004.cz

Jsem napůl žena

Dobrý den,
o co jde: možná se dozvím, že mám jen bujnou fantazii a nemám z toho dělat problém. Dobře. Ale zkusím to. Jsem žena, tedy fyzicky. Je mi 22let a nikdy jsem s nikým nechodila, jediná moje sexuální zkušenost byla v pubertě s dívkou. Moc příjemné. Jenže já v představách žiju tím, že jsem muž, a nebo si ve zmatku pocitů vytvářím konstrukce, že jsem kombinací obojího, půl duše žena a půl muž. Líbí se mi muži. Jenže já si pro ně nepřeji být ženou. Chtěla bych být muž a milovat muže, jenže chci, aby věděl, jak to se mnou je. To je důvod, proč nemám přítele. Asi se chovám jako úplný pitomec, protože nabídek mám spoustu. Vždycky je kolem někdo, kdo o mě usiluje. A třeba se mi líbí a já neudělám nic. Co mám proboha dělat?? Takže se pošetile snažím dělat všechno ostatní - studuji, tančím, starám se o své přátele, o zvířata, píšu web, čtu a sním o něčem, co se označuje jako SLASH. Prostě dva muži spolu, bez toho, aby jejich původní charaktery byly homosexuální.
Prosím poraďte mi, co jsem? Mám jen bujnou fantazii? Tak proč se nechovám jako všichni okolo? Pro své přátele jsem oblíbený tvor a nikdy nejsem sama .. a přece ano a je to hořký a chce se mi brečet. Nikdo to neví, nikomu jsem to neřekla. Jak se řeší taková věc? Neměli by jste pro mě návod prosím? Nebo alespoň nějaké vysvětlení.

Ivana


Ahoj Ivano,

pocity zmatenosti, které nám přináší naše nejasná sexualita je někdy třeba řešit s odborníkem, který takovým pocitům rozumí a pomůže vám najít sebe sama. Jsem rád, že jste našla odvahu a svěřila se alespoň pomocí emailu. Z popisu vašeho problému jsem avšak usoudil, že není v silách Internetu váš problém jednou odpovědí uspokojivě vyřešit. Myslím, že byste se měla vydat za osobou nejpovolanější a to MUDr. Hankou Fifkovou, kterou naleznete na poliklinice Klimentská - Lannova 2, Praha 1 tel. 22480 2328. Objednejte se a o všem si promluvte.

Než naleznete odvahu zavolat, pokud to neuděláte hned, pokusím se napsat pár řádek. K jednoznačné odpovědi kdo jste a co všechny vaše pocity znamenají se s Hankou nedoberete po prvním sezení, možná ani ne po druhé návštěvě. Budete se postupně seznamovat sama se sebou, svojí sexualitou, pohlavní identitou, pojmenovávat svou touhu po partnerovi, formulovat své představy o životě s mužem a roli, v jaké vůči svému partnerovi budete. Osobně bych zde viděl i určitou pravděpodobnost, že se může jednat o homosexuální transsexualitu - female to male. Věřím, že vám Hanka pomůže s procesem sebepoznání a nalezením správné životní cesty.

Související články:

Jsem napůl žena - komentáře

Komentář ze dne: 29. 12. 2021 15:42:42     Reagovat
Autor: Andrea Cruizer (email) - neregistrovaný
Titulek: Jsem lesbická shemale, miluji jen narozené ženy(ideálně ty bi-sex ženy)
Jsem Andrea Cruizer a transsexualitu vnímám nesouladem své mužské hlavy i tváře ve které přemýšlím jen žensky a mého žensky tvarovaného těla.
Mé mužské pohlaví mi nikdy nevadilo, ale nemám k němu osobní majetnický vztah a mít vaginu by mi vůbec nevadilo. Ale netoužím po bolestivé nedůstojné operaci pohlaví s nejistým výsledkem s možnými doživotními zdravotními komplikacemi!

Komplikaci vidím hlavně v nalezení partnerky... hetero ženy už partnersky nezajímám a pro pravé ženské lesby prozměnu nejsem dostatečně vizuálně ženou😞.
Je mi přirozeně vlastní před kýmkoliv chovat se a vystupovat jako ostatní běžné ženy a tím mě jen jako ženu i ostatní lidé vnímají. Jen je už nevzrušuji tělem a ani na lásku pro ně nejsem přitažlivá.

Komentář ze dne: 15. 01. 2007 23:40:35     Reagovat
Autor: samík (email) - neregistrovaný
Titulek: Můj příběh- dokončení
Dnes mám za sebou již také jedno nepovedené manželství, naštěstí bezdětné. Nakonec se na mě ale přece jenom štěstí usmálo, a dnes již několik let žiji s partnerkou, která mě plně chápe
(snad i pro to že je lehce bisexuální), a dokonce mě i podporuje. Nevadí jí (a dokonce se jí i líbí) když si lakuji nehty, (na nohou barevně (to není vidět), a na rukou bezbarvým lakem – to proto abych mohl jít i do práce, kde samozřejmě nikdo nic netuší). To by totiž v zaměstnání nerozdejchali, a peníze jsou potřeba.
Taky jsem si pořídil sukni a občas si v ní s partnerkou vyjdu ven. Tím že jde se mnou mi strašně pomáhá a i se jí to líbí. Jo mám senzační ženskou. Ona je taky jediná v celém mém životě, které jsem se s tímto svěřil, a tím že mě chápe a bere takového jaký jsem, mi ohromě pomohla k mé vnitřní duševní pohodě. . Má současná touha je moci se „legálně“ obléci do šatů nebo sukně a přesto být i nadále vnímán jako muž. Díky své partnerce jsem s rolí muže
vcelku spokojen protože jsem nalezl vnitřní rovnováhu.
Totéž bych přál i všem ostatním jedincům „co mají v hlavě guláš“, vždyť stačí jen trocha lidského pochopení a lásky.

Komentář ze dne: 15. 01. 2007 23:35:14     Reagovat
Autor: samík (email) - neregistrovaný
Titulek: Můj příběh
Ahoj Ivano. Chci ti říct že nejsi na světě sama, kdo má takovýto problém.(doufám že tě to potěší). Jsem také napůl žena, jenže úplně obráceně nežli ty. Jsem totiž fyzicky muž ale líbí se mi ženy. Uvnitř ale vím že je ve mě z min 50% žena. Jsem tedy asi taková lesbička, která se narodila v mužském těle, a z té druhé poloviny jsem transvestita. Dlouhá léta (je mi 40 let) jsem se potýkal s tím co jsem vlastně zač. Než jsem se dozvěděl že má takováto rozpolcená osobnost odborné pojmenování, myslel jsem si že jsem prostě jenom úchyl a pochopitelně to tajil. Vychováván jsem byl, a vyrůstal jsem pochopitelně v mužské roli, a tu jsem i přijal a žiji až doposud jako muž. Vzhledem k tomu že se mi líbí ženy, to nebylo zas až tak obtížné. Jiná otázka je co se v různých životních situacích odehrávalo v mé mysli. Nejtěžší to bylo na učňáku, kdy jsem se v mužském kolektivu nechoval "dostatečně mužně" a byl tak považován za slabocha. Já jen ale různé situace prožíval prostě jinak. Byl jsem proto víceméně samotář a stranil se kolektivu. Další věc, kterou jsem se projevoval jako "divnej". Přestože se mi vždycky líbily ženy, ony o mne příliš velký zájem nejevily. Dodnes pořádně nevím proč.
Ještě k mé „diagnóze“. Jsem smířený s rolí muže a netoužím po operativní změně pohlaví, protože má touha je být ženou. Ale ženou od přírody, včetně schopnosti mít děti a i jako žena vypadat od přírody – jak z výše uvedeného vyplývá tak operace by mi nepomohla. Závidím ženám jejich tělo, jejich přirození (nic jim v rozkroku nepřekáží)
A postavení ve společnosti, tj. svobodu v oblékání, zdobení se šperky dlouhé vlasy, líčení, jejich pohodlné šaty, „tolerované“ společností všude a to i ve všech zaměstnáních. Zkrátka vše co není člověku fyzicky mužského pohlaví „povoleno“, bez ohledu na to jak to sám cítí. Oblékne li se žena jako muž, je to dnes normální – oblékne li se muž jako žena, budí pozornost s cejchem úchyláka nebo buzíka. To mi dost vadí-to je nespravedlnost.
Dnes mám

Komentář ze dne: 10. 05. 2006 13:22:52     Reagovat
Autor: zrzi (email) - neregistrovaný
Titulek: jsem homosexuální transsexuál
:) ten dopis mi neco pripomina... me samotnou.. Kdybys to Ivano náhodou četla, věř, že nejsi sama. Mám to stejně. A teď už jsem šťastná.Hodně štěstí. Zrzi

Komentář ze dne: 01. 01. 2018 13:54:44     Reagovat
Autor: peta (email) - neregistrovaný
Titulek: Re:transsexuál
přesně z mé duše, doufám, že nějak žiješ.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |