé choroby si s sebou člověk nese dál, ať již je to nemoc těla či ducha. Ale i tak je léčba považována za úspěšnou.
Demagogie: ano, člověk určitě hodně využívá svých zkušeností, využívá toho, co zná, ne toho, co nezná. A ty vaše řeči o demagogii náboženství... odsuzujete, co neznáte, a že nevěříte v Boha jenom kvůli tomu, abyste byli bez viny - no to je normální a vždy bylo, již prorok Izajáš píše: "Pošetilý si v duchu říká: Není Hospodina.". Prostě je to váš třídní nepřítel a kvůli tomu musíte odvrhnout celek. Nevěra je přirozená, je důsledkem lidského pádu. Lide

Komentář ze dne: 24. 07. 2009 09:42:32     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Pokr.: Demagogie, tolerance, normální apod.
Lidem se nelíbí, že někdo zná jejich činy, že jsou limitováni a že nemohou o všem rozhodovat (tzv. svobodně), ale tak to prostě je.
Jinak souhlasím s Jurajem Niškem. Vyléčením je, když někdo jde a už nekoná, ne když nemá vůbec žádné nutkání.

Komentář ze dne: 23. 07. 2009 20:30:36     Reagovat
Autor: Marie - neregistrovaný
Titulek: a já mu věřím
A já Gustavovi plně věřím. Mohu potvrdit, že jako sociální pracovník jsem se setkala s více lidmi, kteří prožili stejnou zkušenost.

Komentář ze dne: 22. 04. 2008 17:41:21     Reagovat
Autor: pet (email) - neregistrovaný
Titulek:
Taky přijde zvláštní odůvodnění Gustavovy změny sexuální orientace; nicméně nabízím ještě jedno vysvětlení (pominu-li jeho odkazy na Ježíše atd): bisexualita. Není prostě možné, že je Gustav bisexuál a eroticky ho přitahují obě pohlaví?
Pet

Komentář ze dne: 17. 05. 2006 10:39:58     Reagovat
Autor: Juraj Niško - neregistrovaný
Titulek: Na tom, že se chce člověk chovat jinak,
než jaké má dispozice, není nic špatného. A s tím, na co jak reaguje jeho tělo, to nemá zase tak co dělat. Když budete zdravému jedinci promítat hezký holky, tak bude reagovat, a přesto může být zároveň pravdou, že ho víra (nebo něco jiného) vyléčilo z nevěry. Tělo sice reaguje, ale on kvůli tomu nezblbne a nevykašle se na manželku. To bych za uzdravení považoval. Stejně v případě homosexuality, nebo pedofilie.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |