004.cz

Mohu být lesbička?

Omlouvám se klukům, že se cpu na jejich stránku, ale moc s internetem neumím, nejsem připojená dlouho a našla jsem jen tyhle stránky. Je mi skoro třicet, mám za sebou neúspěšné manželství .Mám za sebou pár krátkých vztahů s muži, ale jsou mezi nimi čím dál delší intervaly a poslední dobou mám pocit, že moje hledání partnera nemá s muži moc společného. Několik let mám přítelkyni, se kterou jsem si velice blízká a mám ji hrozně ráda. Ale nejde o intimní vztah. Nedávno si našla přítele a já se přistihla, že žárlím - úplně příšerně a že se bojím, že o ni přijdu. Zaskočilo mě to. Svěřila jsem se s tím kamarádovi a on řekl, že mu to připadá, jako bychom měly lesbický vztah a ne kamarádský. Napadlo mě to už dřív, ale vždycky jsem tu myšlenku zaplašila tím, že jsem přece měla vztahy s muži, včetně sexu, tehdy jsem byla přesvědčená, že je miluju. Ale mám k nim problematický vztah - mám z toho v hlavě zmatek - říkám si, že to může být způsobeno mými špatnými zkušenostmi s nimi. Hrozně mě oslovil film, ve kterém měla hrdinka lesbický vztah a já se sní dost identifikovala, jako bych ji chápala, i když si nemyslím, že bych kdy byla zamilovaná do ženy. Ale spoustu věcí v mém životě by to vysvětlovalo. Prosím, poraďte, jak mám zjistit pravdu, nemám si o tom s kým popovídat. Dík.

Beruška


Ahoj Beruško,

Tyhle stránky nejsou jen pro kluky. Jsou pro všechny, co se o této problematice chtějí něco dozvědět, nebo mají problém, se kterým si neví rady a do ordinace psychologa, či lékaře se jim nechce.

Je všeobecně známo, že homosexuální ženy si svou orientaci nemusí vůbec uvědomovat. Výchovou v nich může být velmi silně zakořeněná sociosexuální role ženy a touha po dětech, což způsobí, že svou skutečnou sexualitu může objevit až v manželství, nebo ji doživotně potlačí. Mladí lidé, gayové i lesbičky jsou sexuálně mnohem vzrušivější než starší lidé, což může způsobovat, že dosahují sexuálního vzrušení a ukojení i u nepreferovaného partnera. Tato schopnost časem mizí a vše může vykrystalizovat mnohem zřetelněji. U žen je situace komplikovanější tím, že k uskutečnění pohlavního styku není potřeba aktivity a koneckonců ani vzrušení, protože pochva je alespoň trochu vlhká stále. U homosexuálního muže by se v přítomnosti nahé ženy nedostavila erekce, takže by bylo evidentní, že není něco v pořádku. Proto je ženská homosexualita mnohem snáze zamaskovatelná v manželství než homosexualita mužská.

Ona žárlivost na vztah tvé kamarádky je prvním signálem, že ti není lhostejná, že ji máš určitým způsobem ráda(netroufám si říci miluješ, ale i to je možné) a může to být i signálem, že jsi lesbička. K tomu, aby bylo možné s určitostí říci jaká je tvá sexuální orientace by bylo pravděpodobně třeba hlubšího rozboru předešlých vztahů a tvého sexuálního cítění. Pokud si sama nevíš rady, doporučujeme navštívit nějakého sexuologa, se kterým se můžeš otevřeně pobavit o svých pocitech.

Ona zkušenost s televizní postavou také leccos naznačuje, především tvůj vztah k ženám a i lesbičkám. Přidáme-li k tomu tvé neúspěchy s muži, troufáme si tvrdit, že na tom může i něco být. Samozřejmě Ti nechci nutit, že jsi lesbička, ale z tvého dopisu si nejsem jist, zda-li se jednalo opravdu jen o dotaz, nebo jsi si jen své zjištění potřebovala na monitoru tvého počítače zformulovat, aby bylo jasnější a zřetelnější. Zajímavé by bylo prozkoumat, na co se soustředíš, když chodíš po ulici. Hodnotíš-li ženy, nebo muže, kde třebas i nevědomky hledáš zaujetí a lásku na první pohled. Dále se třeba zkus zamyslet jaký je tvůj vztah k lesbickým erotickým scénám v televizi, i když vizuální vzrušivost je především mužská záležitost i toto by mohlo být zoubkem klíče k lepšímu sebepoznání. Hodně štěstí...

Mnoho odpovědí na své otázky získáte v archívu starších diskuzních fór webu, pro toto téma zde

Související články:

Mohu být lesbička? - komentáře

Komentář ze dne: 01. 03. 2013 14:58:43     Reagovat
Autor: Doboška - neregistrovaný
Titulek: Neviem čo s tým
Ahoj
Mám najlepšiu kamošku už veľmi dlho.Náš vzťah je veľmi hlboký a dôverný.Hovoríme si všetko.Lenže v poslednom čase,náš vzťah nabral asi iný smer,pretože som sa pristihla že rozmýšlam o takých veciach o ktorých som nikdy nerozmýšlala...Napríklad že aké by to bolo keby som ju pobozkala.Alebo keď sa ma dotkne,prejde mnou teplo a ja som najšťastnejšia na svete že ju mám...A ja cítim,že aj ona ma má veľmi rada,cítim to keď ma objíme.Najradšej by som bola keby sme boli spolu stále.Zbožňujem keď sa môžem pozerať do jej očí...Chcela by som počuť váš názor na to čo som napísala,čo si o tom myslíte?

Komentář ze dne: 29. 10. 2005 20:31:20     Reagovat
Autor: kotatko (email) - neregistrovaný
Titulek: jsem zamatena
Potrebovala bych poradit.Jsem v situaci kdy si nevim rady.Byla jsem 15let vdana a mam stoho manzelstvi 4 krasne deti.Jenze jsem nebyla stastne vdana a z muzi jsem mela dost osklive problemi od narozeni.Jednoho dne se vedle me objevila mldsi divka ja jsem zacala citit ze kdyz odejde od nas domu tak je mi smutno a boli me u srdicka jako kdyz jsem zamilovana.Byla to pravda ona to citila driv nez ja a snazila se me jak se rika zbalit.Dali jsme se do hromady obe jsme byli strasne zamilovany,ona mi dokonce rekla ze mela ty problemi jiz od 12let ze se ji libyli zeny.Skovavala to za vstahy s muzi ale pri byla strasne nestastna.Jenze se stalo neco co jsme necekali ani jedna objevil se tu muz ktery ji stale nadbyhal a nedal ji pokoj az se dali spolu dohromady.Ona sama je s toho dost zmatena nevi co se stalo ja ji stale strasne moc miluju.Kdyz jsem ji rekla ze ji nemuzu delat kamaradku protoze me to boli kdyz je vidim a ze bude lepsi kdyz se uz nebudeme vidat tak mi na to rekla ze to ale nechce p

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |