004.cz

Sir Morfius a Kočovníci

S přicházejícím obdobím dešťů nedaleko paláce Virtuálního Monarchy rozbyli svůj tábor potulní zvěrokleštiči, aby přečkali mokré časy a vydali se na svou randomatickou pouť. Tito podezřelí kočovníci měli monopol na High Technology výroby pásů necudnosti s absolutní účinností i v naprosto ztracených případech. Rohodl se že navštíví jejich dočasný domov, aby se dozvěděl více o jejich zvycích a mravech.

Když přišel důstojným krokem k příbytku náčelníka byl uvítán jakousi zpustlou ženštinou, jednou z náčelníkových mimozákonných manželek. Na krku se jí houpal náhrdelník ze sušených varlat, jinak byla zahalena do kůže nějakého rádobyvačnatce. Shrnul šupinatou předkožku, obnažil starorůžově se lesknoucí žalud a třikráte jím požehnal zátylku, rameni a ňadru hostitelky, jak bylo u kočovníků zvykem. Alespoň se domníval že tomu tak je. Podle udivených pohledů pohledů přítomných však usoudil že omylem provedl uvítací obřad jiného kmene. I přes tento drobný incident byl však vřele přijat a hostěn pokrmy a nápoji více i méně chutnými a stravitelnými. S kmenovým šamanem, který byl velice starý, sečtělý a navíc v pokročilém stádiu rozkladu, zapředl hluboko obmyslnou diskusi o zákonu zachování energie. Šaman byl totálně charismatický a zkouřený týpek a jeho pseudofilozofické vývody houževnatě odolávaly jakýmkoliv pokusům o pochopení. Hovořil v podstatě o tom že bohové znechuceně opustili tento svět poté, co se jim jejich hračka omrzela a poněkud vymkla z rukou. Nyní dětinsky trucují a my se je pokoušíme usmířit obětinami o které ani nestojí.

Sir Morfius opáčil: "Každá sebe si uvědomující bytost může být sama bohem ve vlastí úrovni skutečnosti, uvědomí-li si božskou podstatu svého tvořivého ega. Proto odvrhněme pošetilé modly a obraťme svůj zrak do sebe, neboť jen tam se nacházejí poklady nejcennější. Naopak, ve světě vnějším jsme jati v jámě lvové a nezbývá než vážit naše kroky přebedlivě, abychom nedali Šelmě příležitost nechat se ovládnout a posléze se stát součástí jejích temných plánů. Stejně jako eskymák plovoucí na kajaku proti proudu řeky musí být ostražitý a vyhýbat se zrádným vírům, aby nebyl proudem stržen zpět, tak i my odložme svůj vztek, zášť a sobectví, neboť jsou to ony kdo nás vlekou zpátky do polovědomí, dále od Absolutního Světla!" Lekle a mdle působící šaman se však po těchto slovech jen odvrátil na druhý bok, pohrdavě obnažil své mozolnaté hýždě a ostentativně usnul. Sir Morfius byl hluboce dotčen tím okázalým pohrdáním a proto si ledabyle si přehodil přes ramena svojí dosti dekadentní květovanou pelerínu, okovaným podpatkem zlostně zašlápl jakéhosi kolem běžícího hlodavce a vrcholně uražen opustil ono místo. Cloumal jím vztek a cítil prudký nával adrenalinového horka. Aby se odreagoval, jal se zarputile Hrabat všemi končetinami ve vlhké hlíně. Po chvíli zmizel z povrchu a jeho přítomnost dokládaly jen kopečky zeminy čas od času neuroticky vyhrnované ze vzniknuvší jámy. Nikdo již dnes přesně neví, co tam hledal, je ale zcela jisté, že to našel.

Sir Morfius a Kočovníci - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |