004.cz

Chci se z toho vyléčit

Mám problém! Poslední dobou jsem začal zjišťovat, že začínám být na obě strany - ta homosexualita ale převažuje což nechci. Místo toho abych se otáčel za sukněma, tak se otáčím za kalhotama! Je mi teprve 19, tak doufám, že s tím půjde něco udělat. Víte, do budoucna bych se chtěl oženit a mít děti. Proto bych nemohl žít s manželkou a zároveň táhnout ke klukům. To se radši zabiju. CHCI BÝT JAKO OSTATNÍ NORMÁLNÍ KLUCI! Proto se chci zeptat jestli se to dá nějakou terapií léčit. Chtěl jsem hledat pomoc, ale dost se stydím takhle o tom s někým mluvit. Nikomu jsem ještě o tom neřekl. Myslíte si, že by mi pomohla nějaká hypnóza? Dá se to s její pomocí odstranit? Prosím vás pomozte mi! Zkoušel jsem už i psát do BRAVA, ale bezúspěšně. Předem díky za odpověď.

MilanAhoj Milane,

Tvá situace je pravděpodobně dosti nepříjemná a rád by jsi měl už všechno za sebou. O tvé sexuální orientaci, stejně jako všech lidí na světě, bylo rozhodnuto nejpozději mezi 8mým a devátým týdnem těhotenství. Právě v tomto období se formuje část mozku – hypotalamus, který je odpovědný za city, emoce, lásku i sexuální orientaci. Jestli víš, že se zamilováváš do kluků, přitahují tě, líbí se ti, otáčíš se za nimi, zdá se ti o nich a vybavuješ si je jako sexuální partnery i při masturbaci, je zde jasná odpověď: ano jsem tedy na kluky. Dalo by se k tomu ještě dodat: „no a co?!“ avšak k tomu dojdeš třeba mnohem později.

Je jedno, jestli ti je 10let nebo 40, sexuální orientace je neměnná a neléčitelná, takže tvůj věk 19 let nemá vliv na možnost léčby. Jediné, co k tvému věku lze říci je, že jsi již dostatečně vyspělý na to, aby sis mohl již s určitostí říci, že jsi na kluky nebo na holky. Homosexualita není nemoc, úchylka ani nic nenormálního, setkáváme se s ní v celé historii lidstva, všech kulturách a barev pleti. Na základě vědeckých pozorování byly vysloveny teorie jejího vzniku – klikni sem( http://homosexualita.004.cz/h-biologie/ ). Pokusy o léčení se prováděli ještě v minulém století cca do 70let, kdy od nich bylo ve většině civilizovaného světa opuštěno, protože výsledky byly sporné a vždy šlo spíše o mrzačení pacienta než léčení. O těchto pokusech píšeme na této( http://homosexualita.004.cz/h-leceni ) stránce tématu homosexualita.
Hypnóza byla též používána k léčbě homosexuality, ale nebyla úspěšná.

Mnohem užitečnější než se snažit bojovat sám se sebou je snažit se o lepší sebepoznání. Tomuto procesu sebepřijetí jakožto gaye se říká coming out. Doporučuji tedy k nahlédnutí do tématu http://comingout.004.cz kde se dozvíš, co tě případně čeká.

Z objasněného množství sebevražd je děsivé procento gayů, kteří se nebyli schopni sami vyrovnat se svojí homosexuální orientací. Je to více než 50% z onoho počtu!!! Žít jako gay znamená žít jinak. Je to život s jinými životními hodnotami a radostmi, než žít jako otec několika dětí a za plotnou mít hodnou ženou s natáčkami ve vlasech.

Výchovou ti byla určena - dána tzv. sociosexuální role. To znamená, že ti bylo říkáno, že jsi kluk, že kluk má penis a holka vaginu, že kluk vytváří svazek s holkou, má dítě s holkou a jelikož jsi kluk, tak se od tebe očekává, že se přizpůsobíš této roli. Pokud jsi si již dříve určil, že tvým životním smyslem je tedy manželka a plození dětí, je to logické a mnoho gayů mělo tuto představu v období nezralosti a dospívání, ale jakmile si uvědomíš, že jsi gay a akceptuješ tuto skutečnost, je nutné spolu s akceptováním tohoto neměnného stavu pozměnit i životní hodnoty. Někdo je najde snadno a někdo je hledá sám velmi těžko, při jejich hledání je nutné často zbořit hrad našich životních představ a začít jinak od začátku. Mnoho kluků, kterým se tento hrad bortí, ztrácí pevnou půdu pod nohama a k hledání opěrných bodů a nových životních hodnot využijí bezplatné pomoci sexuologa či psychoterapeuta. Je to těžké vzít za kliku ordinace, ale nebudeš-li vědět jak dál, ujišťuji tě, že ta klika není rozžhavený drát a za jejími dveřmi je skutečná pomoc od myšlenek na sebevraždu. Ty ti jednou budou připadat velmi hloupé a budeš rád, že jsi to neudělal. Zejména až poznáš, že nejsi sám a je třeba vedle tebe někdo, koho máš rád či miluješ a není to jen jednostranné. Poznáš svůj smysl života a skutečnou lásku. Určitě jsi o tom už přemýšlel, jaký by to bylo žít s klukem. Znamenalo by to žít plnohodnotný život, oproti tomu kdyby ses se svými pocity skrýval za nesmyslným manželstvím, které by se dříve či později rozpadlo, až by sis řekl, že nemůžeš dál lhát sám sobě ani druhým.

Myslím, že žádná holka by si nezasloužila takovou neupřímnost a bolest, kterou bys jí po letech způsobil tím, že jí řekneš, že jsi ji nikdy nemiloval, protože jsi ji milovat ani nemohl, neboť jsi odjakživa na kluky. Zůstane po tobě zlomená lidská duše, která „naletěla“ nevyrovnanému homosexuálovi a pár dětí bez tatínka, který jim utekl za hlasem svého srdce. Podívej se http://poradna.004.cz/pc-kluciadeti/ a prohlédni si i stránku http://homosexualita.004.cz/h-manzelstvi/ a přečti si i diskuzní příspěvek od našeho čtenáře. Pomohou ti racionálně se rozhodnout jakou cestou jít dál. Do poradny 004 dostáváme mnoho životních dopisů od nešťastných chlapů, kteří si mysleli, že manželství je vyléčí a udělá šťastnými. Kdybys potřeboval kontakt na sexuologa ve tvém okolí, napiš odkud jsi a doporučíme Ti někoho dobrého. Budu rád, když se mi ještě ozveš. Jsme připraveni ti pomoci a odpovědět na cokoliv.

Související články:

Chci se z toho vyléčit - komentáře

Komentář ze dne: 02. 11. 2018 21:38:34     Reagovat
Autor: Ryszard Kutawski - neregistrovaný
Titulek:
Pořád si tady pletete kluky s chlapama.

Komentář ze dne: 05. 10. 2016 20:27:46     Reagovat
Autor: Martin - neregistrovaný
Titulek: Chci se z toho vyléčit
Nemůžeš být tím, čím nejsi. Z dopisu je zřejmé, že jsi na kluky. Sebevraždou nic nevyřešíš a časem poznáš, že být gay není špatné.

Komentář ze dne: 24. 05. 2014 20:13:12     Reagovat
Autor: raji - neregistrovaný
Titulek: Re: Chceš nebýt homosexuálem
Sexuální orientaci sice není možné změnit, ale ve slibování nemožného má spousta lidí praxi už tisíce let. "Svět chce být klamán, ať je tedy klamán." (citát)

Komentář ze dne: 17. 03. 2013 01:15:54     Reagovat
Autor: Ari (email) - neregistrovaný
Titulek: neboj se
Buď takový jaký jsi!! Na lidi se vykašli, já mám třeba také úchylku, jsem submisivně založená, ale mám manžela, který mě naprosto vyhovuje v sexu a je to pohoda, ale je opravdu štěstí na takového partnera narazit.
V tvém případě by bylo dobré si najít asi partnerku, se kterou by jsi mohl mít děti, ale takovou, která by o tvé orientaci věděla a dovolila ti se realizovat jinde-ještě s přítelem-bude asi těžké takovou partnerku najít, ale přála bych Ti to!

Za svojí úchylku se nestyď, dnes je to běžná věc a sexshopy jsou na to připravené, tam se nemusíš vůbec stydět zajít, prodávají i pomůcky pro geje,např.: www.ruzovyslon.cz/fleshlight-fleshjack-endurance-jack-ass/

Komentář ze dne: 17. 03. 2013 01:12:48     Reagovat
Autor: Ari (email) - neregistrovaný
Titulek: neboj se
Buď takový jaký jsi!! Na lidi se vykašli, já mám třeba také úchylku, jsem submisivně založená, ale mám manžela, který mě naprosto vyhovuje v sexu a je to pohoda, ale je opravdu štěstí na takového partnera narazit.
V tvém případě by bylo dobré si najít asi partnerku, se kterou by jsi mohl mít děti, ale takovou, která by o tvé orientaci věděla a dovolila ti se realizovat jinde-ještě s přítelem-bude asi těžké takovou partnerku najít, ale přála bych Ti to!

Za svojí úchylku se nestyď, dnes je to běžná věc a sexshopy jsou na to připravené, tam se nemusíš vůbec stydět zajít, prodávají i pomůcky pro geje,např.: www.ruzovyslon.cz/fleshlight-fleshjack-endurance-jack-ass/
Pa

Komentář ze dne: 22. 08. 2012 14:37:39     Reagovat
Autor: Tomáš - neregistrovaný
Titulek:
propána jána...Kluci, co to tu melete nebo dokonce máte sebevražedný sklony? Být jiný, neznaméná být horší. A to nejen po sexuální, resp. citové orientaci. Radujte se a nebojte se projevit svoje city ikdyž jsou směrovány ke stejnému pohlaví. Z hlediska společenského i odborného není co léčit, homosexualita je prostě variace k heterosexualitě. A z duchovního hlediska je to zvláštní znamení boží pozornosti. Někomu je dáno plodit, jinému zase tvořit. Tak se radujte a mějte se rádi, milujte svoje tělo. Jedině tak budete šťastní.

Komentář ze dne: 24. 08. 2010 21:21:04     Reagovat
Autor: Skok - neregistrovaný
Titulek: Nechci být gay
Líbí se mi ví muži než ženy.Když vidím nahého muže, tak mám erekci, ale když ženu tak nic.Nevím komu se mám svěřit, zatím sem se nikomu nesvěřil.Vy jste první, a chtěl bych být jako ti jiní ti normální kluci, kteří nabalují holky.
Nechci být homosexuál, nevíta jak to mám udělat?Prosím za každou radu budu rád.
Předem děkuji (13)A někdy si představuji nebo se mi to zdá,
jak se líbám s holkou atd.....
Ale zase někdy, jak se líbám s chlapem.
Ale rači bych chtěl z holkou.

Komentář ze dne: 18. 04. 2010 13:34:52     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek:
Ahoj
Mám bohužel stejný problém a je to hrozné. Je mi taky 19 a jsem na kluky ale přitom nechci a stydim se za to. Dokonce se mi dělá i špatně když vidim dva teplouše na ulici, ať si to nechaj na doma. Nic jinýho mi ale nejspíš nezbývá než se s tim smířit, že mě kluci přitahujou. Jsem z toho celkem nešťastný že se sexualita nedá změnit, ale budu si muset zvyknout že jsem buzerant. Nejhorší je že mám kamarády normální heterosexuály a snaží se mi dostat do postele holku (nemají tušení že jsem homouš), ale bojim se jim to říct, nechci o ně přijít a to vžádnym případě s nima chrápat nechci. Normální chlap má taky kamarádky a netouží po tom s nima souložit. Časem budu muset s timto problém jít ven, ale nejdříve se s tim musim vyrounat já sám. Jenom doufám, až budou vědět že jsem homouš, tak že mě i tak budou brát mezi sebe, to platí o mývch kamoškách. Uvidim jak to dopadne, ale jestli se mi zhroutí svět až vyjdu na veřejnost s mojí homosexualitou, tak skočim pod vlak a budu mít svatý klid. Občas uvažuju o tom že bych si přecijenom našel holku abych se vyhnul trapné situaci zvěřejnění mé sexuální orientace, ale asi to nepůjde když mě netáhnout. Závidim všem heterákům že nemají takovéto problémy. Jsem nešťastnej že zrovna já musim patřít do 4% skupiny, kterou jsem si v žádnym případě nevybral. Proč zrovna na mě se matka příroda takhle pomstila?

Komentář ze dne: 20. 04. 2010 14:29:59     Reagovat
Autor: Ix - neregistrovaný
Titulek: Re:
Mám podobný problém, ale už pár let zkušeností, prosím tě, pošli mi svou anonymní mailovou adresu, mám pro tebe nachystaný obšírnější dopis, kde uvádím i svůj životní příběh a nechci, aby mě tady někdo identifikoval. Jinak v žádném případě neskákej pod vlak. Díky Ix

Komentář ze dne: 30. 08. 2010 22:52:31     Reagovat
Autor: bolo (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: Re:

Ahoj IX, mam rovnaky problem:) a mam
zaujem o tvoj dopis. Ak tu este niekedy
prides, posli mi ho prosim na
bolo114@azet.sk

Vrela vdaka.

Komentář ze dne: 02. 09. 2010 09:56:31     Reagovat
Autor: man86 (email)
Titulek: Chlapi, nevzdávejte to!
Vážení přátele, dovolte mi reagovat na vaše příspěvky. To, co zde popisujete, je dle mého názoru a zkušenosti jen normální etapa sebepřijetí. Prošlo si jí mnoho z nás a ani já nebyl výjimky. Svou sexualitu jsem plně přijal teprve minulý rok a podobně jako popisujete vy jsem i já s tímto problémem bojoval. Představa praktikování sexu s klukem mi byla velice nepříjemná, ale kluci se mi neskutečně líbili. Nechtěl jsem strávit život po boku jiného kluka, chtěl jsem mít ženu a děti, přesně tak, jak to přikazuje tradiční smýšlení. První, co musíte udělat a dokázat, je přestat se dívat na homosexualitu jako na něco divného nebo nenormálního, ale něco, co tady zkrátka je a brát to jako normální součást vašeho života. Pokud jste si jisti, že homosexuálové jste a že vám holky a ženy nic neříkají, vyvarujte se vztahů s nimi, protože do vínku nám bylo dáno, že citový vztah se ženou fungovat může, sexuální však nikoli a ať si říká kdo chce co chce, sex sice není nejdůležitější, ale je nepostradatelným aspektem harmonického vztahu a jak se říká "pokud to nefunguje v posteli, fungovat to nebude".
V žádném případě vám nedoporučuji se komukoli svěřovat do doby, dokud sami svou orientaci nepřijmete a to ani nikomu z kamarádů.
Nemá smysl tady radit a dávat návod, ale je to jen moje zkušenost. Pokud budete mít chuť nebo potřebu někomu napsat nebo se na něco zeptat, můžete se na mně obrátit. Rád s vámi váš problém proberu. Přeji hodně zdaru a nevěšte hlavu - JSTE TO POŘÁD VY!

Komentář ze dne: 24. 07. 2009 10:07:32     Reagovat
Autor: Lev - neregistrovaný
Titulek: Hodnotné manželství
K sebepoznání: ano, to je velmi prospěšné, člověk pozná, co se s tím dá dělat. Za další: nemusí se jednat o hodnou ženu za plotnou, vztah může být přece strukturován i jinak, jako partnerství.
Manželství není jenom o vášni, tím lidské svazky degradujete. Potom není divu, jaká promiskuita panuje, a to nejenom mezi hms., abych nebyl jednostranný. Člověk může žít i ve smysluplném a šťastném partnerství bez vášně, taky to jde. Jaké "nikdy ji nemiloval"? Vybere si přece ženu, již milovat bude, ne nějakou megeru, kterou bude nesnášet. Láska může mít více rovin a nemusí zahrnovat to, jestli "ta ženská má hezký kozy".
Vydržet v manželství nemusí být ani pro hts. snadné (no není to snadné, je zapotřebí hodně tolerance), proto se velmi často manželství rozpadne. Ale pokud je na obou stranách dobrá vůle, stát se tak nemusí, i když se do cesty připlete "lepší" partner, než je ten stávající.
P.S. Bylo by pěkné, kdyby aspoň autoři odpovědí psali pořádně, bez hrubek jako je špatné tvoření podmiňovacího způsobu nebo minulého času zvratných sloves.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |