004.cz

Jsem skutečně hiv pozitivní

Zdravím všechny.

Já sám jsem HIV pozitivní a bylo strašně těžké se vyrovnat s realitou. Nedostatečně dobře jsem se informoval u mého bývalého přítele, jak je na tom se zdravím po této stránce a tak jsem na to doplatil. Proto každému doporučuju, pokud začínáte nějaký nový vztah, informujte se lépe než já a nejlepší cestou je krevní test, kterého se třeba někteří jedinci bojí a to třeba ze špatného výsledku. Při zjištění HIV+ nic nevzdávejte, nemyslete na sebevraždu a podobné věci, jen se snažte se s tím vyrovnat a žít s tím, jak jen nejlépe to jde. Žít se s tím dá, vyžaduje to jen větší zodpovědnost sám za sebe a za své okolí. Radím vám, aby jste se co nejvíce informovali o infikaci, popřípadě i případně léčbě, aby jste o tom věděli co nejvíce. Je to důležitá věc.

Naše republika je na podobně stejné úrovni v léčbě pozitivity jako v jiných vyspělých státech západní Evropy. Nemusíte se tedy bát, že budete našimi lékaři nějak zanedbáváni, ba naopak, opravdu vám pomohou. Jsou to specializovaní lékaři, ke kterým opravdu můžete mít důvěru a máte i volbu svého lékaře. Je vždy lepší mu říci opravdu všechno, aby co nejlépe určil styl a postup co nejlepší léčby, protože to, co mu vy řeknete, z toho bude vycházet a vás léčit. Chce to jen pevné nervy a jde o zvyk.

NENÍ PRAVDOU, že infikovaný jedinec ztrácí absolutně šanci najít si popřípadě nového přítele, nebo člověka, který by s ním žil. Já osobně mám přítele, který je negativní a ví, že mě opravdu miluje a stojí při mne ne z lítosti (každý odpovídáme za svá rozhodnutí - i v sexu). Člověk se umí a má chránit a opravdu to funguje. Nebojte se infikovaných, je jich na světe kolem 47 milionů. Neříkejte každému na potkání, že jste infikováni. Vyberte si určitý okruh lidí, kterým to říci můžete a na které se můžete spolehnout, že to o vás nebudou vyprávět dále mezi svými přáteli.
Je hezké, když lidi s ostatními soucítí, ale přehnaná lítost není příjemná.

Těm, co jsou na tom stejně jako já, přeju stejně jako sobě, hodně síly a těm, co pochybují o svém zdraví doporučuji TEST krve a vůbec všem:

 CHRAŇTE SE, JE TO MODERNÍ...

Jsem skutečně hiv pozitivní - komentáře

Komentář ze dne: 18. 11. 2015 20:28:35     Reagovat
Autor: MarBi (email) - neregistrovaný
Titulek: Nevím a mam ztrach
Jsem uživatel Opiatu (heroin) a aplikoval jsem někdy injekčně a mel jsem jehlu schovanou na sqotu a mohlo dojít k záměně nebo jsem si jehlu mohl nechtěně zaměnit a dojít tak k přenosu HIV. .nejsem si jist ale mám obavy z pravdy pozitivity :( piše se ze náznakem muže byt pocit chřipky a noční pocení ..a to nemam jen se často potim a je to jen doma když lezim. .co ted?

Komentář ze dne: 21. 11. 2005 10:35:17     Reagovat
Autor: Mrnous - neregistrovaný
Titulek: Ahoj
Měl jsem ten samý problém, měl jsem rizikový sex, po asi 1-4 týdnu, se začaly objevovat příznaky jako bolest v krku, horečky, slabší průjem, zduřené uzliny asi na 2 místech, vyrážka na zádech, plak na jazyku, 3 měsíce jsem žil jak ve snu, všeho jsem se bál a byly i okamžiky, kdy jsem si říkal, že už mi to snad ani nebude vadit když budu pozitivní, byl jsem na tom moc špatně, nechal jsem si udělat po 3 měsících 2 testy za sebou a oba byly negativní. Prostě všechny zbylé příznaky jsem si psychosomaticky přivodil sám. Proto lidi neblázněte hned jako já když se vám někdě zduří uzlinka, pak má horší dopad a obyčejná chřipka se může proáthnout na hodně dlouho. Souhlasim s tim, že informace na netu jsou katastrofální, doporučuju si zavolat na AIDS helpline. Poradí vám atd..

Komentář ze dne: 07. 01. 2015 00:35:13     Reagovat
Autor: isapa - neregistrovaný
Titulek: Re: Ahoj
Naprosto chápu a rozumím Mrnousovi, byl jsem ve velmi podobné situaci, do toho navic partnerka mela priznaky chripky po tom co jsem s ni mel rizikový sex v podstate jsem nemohl ani spát a jediné na co jsem myslel, bylo tak jak to všechno bude až mě test ukáže, že jsem opravdu pozitivní. Po 4 měsících jsem se nechal testovat jak osobním HIV testem, tak i u obvodní lékařky. Oba testy byly negativní. Pokud mi něco tato zkušenost dala, tak že jsem sex bral na lehkou váhu a nedával si pozor tak jak bych měl. Jsem za tu zkušenost vděčný a chtěl bych tím jen předat moje uvědomění se. Opravdu si dávejte pozor, ve většině případů se nic nestane, ale nikdy nevíte s kým můžete přijít do styku!!

Komentář ze dne: 05. 10. 2005 18:47:45     Reagovat
Autor: boy11 (email) - neregistrovaný
Titulek: Primoinfekce HIV
Dobrý den,
mám dotaz, resp. prosbu. Dá se nějak přesněji popsat, jak se projevuje primoinfekce HIV? Nějak přesněji, než celkem obecná konstatování, že se můžou objevit chřipkové příznaky, horečka (nebo vysoká teplota), zduření uzlin na krku, bolesti v krku, bolesti svalů, kloubů, vyrážka... apod. Informací je o tom na webu spousta, ale většinou je to dost obecné. Nikde třeba není napsáno, co je míněno horečkou (nebo vysokou teplotou) a jak dlouho obvykle trvá. Informace na různých stránkách se také leckdy dost liší. Někde se uvádí, že se primoinfekce projeví za 1-4 týdny (jinde za 3-8 týdnů) u 20-30% infikovaných (jinde zase u 50%), dost se liší i různá doporučení, po jaké době se jít otestovat. Vím, že si za to člověk může sám, a že mu to svým způsobem za to, že se choval nezodpovědně i patří, ale mučit se pochybnostmi 2,5 až 3 měsíce, že může být pozitivní, než mu to test na protilátky vyvrátí, nebo v horším případě potvrdí, je hrozný nápor na psychiku. Předem díky za odpověd.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |