004.cz

HIV AIDS v gay komunitě

Může být toto téma ještě zajímavé? Každý už několikrát slyšel o prevenci HIV a nějaké informace se dají vždy nějak najít. Proč o tom psát znovu teď a tady? Protože ať chceme nebo ne, virus HIV se u nás šíří v gay komunitě stále. Každým rokem přibývá HIV pozitivních i u nás, průměrně asi jen 14. Není to mnoho, ale toto číslo zdaleka nevystihuje množství nově nakažených.

Psát o riziku HIV –AIDS bude nutné tak dlouho, dokud AIDS nepřestane být smrtelný, nebude nalezeno očkovací sérum proti HIV a počet nakažených se nezmenší na minimum.

Jaké informace zde naleznete?

  • V první řadě aktuální! Klinický výzkum v oblasti léčby a poznatků o HIV a AIDS je velmi intenzivní, a proto číst si např. článek o léčbě AIDS z roku 1992 může být zavádějící. Nuže, tak se podíváte na internet, doufajíce, že vám poskytne aktuální informace. Musíme vás však ubezpečit, že za aktuální lze považovat pouze ty informace, které nejsou starší zhruba 6 měsíců. Každý měsíc jsou představovány výsledky různých studií, které mohou někdy zásadně ovlivnit způsob přístupu k HIV pozitivním pacientům – např. upuštění od užívání AZT u HIV pozitivních.
  • V druhé řadě ty informace, které jsou pro gaye nejpodstatnější a nejzajímavější.
  • Nezapomněli jsme ani na HIV pozitivní.

HIV AIDS v gay komunitě - komentáře

Komentář ze dne: 22. 10. 2016 20:45:36     Reagovat
Autor: 004 - neregistrovaný
Titulek: Strach
Zdravim ,
prozivam si hrozne chvile asi nejhorsi v zivote :(
Asi pred dvema mesici jsem mel sem tam motani hlavy . O tyden pozdeji v praci mi zacaly tuhnout nohy ruce a bylo mi horko. Doma jsem mel teplotu 38.8 . Bolely me svaly a klouby. O den pozdeji jsem mel vyrazku po celem tele, mazal jsem se masti ibalgin. Mozna alergicka vyrazka. Priznaky vsechny co sedi na hiv. O tyden pozdeji jsem sel na testy porad jsem si prisel jak na drogach. Testy vysly negativne. Super !!! O par dni pozdeji aft. Dale bilej jazyk ale trochu to slo smyt. Mam rodinu zenu ktera koji syna. Malej se chova divne ... mam sileny strachy a depky. Sel jsem na testy a cekam do pondelka ... myslite ze po dvou mesicich se to uz pozna z krve ?? Jen jsem kouril klukovi. .... mam pocit ze me zabije strach .

Komentář ze dne: 27. 05. 2012 10:31:56     Reagovat
Autor: Filip (email) - neregistrovaný
Titulek: Prosim o radu
Dobrý den chtěl bych se zeptat na riziko přenosu HIV krví.
Včera když jsem čekal na zastávce, tak muž stojící opodál zavrávoral a upadl na obrubník, přičemž si rozrazil loket a krvácel.Protože s sebou nosím KPZ skoro všude poskytl jsem mu první pomoc tím že jsem mu ránu ostříkl jodisolem a zalepil ( rukavice v ní bohužel nemám, ty jsou v cestovní lékárničce ale nejspíš je přidám i do KPZ ) .Po ošetření jsem si všiml že mám na ruce větší kapku jeho krve(nemám žádnou otevřenou ránu).Chtěl bych se zeptat jestli je tu nějaké riziko přenosu viru.(Čekáme s partnerkou dítě a nerad bych je ohrozil.Děkuji moc za odpověď s pozdravem FL

Komentář ze dne: 30. 05. 2012 07:53:27     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: Re: Prosim o radu
Ahoj, bud´ zcela klidný, nakažený být nemůžeš. Leda bys ty měl hodně otevřenou ránu a tos neměl takže klídek. Jinak je lepší si pro sichr dojít za dva až tři měsíce na krevní testy, pro klid duše. Známej poskytoval první pomoc někomu kdo byl HIV poz a pak šel na testy a je úplně zdráv.

Komentář ze dne: 13. 03. 2015 23:57:44     Reagovat
Autor: Monika - neregistrovaný
Titulek: Re: Prosim o radu
Neporušená kůže je dokonalá bariérová ochrana vůči přenosu viru!
Více zde https://www.aids.gov/hiv-aids-basics/hiv-aids-101/how-you-get-hiv-aids/

Komentář ze dne: 01. 07. 2009 12:53:14     Reagovat
Autor: jantar (email) - neregistrovaný
Titulek: Hysterie nahrává nenažraným výrobcům
http://www.004.cz/view.php? cisloclanku=2008051501-stat istiky-hiv-rust

Komentář ze dne: 31. 03. 2008 13:20:50     Reagovat
Autor: niklak (email) - neregistrovaný
Titulek: to číslo... nějak nesedí
Ahoj, tak sem se koukl na článek o hiv-aids a chtěl bych jen doplnit, že to průměrné číslo je těžce pod průměrem. Za minulý rok přibylo v ČR 122 lidí v evidenci, kteří byli na testech, takže jich může být reálně mnohem více. Za letošek 2008 jich v lednu a únoru dle testů přibylo zatím 39, ale opět je to náběh na "slušné" číslo. Takže tak o aktualizaci. Jinak hodně informací najdete tady: http://www.aids-pomoc.cz/

Komentář ze dne: 24. 05. 2012 15:05:01     Reagovat
Autor: - neregistrovaný
Titulek: TO číslo...dnes už hodně nesedí
Nemohu než souhlasit. Počty HIV + stále více a více stoupají. A lidé jdou i nadále vstříc této nemoci a stále dělají lumpárny. Každého věc - každého následek+výsledek !

Komentář ze dne: 14. 03. 2007 22:21:07     Reagovat
Autor: jannn (email)
Titulek: strach
Dobry den byl jsem na testy HIV a sestra mi predala visledek kde bylo napsaneNOREAKTIV je to negativni? musi mi rict pravdu? mam vhlavje jen smrt.DEKUJI PROMINTE ZA CHYBY SEM DYZLETYK

Komentář ze dne: 03. 09. 2011 20:59:39     Reagovat
Autor: Dr.Jiří Holečko (email) - neregistrovaný
Titulek: Re: strach
Dobrý den.
No reactiv je anglicky žádná reakce.
TZedy výsledek je zcela vpořádku.

Jirka Holečko

pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |