004.cz

Sir Morfius a Apokalypsa

Sir Morfius klečel před oltářem ve tvaru kosočtverce a kouřil obětní dýmku se směsí halucinogenních hub. Jeho skelný pohled byl upřen do křišťálové koule, kde se za závojem odlesků pomalu začaly odkrývat temné vize o zániku této civilizace.

Sir Morfius se sklání, ruce spíná na zátylku, jeho ego se zastavuje v nehybnosti a vstupuje do oné křišťálové koule. Padá na znak skrze kouř dýmky a bočním viděním spatřuje změtě obrazů. Promodralý dětský sbor se svíjí v střepinách, neduživá astmatická dítka chroptí a zápasí o život, zatímco opodál skupina silných a dementních gerontů nezřízeně hoduje a smilní. "Promarnili jste čas našeho života," volají v záchvatech kašle děti, ale geronti se jen senilně pochechtávají a jěště zuřivěji pokračují v radovánkách. Archanděl Gabriel se obřadně holí v podpaží svým plamenným mečem a apoštolové Industrializace spouštějí Perpetuum Mobille. Pterodaktilové krouží nízko nad zemí, to znamená že bude pršet H2SO4. "Ať žije Kostěj Nesmrtelný," skandují burlaci na Donu a skáčou do kalných vod veletoku. Nad kráterem Krakatoi se zvedá zlověstný sinný dým a lední medvědi opouštějí svoje brlohy, aby se vydali na křížovou cestu. Sir Morfius si opět uvědomuje své ego a vykřikuje mocným hlasem: "Vaše předkožky budiž nataženy na buben Posledního soudu! Promarnili jste čas našeho života, vy dlouhověcí! Ukradli jste nám naši budoucnost! Ach, tak lehkomyslně, ach tak zlolajně. Zpustošili jste planetu svým potomkům... Pykejte!" Chladně racionální soukolí Karmy se otáčí konstantní rychlostí. Anofeles tančí na žhavém uhlí tanec Šílených dervišů a exaltovaně provolává: "Já nevěstka Babylónská, jediná čistá mezi zahnívajícími volám vás, pokrytci a lháři! Zhyňte! Promarnili jste čas našeho života svými intrikami. Co je dědičným hříchem, který nebyl nikdy notářsky ověřen?! Co je víra bez vědění?! Tupý beránek vaším prorokem, budiž rožněn a sněden při bakchanálii. Všichni, kdož byli zneužiti, pozvednou svůj hlas proti ďáblu Absolutní moci! Halelujá!" Trhá se opona chrámová, mladí letci Kamikadze - pervitinoví vlastenci - střemhlav útočí na velké černé lodě, subsonický řev stíhaček proniká hluboko do kostí. Nad oceánem se nese poslední truchlivé delta blues. Newtonův vesmír se křiví, na zeleném pažitu golfových hřiští duší osvobozených od trapných a pomíjivých těl se realizuje inforační pole Poznání Souvislostí. Všichni jsme pojednou svými bližními, ve stavu totální empatie.

Sir Morfius a Anofeles se začali pozvolna probírat ke stavu takzvaného racionálního vědomí, za jehož horizont právě nahlédli. Dlouho do časných ranních hodin diskutovali o tom, jak subjektivní je úhel pohledu každé bytosti. Je na čase, aby archaická a zcela matoucí verbální komunikace byla nahrazena přímou digitální výměnou informací mezi jednotlivými mozky. Jedině tak se lidstvo může vymanit z chaosu a dojít svého obrození.

Sir Morfius a Apokalypsa - komentáře

K článku není žádný komentář
pravidla pro veřejnost odkazy rubriky posledních 100 komentářů
© 2001 - 2023 Code004 / | ISSN 1214-4452 | Inzerujte na 004.cz | Powered by phpRS |