004.cz

Klinické zkoušky a HIV+ pacienti

Mám se zapojit do klinických zkoušek?

Mnohé z nemocnic, jsou současně i výzkumnými centry a je možné se v nich zapojit i do klinických zkoušek nových léčebných metod a lékových forem.
 Pak je vhodné uvědomit si, že je už známý relativně velký počet lékových kombinací, s prokázanou účinností. Znamená to tedy, že buď lze volit prokázanou jistotu, nebo zkusit štěstí, zda-li nová metoda nebude účinnější než všechny normálně používané.
 Není nutné, abyste se klinických zkoušek účastnili, pokud nechcete, nebo vám jejich cíl není úplně jasný.

Dnes se doporučuje, aby se začínalo s léčbou až při nižších počtech CD4 buněk, a proto je vhodné, aby se tento přístup zohledňoval i v klinických výzkumech.

Pokud váš počet CD4 buněk je vyšší než 350 a k infekci u nedošlo v průběhu posledních 6ti měsíců, neměli byste být přizváni k účasti na klinických zkouškách, pokud vám nebude výslovně řečeno, že zkoumaný způsob léčby se nebude během zkoušky běžně doporučovat jako rutinní terapie.

Některá výzkumná centra jsou velmi kvalitní a mohou vám poskytnout lepší způsob sledování vašeho stavu a mnohem větší péči, než jaká by se vám dostala při běžném léčení. Současně to neznamená, že budete muset častěji navštěvovat nemocnici, což je pozitivní.

Klinické zkoušky a HIV+ pacienti - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |