004.cz

Spím se svým kamarádem - gayem!

Dobrý den,
mám na Vás dotaz, asi nebudu jediná,komu se to stalo, ale opravdu jsem nenašla žádný vyhovující odkaz na Vašich stránkách. Navíc jsem se nikdy o tuto problematiku nezajímala, neměla jsem proč. Mám jednoho kamaráda - známého, začali jsme spolu hodně kamarádit, trávit hodně volného času. Po půl roce jsem se dozvěděla, že je gay. Jezdíme spolu na různé akce, víkendy, dovolené, doposud vše v pořádku. Až jednou jsme se spolu vyspali a spáváme spolu i nadál - nic pravidelného, ale přeci. Je to normální? Já jsem hetero, momentálně bez přítele a on gay, momentálně také bez přítele. Zajímalo by mě, co ho k tomu vede, vždycky je to hrozně spontánní. Pomůžete mi to někdo objasnit?? Děkuji, jinak stránky jsou super!

Kamila


Ahoj Kamilo.

Děkujeme za dotaz. Lidská sexualita je velice pestrá, i slovo gay lze přeložit jako pestrý. To, že je někdo gay, nebo heterosexuál neznamená, že ho musí nutně eroticky přitahovat jen jedno buď opačné nebo stejné pohlaví. Stoprocentně vyhraněné póly jsou velmi vzácné na obou stranách. Jistě by se společnost divila, kolik typických mužských heterosexuálů by nemělo problém mít sexuální styk s mužem, kdyby tato forma sexuálního uspokojení byla společensky naprosto v pořádku. Tvůj kamarád je gay, přitahují ho více muži, ale pouze více, nikoliv výhradně. To, že s tebou spí z něj nedělá ani bisexuála. Je to pořád gay, který si je jistě plně vědom své orientace, ale pouze se dočasně chová heterosexuálně. Je to tedy zároveň i náhražková aktivita v době bez adekvátního sexuálního partnera. Typickým případem náhradní sexuální aktivity jsou homosexuální styky odsouzených ve věznicích. Po propuštění z výkonu trestu se opět vrátí k původní sexuální aktivitě. To jasně dokazuje, že homosexualita je věcí vrozenou, nikoliv naučenou.

To, že spolu ve vašem případě souloží muž a žena je navíc společenská norma, což nezavdává příčině, proč byste se měli přirozeně za to, co děláte nějak stydět a mít výčitky svědomí. Jste jistě mladí hezcí lidé a jsi kamarádovi sympatická, vzhledově se mu líbíš, eroticky ho přitahuješ méně, než muži obecně, ale pokud je vám pohlavní styk oboustranně příjemný, nemá smysl vám jej zakazovat. Je tu však jedna věc. Nepočítej s tím, že se z kamaráda stane partner a nikdy to nevyžaduj. Dříve či později se objeví muž, který ti ho vezme. Pokud se zamiluješ, bude to bolestné a tak by sis sama měla zvolit, kdy se rozhodneš intimní část vašeho kamarádství ukončit.

Na závěr doplním následující: Nikdy bys neměla spát s mužem, který v téže době praktikuje nechráněný styk s jinými muži a vždy při styku s gayem používej kondom. Je také možné, že tvůj gay kamarád může chtít vyzkoušet anální styk. Ze zdravotního hlediska je možné souložit vaginálně a následně análně. Nikdy by však neměl po análním styku přejít k vaginálnímu. Zánět v pochvě by byl na snadě.

Hodně štěstí.

Související články:

Spím se svým kamarádem - gayem! - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |