004.cz

Vdané lesbičky

Jsem holka a jsem na holky. Moje první láska v 18 letech byla holka. Ale pak jsem se vdala a mám dceru. Před rokem se mi stalo, že jsem se zamilovala do holky. Je to láska - ta, co přichází jen jednou nebo dvakrát za život. Jsme zamilované vzájemně a je to hodně silné. Problém je v tom, že jsme obě vdané. Můj manžel je ještě celkem tolerantní, ale její ne. Takže celý rok chodí ode mne domů (třeba o půlnoci) a neví, co doma bude, že bude zase poslouchat řeči o tom, že je lesba... Chtěla bych s ní žít a bydlet, ale svět je zlej, a tak by se mohlo stát, že bychom u soudu mohly přijít o svoje holky. Ona má taky holku, stejně starou jako já. Tak jdeme vedle sebe klikatou cestičkou plnou lásky, ale taky plnou nepochopení. Moc ji miluju a ona mě taky a ti naši chlapi to nemůžou pochopit. Ten můj přišel před rokem o sex, ale pořád je ještě ochotný se mnou žít. Ten její o sex nepřišel, což mne velmi zraňuje. Vadí mi, že má přítelkyně spí s námi oběma. Máte nějaký názor?

Pavla


Ahoj Pavlo,

Osudy ženatých gayů a vdaných lesbiček jsou často smutné a končí i dramatickým rozvodem.

Vážnou příčinou selhání manželství homosexuálních lidí bývá nevěra homosexuálního partnera. Ta nastupuje nezřídka již v době, kdy manželství sice ještě sexuálně funguje, ale tento heterosexuální život je pro homosexuálního partnera pochopitelně prožitkové chudý a poskytuje mu malé uspokojení. Začne tedy vyhledávat osoby stejného, preferovaného pohlaví, s nimiž prožívá plnou bohatost erotiky.

Dramaticky končívá manželství homosexuálních osob, když se homosexuální partner po několika letech manželství, v němž už vyrůstají děti, náhle zamiluje do člověka stejného pohlaví. Stává se to často lidem, kteří o své homosexualitě před manželstvím nevěděli a vše pochopili, až když učinili nahodilou pozdní homosexuální zkušenost. Může se to stát i homosexuálům, kteří sice měli před manželstvím homosexuální styky, ale nepoznali mezi nahodilými partnery nikoho, kdo by stál za hlubší vztah. Takového člověka pak mohou potkat v době, kdy již žijí v manželství a mají děti. Tento pozdně zamilovaný homosexuál, ať již muž, nebo žena, často ztrácí schopnost racionálně řídit své jednání a manželství bezhlavě rozbíjí bez ohledu na manželského partnera i na zájmy dětí.

Při rozvahách o manželství homosexuálních lidí je stále třeba mít na paměti zájem jejich možných dětí, které jsou do takového rizikového manželství přivedeny, aniž o tom samy mohou rozhodnout. Jestliže takové manželství selže a rozpadne se, měli by oba rodiče dbát především na jejich zájmy. Zostouzení, snižování homosexuálního rodiče pro jeho homosexualitu před dítětem, které něco takového nemůže ještě plně pochopit, dítě jen hrubě poškozuje. K takovému zneužití dítěte pro své vlastní zájmy by se neměl nikdy žádný z rodičů propůjčit. Informovat dítě o své homosexualitě může jen sám homosexuální rodič, a to nejlépe až v době, kdy syn nebo dcera jsou již dospělí. Problematické je informovat děti do 12 let. Po 15. roce věku vážně zvažte, že své dítě budete informovat o stavu věci.

Nenapsala jsi, jak stará je dcera. Velmi by nám to pomohlo v odhadu následujícího postupu.

Již nyní je zcela jasné, že tvé manželství je takřka dysfunkční. Je ti jasné, že jeho hodnota je nulová. Cit k manželovi je takřka nulový, neudržujete intimní kontakt a jediný důvod, proč jste se nerozvedli, je strach o dceru. Při rozvodovém řízení bude posuzováno, kdo z dvojice je lépe schopen zajistit správnou výchovu dcery, finanční možnosti obou partnerů a také, jak se s manželem dohodnete na rozdělení majetku. Pokud dostatečně vyděláváš, manžel ti dobrovolně nechá byt a vzdá se výchovy vaší dcery, záleží pak sice na soudci, ale ten asi bude respektovat dohodu, kterou jste učinili coby manželé. Pokud by ses rozhodla, že ihned po rozvodu budeš bydlet se svou přítelkyní, doporučuji využít zákonem definovaného vztahu osoby blízké. Rozhodně doporučuji obrátit se na právníka a všechny možnosti s ním prodiskutovat. Známé jsou případy, kdy soud rozhodl o svěření dítěte do výchovy lesbické matce, která uvedla, že se o syna či dceru bude starat se svou přítelkyní ve společné domácnosti.

Současný stav, v němž žije tvá vdaná přítelkyně, je dlouhodobě neudržitelný a nevěřím, že bude dlouhodobě schopna vzdorovat nepříjemným hádkám a výčitkám. Pokud jí pohlavní styk s manželem není příjemný, nikdo ji nemůže nutit.

Hodně štěstí

Související články:

Vdané lesbičky - komentáře

Komentář ze dne: 30. 03. 2006 20:26:40     Reagovat
Autor: DabliceZzz (email) - neregistrovaný
Titulek: Pomoc...?
Jsem ze čtyř dětí, nejstarší, z úplné rodiny. Je mi čerstvých 20 let a mám vlastní život,přítele a syna(3měsíce). Jsme spolu moc rádi, milujeme jeden druhého a co se sexu týká, vše v normálu! Až na to, že mě čím dál víc sžírá touha po ženě...

Začalo to už na ZŠ, když jsem ve stejné lavici seděla se svou spolužačkou X...měla jsem ji ráda-jako kamarádku, chodily jsme ven, po obchodech, atd. ... nic zvláštního jsem necítila, jen mi s ní bylo fajn.
Pak se ale do města přistěhovala jedna dívka(Y). Začala chodit do naší třídy a X si místo ke mě sedala k ní a já jsem tenkrát silně pocítila žárlivost! O pár let později,v 9.třídě, vše začalo zacházet do krajností... tropila jsem jí scény... nadávala... a pak jsme školu opustily....

Časem jsem na to zapoměla... povrchně ...ale kluka jsem měla jen jednou... byl to jen sex... pár minut... a konec!

Nelákalo mě to... nevěnovala jsem tomu větší pozornost. Jednou v létě jsem potkala kluka... moc jsem se mu líbila, on mě taky a tak jsme to dali dohromady... po "3 měsících mazlení " jsem od něho doslova utekla... byla jsem zmatená! Chtěla jsem to nechat odeznít, ale zamilovala jsem se do něho... zjistila jsem, že bez něho nemůžu a už ani neumím žít.... a tak jsme to daly znova dohromady... a všechno šlo jak po másle...

Pak jsem neplánovaně otěhotněla a zhroutil se mi svět! Nejdřív jsem byla moc šťastná, přítel se na mimčo moc těšil a já mu ho chtěl dát...ale postupem času(2.,3.,4.měsíc) jsem se začala psychicky hroutit... měla jsem deprese, myslela jsem i na to,že skoncuju se životem, ale pak rozum zvítězil a já uznala,že mu to nemůžu udělat(ani jednomu)! Nevěděla jsem, co budu dělat... děti jsem nikdy nechtěla a ještě ke všemu jsem začala pomalu ale jistě chápat, že nejsem "jako ostatní".

Dnes jsou malému 3 měsíce, já se pomalu vracím ke své původní postavě a s přítelem nám to klape i v sexu... mám ho ráda a nechci ho odbývat... jsem pevně rozhodnutá zůstat s mojí rodinkou

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |