004.cz

Odborné kontakty

Máte nějaký problém, se kterým si nevíte rady a nevíte komu se svěřit. Není zatím nikdo, kdo ví o vaší orientaci a cítíte, že už to v sobě neudržíte? Myslím, že se nemusíte bát svěřit se někomu z pracovníků linek pomoci. Najdete zde i specializované linky určené gayům a lesbičkám:

Poradny pro HIV/AIDS jsou v krajských hygienických stanicích a některých zdravotních ústavech. Odběr krve pro vyšetření HIV protilátek (na požádání anonymně) provádějí hygienické stanice Zde je pravidelně aktualizovaný výčet všech informačních telefonických linek a zdravotních ústavů.

Odborné kontakty - komentáře

Komentář ze dne: 13. 10. 2014 06:52:53     Reagovat
Autor: stevenvet - neregistrovaný
Titulek: Jak pomoci při nemocech probíhajících současně?
Dobrý den, jsem čerstvě zamilován do muže, který má všechna nej, jaká snad lze vymyslet, ale jednu mouchu má, je HIV +. Jde-li o mě, jsem HIV - a povoláním lékař (má specializace je však pobkud odlišná). Jak to tak bývá, když jsem se to tu zprávu dozvěděl, tak jsem vůbec nebyl schopný ničeho, ale rychle jsem začal přemýšlet a napadlo mě, že samozřejmě lék na HIV nevymyslím, ale s nemocemi spojenými již s AIDS bych pomoci mohl. Můj imunitní systém je ok, tak proč je nenabídnout k pomoci. Tyto nemoci jsou většinou banální infekce, a jestliže budou 2 lidé sdílet delší dobu společné prostředí, tak oba budou vystaveni stejné antigenní zátěži. Jestliže jeden bude mít rozvinutý AIDS nebylo by možné, když by negativní partner poskytl svoje protilátky? Je jasné, že by to nestačilo jednou, ale také by to nemusela být prosté jen dávka polyklonálního séra. Co třeba dárce vystavit opakované expozici stejným patogenem. Výsledkem by mohlo být slušné hyperimunní lidské sérum zachraňující život.

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |