004.cz

Pogo a období dešťů

Období dešťů bylo dlouhé a trýznivé. Tíha nočních můr stávala se nesnesitelnou a Polednice pravidelně navštěvovala zámek Virtuálního monarchy coby nezvaný host. Temnochmury zmocňovaly se všech a někdy vedly až k všeobecné letargii. Pogo trávil nekonečné hodiny nad partiemi ma-džongu. Ze zoufalství rozdvojil svoji osobnost a sám sobě se stal tvrdým a nekompromisním protivníkem. Když prohrál, což se nejednou přihodilo, pil jeden šálek čaje za druhým až se jeho myšlenky rozběhly nepřirozeně rychlým tempem. Poté se zavřel ve sklepení a vyluzoval tóny plné vzdoru na svoji elektrickou loutnu.

Do jeho mysli se vkrádaly šedivé a houbovité přízraky jistých událostí včerejška. Byly to odlesky vzpomínek které se celý život pokoušel zatlačit do nevědomí. V okamžiku kdy byl nějak, byť jen nepatrně, vychýlen z duševní rovnováhy, se ony vzpomínky staly autonomnímy bytostmi a s neotřesitelnou silou zla se mu pokoušely způsobit alespoň trochu utrpení. Pogo rozjímal o tom, že většina negativních bytostí koná zlo pro dosažení svých sobeckých cílů. Existují však jedinci kteří páchají zlé skutky pouze pro perverzní potěšení z této činnosti. Ti jsou krajně nebezpeční neboť jejich činy jsou zcela nevyzpytatelné. Čas od času se přihodí že taková negativní perverzóna po své fyzické smrti nenajde ve své zaslepenosti cestu dál a plna žášti bloudí před branami Nadsvětí. Poté se může stát i parazitem na zvláště perceptibilním člověku. Ukájí své temné choutky jeho prostřednictvím až do úplného zničení hostitele, který se jeví ostatním jako schizofrenik. Vzpoměl si na známý případ doktora Jackila a pana Hidea.

Velice často se stává, že takové zhoubné astrální stvoření zneužije člověka intoxikovaného ethanolem až do stavu depersonifikace a obsadí na čas jeho tělo. Dotyčný zabedněnec pak druhý den prohlašuje že má `totální vokno` a s hrůzou zjišťuje jakého prasáctví se dopouštěl. Málokdo si ale uvědomí pravou podstatu věci. Proto Pogo, Anofeles i Sir Morfius považovali alkohol za jednu z nejodpornějších drog a pohrdali všemi kdož se zabývali jeho, výrobou, distribucí a konzumací. Mnoho národů které žili v souladu s přírodou zjistilo, že ďábel se skrývá na dně láhve. Žel, pozdě. Jejich rituály byly zapomenuty, odvěká moudrost ztracena a bohové utopeni v onom vražedném organickém rozpustidle. Bílý muž se schnilými zuby si mnul své špinavé ruce a misionáři s rádoby přívětivým šklebem pedofila jen dokonali dílo zhouby zvané Západní civilizace. Původním obyvatelům pak nezbylo než lomit rukama, vzpomínat na staré časy zašlé slávy a přihlížet totální ztrátě vlastní identity.

Pogo si nalil ještě jeden šálek čaje ze svého samovaru, ale jeho útroby se začaly dosti rychle smršťovat a velice prozaické myšlenky přerušily běh jeho filozofických úvah.

Pogo a období dešťů - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |