004.cz

Může za to chybějící otec?

Ahoj. Je mi právě 17 let a s klukama již mám své zkušenosti. Jenže, jako mnoho mladých kluků, nevím jaká je moje sexuální orientace. Jo, líbí se mi kluci a baví mě je poznávat, ale na druhou stranu se mi líbí i holky, jen jim to neumím dát najevo a nedokážu poznat, jestli se jim líbím já. Chtěl bych to zkusit s holkama, ale jak na to? S klukem mě třeba sex neláká. Leda tak mazlení. U holky mě láká všechno. S holkou bych dělal cokoliv, s klukem ne. Jak mám navázat vztahy s holkama? Jak poznám na čem vlastně sem? Je možné, že můj velice vřelý vztah ke kluků je dán tím, že celý život žiju jen s matkou ? Že podléhám mateřské výchově a prostě mi doma chybí mužská ruka ? Předem dík za odpověď.

Lukáš


Ahoj Lukáši,

Pokud máš problém s holkama a jak na to, nemusíš se podle mne stydět zkusit bavit s některým z tvých kamarádů na toto téma. Rádi Ti určitě řeknou své typy a zkušenosti. Pokud máš podezření, že jsi gay. Zkus navšívit comingout.004.cz a projekty homosexualita.004.cz, kde se dozvíš spoustu informací.

Vztah k matce je často zmiňován jako příčina homosexuality, ale to jestli jsi či nejsi gay není dáno výchovou ani rodinným prostředím s chybějícím otcem. Homosexualita je vrozená a není možné ji ovlivňovat výchovou. Ta ovlivní pouze věk, kdy si vše přiznáš a jak se s tím vyrovnáš.

Vzhledem k tvém u věku je zcela přirozené, že nevíš na čem jsi. To, jeslti jsi či nejsi gay ti neřekneme, to chce čas. Vše je skryto v procesu sebepoznávání, který netrvá týden, ale třeba roky a vynechat jej nemůžeš. Pokud budeš mít pořád pochybnosti doporučuji kontaktovat sexuologa, který ti pomůže s procesem hledání sebe samého. Zkus se soustředit na to, o čem sníš, po čem toužíš, do koho se zamilováváš, kým jsi přitahován. Odpovědi na tyto otázky Ti pomohou s procesem sebepoznání.

Související články:

Může za to chybějící otec? - komentáře

Komentář ze dne: 19. 08. 2007 06:22:04     Reagovat
Autor: Tomáš (email) - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj,Je mi 13 let.A jedna holka ze třídý se mi líbí ale nevím jak mam zjistit jestli se jí líbím já?NEbo jestli mě má ráda?Jak ju mám zbalit?

Komentář ze dne: 19. 08. 2007 18:47:23     Reagovat
Autor: gnold - neregistrovaný
Titulek: Re: Tomáš
Koukám, že jsi to napsal dneska a já sem zrovna dneska zabrousil, tak Ti odpovím. Proč to ale proboha píšeš k článku "Může za to chybějící otec?" :) Jinak to záleží, jaká ta holka je, jakou má povahu a jakou máš Ty... Obecně bych zkusil využít někde chvilky, kdy nebude nikdo kolem a zeptat se jí úplně klasicky, jestli by nechtěla někam jít (kino, kafe, projít se...). Buď připravenej i na to, že Ti odpoví, že ne - pak buď ale spokojenej, že jsi to zkusil a nepropásl příležitost. I pak se ale může stát, že jí to zůstane v hlavě a časem změní názor, nebo že jen řekla ne z nesmělosti a sama to pak dá nějak najevo, ale zase na to tak úplně nespoléhej. To je složitý, záleží na spoustě věcí, ale každopádně to zkus a nelituj, ať to dopadne jakkoli.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |