004.cz

Líbí se mi kolega, ale asi je gay...

Líbí se mi jeden kolega, ale má takové chování, že si myslím jestli náhodou není homosexuál, například tím, jak mluví a také že o sebe hodně pečuje, jde to nějak poznat třeba podle nějakých příznaků, nebo jak bych to mohla zjistit?
Děkuji

Leona


Milá Leono,

no myslím, že pokud jste si všimla výše uvedeného je velmi pravděpodobné, že předpokládám kolega gay bude. Příznaky, na které se ptáte jsou právě ty, kterých jste si sama všimla. Homosexualita není nemoc, člověk se se svou orientací rodí a je přirozenou menšinovou biologickou alternativou, tudíž o příznacích se vlastně ani mluvit nedá.

Gayové o sebe dobře pečují, voní se, hezky oblékají, jsou společenští a zaměstnání volí takové, kde jsou v úzkém kontaktu s lidmi. Existují specifické gay profese současnosti, kde je penetrace gayů zvýšená. Kadeřník, módní návrhář, prodavač konfekce, práce v médiích a pod.
Pozor ale: V současnosti stoupá pod tlakem módních trendů tendence mužů k sebepéči. Nabádají k tomu masivní reklamní kampaně časopisů Quo, Men´s health apod. Nicméně rozlište sebepéči a to, čemu říkáme vykroucenost – zženštilost (častý znak gayů).

Současná společenská situace se velmi změnila od dob před 1989. Homofobie je na ústupu a tolerance vůči gayům stoupá. Myslím, že byste kolegu mile překvapila, kdybyste pronesla větu, že těm homosexuálům tak fandíte, aby registrované partnerství už konečně prošlo v tom hrozném parlamentu apod. Ukážete-li, že jste liberální- gay friendly, můžete očekávat, že se vám kolega sám svěří a vytvoříte příjemný kamarádský vztah. Hodně mu to pomůže, když bude vědět o někom, před kým se nebude muset bát přetvařovat a kdyby se něco stalo, tak i svěřit a ulevit duši obklopené nepochopením. Myslím, že nic nezkazíte, oslovíte-li ho první. Mám bohaté zkušenosti od lidí, které kolegové oslovili: Máš holku nebo kluka. Předvedete-li, že jste čestná a charakterní, že to nebude vědět celá ulice či firma, stoupnete v jeho očích.

Alca – Poradna 004

Související články:

Líbí se mi kolega, ale asi je gay... - komentáře

Komentář ze dne: 03. 10. 2008 12:32:04     Reagovat
Autor: Zuzka (email) - neregistrovaný
Titulek: Odpoved buzíka
Odpoved-rada tady je uplnej kec. Je videt, ze takovou odpoved dal regulerni teplouš, protoze realita uplne. To by ta zenska musela bejt padla na hlavu, aby kolegovi cpala to co píšeš. je vidět že jsi do sebe zahleděný, teplý buzík, který chce, aby všichni chlapi byli jako ty.

Komentář ze dne: 11. 08. 2013 14:49:41     Reagovat
Autor: Tomáš - neregistrovaný
Titulek: Re: Odpoved buzíka
Ale, no tááák...Co je to tu za invektivy? Myslím, že se jako lidé máme sbližovat, a ne na sebe nadávat a hledět s despektem. Jinak většinový obraz gaye není takový, jak se popisuje v článku. Ano, jsou někteří homosexuální muži více zženštilí, v drtivé většině to člověk ani nepozná. Jsou i tzv. mucho gayové, stejně tak jako i heteráci mohou být jemně zženštilí. Myslím, že gró toho je ve vzájemné energii. A jinak se ten článek minul trochu dobou, tuším...Registrované partnerství tu funguje již od roku 2006:-)

Komentář ze dne: 11. 08. 2013 23:41:34     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Re: Re: Odpoved buzíka
Článek je bůhví ze kdy, pořád to tady recyklují, vymění datum, ale zůstává tam počet přečtění - proto to má taky přes 12 000 přečtení, i když je to tady oficiálně pár dní.
Ale jinak celkově mi ten popis homosexuálů v odpovědi přijde dost mimo, jde i mimo běžný diskurs těchto stránek, které obvykle mají realističtější pohled na věc.
Myslím, že kolega asi opravdu ocení spřízněnou duši v tazatelce, ale je otázka jestli ona o to vůbec stojí. :D

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |